Aukcja nr 69
USD/PLN: 3.480 | EUR/PLN: 4.170 | data: 25-11-2017
Jesteś w:
A69
781 | POLSKA / Fryderyk Krystian 1763 medal autorstwa F A Schega wybity z okazji śmierci Augusta III, Aw: Popiersie królewicza w ozdobnej zbroi i wokół napis: FRIDERIC CHRISTD G REG POL ET LITH PR DVX SAX.. |
I UNC |
17 500 zł 0 zł
782 | POLSKA / Galicja, Maria Teresa 1740-1780 medal z 1773 roku autorstwa Krafta wybity z okazji przyłączenia Galicji i Lodomerii do Austrii; Aw: Popiersia Józefa i Marii Teresy w prawo, u góry napis w półkolu IO.. |
1 250 zł 1 000 zł
783 | POLSKA / Stanisław August Poniatowski 1764-1795 medal nagrodowy -SOLERTI - Zręcznemu, (ok 1770 r.), niesygnowany, Aw: W wieńcu laurowym monogram królewski SAR, nad nim korona, Rw: W wieńcu dębowym węgielnica, dłuto.. |
II+ EF+ |
1 000 zł 3 800 zł
784 | POLSKA / Stanisław August Poniatowski 1764-1795 Stanisław Lubomirski - marszałek wielki koronny, medal autorstwa J. F. Holzhaeussera, około 1771 r, Aw: Półpostać z laską marszałkowską w lewo i napis w otoku STANIS... |
5 000 zł 8 500 zł
785 | POLSKA / Stanisław August Poniatowski 1764-1795 medal autorstwa Holzhaeussera z 1774 r. “Dar Kurlandii”, Aw: Trzy owalne tarcze z herbami Rzeczypospolitej, księstwa Kurlandii i marszałka sejmu kurlandzkiego Brueg.. |
III/III+ VF/VF+ |
600 zł 1 650 zł
786 | POLSKA / Stanisław August Poniatowski 1764-1795 medal autorstwa Holzhaeussera wybity w 1777 roku na zlecenie dyrektora królewskich budowli i manufaktur Stefana (Etienne) Rieule z okazji przyznania mu przez Komisję .. |
II+ EF+ |
1 000 zł 1 400 zł
787 | POLSKA / Stanisław August Poniatowski 1764-1795 Ignacy Krasicki - medal z 1780 r. autorstwa F. Holzhaeussera poświęcony Ignacemu Krasickiemu; Aw: Popiersie Krasickiego w biskupiej szacie w prawo, napis IGNATIUS KRA.. |
I- UNC- |
1 500 zł 1 900 zł
788 | POLSKA / Stanisław August Poniatowski 1764-1795 medal z 1789 r. autorstwa Friedricha Loosa ofiarowany królowi przez posła pruskiego Luchesiniego dla upamiętnienia sejmu, który uchwalił powołanie 100-tysięcznej armi.. |
II+ EF+ |
800 zł 1 200 zł
789 | POLSKA / Polska pod zaborami generał Stanisławow Mokronowski - medal pamiątkowy autorstwa Baerenda, 1821 r., Aw: Popiersie w prawo i napis w otoku STANISŁAW MOKRONOWSKI JENERAŁ WOYSK POLSK, sygn... |
I UNC |
1 500 zł 2 000 zł
790 | POLSKA / Polska pod zaborami medal wybity z okazji odbudowy Gniezna w 1823 r., po pożarze z 1819 r., autorstwa Wolansiego, G.Loos’a i F. König’a, Aw: Fryderyk Wilhelm III w rzymskiej todze korono.. |
II+ EF+ |
3 000 zł 3 200 zł
791 | POLSKA / Polska pod zaborami medal 1826, nieznanego autora wybity z okazji śmierci Aleksandra I; Aw: Popiersie w wieńcu w prawo, nad nim gwiazda, ALEXANDER I WSKRZESICIEL KROLEST POLSK 1815, Rw: .. |
II+ EF+ |
800 zł 2 200 zł
792 | POLSKA / Polska pod zaborami medal autorstwa Alberta Barre’a wybity w 1864 r., poświęcony Aleksandrowi Fredrze; Aw: Popiersie pisarza w lewo, wokoło ALEKSANDER FREDRO POETA DRAMATYCZNY, sygnatura.. |
II+ EF+ |
600 zł 550 zł
793 | POLSKA / Polska pod zaborami medal Zofia z hrabiów Branickich, hrabini Potocka, sygnowany C. RADNITZKY wybity w 1867 r. nakładem gminy Kraków, Aw: Popiersie Zofii Potockiej w lewo w chuście na gł.. |
I-/II+ UNC-/EF+ |
1 000 zł 1 100 zł
794 | POLSKA / Polska pod zaborami Józef Ignacy Kraszewski - medal autorstwa Fryderyka Wilhelma Below’a wybity w 1879 r. dla pisarza jako dar Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk w 50-lecie jego pr.. |
I UNC |
1 500 zł 3 000 zł
795 | POLSKA / Polska pod zaborami srebrne wesele Jana i Zofii Szeptyckich - medal 1886 r., niesygnowany, Aw: Pod koroną hrabiowską herby Szeptycki i Bończa, napis w otoku JANA I ZOFII SZEPTYCKICH, Rw:.. |
II+ EF+ |
400 zł 900 zł
796 | POLSKA / Polska pod zaborami Wizyta Franciszka Józefa I w Galicji -medal z uszkiem, 1892 r., sygnowany ZIMBLER, Aw: Głowa cesarza w prawo i napis CESARZ FRANCISZEK JÓZEF I, Rw: Napisy NA PAMIĄTKĘ.. |
I/I- UNC/UNC- |
250 zł 400 zł
797 | POLSKA / Polska pod zaborami Mikołaj Zaklika z Międzygórza, kancerz wielki koronny, medal sygnowany AR (Alfred Römer -malarz, medalier, rzeźbiarz, historyk sztuki krakowski), wybity w 1893 r. w P.. |
I UNC |
3 000 zł 2 600 zł
798 | POLSKA / Polska pod zaborami medal autorstwa Konstantego Laszczki z 1913 r., wybity na 100. rocznicę śmierci księcia Józefa Poniatowskiego; Aw: Popiersie na wprost z głową lekko zwróconą w prawo,.. |
I UNC |
800 zł 0 zł
799 | POLSKA / Medale po II Wojnie Światowej Milenium Polski, medal wydany w USA 1966 r, Aw: Orzeł z krzyżem na piersiach, w otoku napis POLAND’S MILLENIUM - 966-1966 - MILENIUM POLSKI, Rw: Krzyż na nim Orzeł, w.. |
I UNC |
300 zł 700 zł
800 | FRANCJA / Ludwik XIV Wielki 1643-1715 medal z suity historycznych medali autorstwa I. Mauger’a upamiętniający zawarcie Pokoju Westfalskiego w Munster w 1648 r., Aw: Popiersie Ludwika XIV w prawo i napis L.. |
I/I- UNC/UNC- |
300 zł 0 zł