Aukcja nr 69

USD/PLN: 3.480 | EUR/PLN: 4.170 | data: 25-11-2017
Jesteś w: A69
781 POLSKA / Fryderyk Krystian 1763
medal autorstwa F A Schega wybity z okazji śmierci Augusta III, Aw: Popiersie królewicza w ozdobnej zbroi i wokół napis: FRIDERIC CHRISTD G REG POL ET LITH PR DVX SAX..
17 500 zł
0 zł
782 POLSKA / Galicja, Maria Teresa 1740-1780
medal z 1773 roku autorstwa Krafta wybity z okazji przyłączenia Galicji i Lodomerii do Austrii; Aw: Popiersia Józefa i Marii Teresy w prawo, u góry napis w półkolu IO..
1 250 zł
1 000 zł
783 POLSKA / Stanisław August Poniatowski 1764-1795
medal nagrodowy -SOLERTI - Zręcznemu, (ok 1770 r.), niesygnowany, Aw: W wieńcu laurowym monogram królewski SAR, nad nim korona, Rw: W wieńcu dębowym węgielnica, dłuto..
1 000 zł
3 800 zł
784 POLSKA / Stanisław August Poniatowski 1764-1795
5 000 zł
8 500 zł
785 POLSKA / Stanisław August Poniatowski 1764-1795
medal autorstwa Holzhaeussera z 1774 r. “Dar Kurlandii”, Aw: Trzy owalne tarcze z herbami Rzeczypospolitej, księstwa Kurlandii i marszałka sejmu kurlandzkiego Brueg..
III/III+
VF/VF+
600 zł
1 650 zł
786 POLSKA / Stanisław August Poniatowski 1764-1795
medal autorstwa Holzhaeussera wybity w 1777 roku na zlecenie dyrektora królewskich budowli i manufaktur Stefana (Etienne) Rieule z okazji przyznania mu przez Komisję ..
1 000 zł
1 400 zł
787 POLSKA / Stanisław August Poniatowski 1764-1795
Ignacy Krasicki - medal z 1780 r. autorstwa F. Holzhaeussera poświęcony Ignacemu Krasickiemu; Aw: Popiersie Krasickiego w biskupiej szacie w prawo, napis IGNATIUS KRA..
1 500 zł
1 900 zł
788 POLSKA / Stanisław August Poniatowski 1764-1795
medal z 1789 r. autorstwa Friedricha Loosa ofiarowany królowi przez posła pruskiego Luchesiniego dla upamiętnienia sejmu, który uchwalił powołanie 100-tysięcznej armi..
800 zł
1 200 zł
789 POLSKA / Polska pod zaborami
1 500 zł
2 000 zł
790 POLSKA / Polska pod zaborami
medal wybity z okazji odbudowy Gniezna w 1823 r., po pożarze z 1819 r., autorstwa Wolansiego, G.Loos’a i F. König’a, Aw: Fryderyk Wilhelm III w rzymskiej todze korono..
3 000 zł
3 200 zł
791 POLSKA / Polska pod zaborami
medal 1826, nieznanego autora wybity z okazji śmierci Aleksandra I; Aw: Popiersie w wieńcu w prawo, nad nim gwiazda, ALEXANDER I WSKRZESICIEL KROLEST POLSK 1815, Rw: ..
800 zł
2 200 zł
792 POLSKA / Polska pod zaborami
medal autorstwa Alberta Barre’a wybity w 1864 r., poświęcony Aleksandrowi Fredrze; Aw: Popiersie pisarza w lewo, wokoło ALEKSANDER FREDRO POETA DRAMATYCZNY, sygnatura..
600 zł
550 zł
793 POLSKA / Polska pod zaborami
medal Zofia z hrabiów Branickich, hrabini Potocka, sygnowany C. RADNITZKY wybity w 1867 r. nakładem gminy Kraków, Aw: Popiersie Zofii Potockiej w lewo w chuście na gł..
I-/II+
UNC-/EF+
1 000 zł
1 100 zł
794 POLSKA / Polska pod zaborami
Józef Ignacy Kraszewski - medal autorstwa Fryderyka Wilhelma Below’a wybity w 1879 r. dla pisarza jako dar Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk w 50-lecie jego pr..
1 500 zł
3 000 zł
795 POLSKA / Polska pod zaborami
srebrne wesele Jana i Zofii Szeptyckich - medal 1886 r., niesygnowany, Aw: Pod koroną hrabiowską herby Szeptycki i Bończa, napis w otoku JANA I ZOFII SZEPTYCKICH, Rw:..
400 zł
900 zł
796 POLSKA / Polska pod zaborami
Wizyta Franciszka Józefa I w Galicji -medal z uszkiem, 1892 r., sygnowany ZIMBLER, Aw: Głowa cesarza w prawo i napis CESARZ FRANCISZEK JÓZEF I, Rw: Napisy NA PAMIĄTKĘ..
I/I-
UNC/UNC-
250 zł
400 zł
797 POLSKA / Polska pod zaborami
Mikołaj Zaklika z Międzygórza, kancerz wielki koronny, medal sygnowany AR (Alfred Römer -malarz, medalier, rzeźbiarz, historyk sztuki krakowski), wybity w 1893 r. w P..
3 000 zł
2 600 zł
798 POLSKA / Polska pod zaborami
medal autorstwa Konstantego Laszczki z 1913 r., wybity na 100. rocznicę śmierci księcia Józefa Poniatowskiego; Aw: Popiersie na wprost z głową lekko zwróconą w prawo,..
800 zł
0 zł
799 POLSKA / Medale po II Wojnie Światowej
Milenium Polski, medal wydany w USA 1966 r, Aw: Orzeł z krzyżem na piersiach, w otoku napis POLAND’S MILLENIUM - 966-1966 - MILENIUM POLSKI, Rw: Krzyż na nim Orzeł, w..
300 zł
700 zł
800 FRANCJA / Ludwik XIV Wielki 1643-1715
medal z suity historycznych medali autorstwa I. Mauger’a upamiętniający zawarcie Pokoju Westfalskiego w Munster w 1648 r., Aw: Popiersie Ludwika XIV w prawo i napis L..
I/I-
UNC/UNC-
300 zł
0 zł