Aukcja nr 69
USD/PLN: 3.480 | EUR/PLN: 4.170 | data: 25-11-2017
Jesteś w:
A69
901 | SIEDMIOGRÓD / Zygmunt Batory 1581-1602 dukat 1591; Fr. 297, Resch 70-73 (nie notuje takiej odmiany interpunkcji); złoto 3.44 g, lekko gięty, ale przyzwoicie zachowany |
III+/II- VF+/EF- |
4 000 zł 0 zł
902 | STANY ZJEDNOCZONE AMERYKI (USA) 20 dolarów 1850, Filadelfia; Fr. 169; złoto 33.42 g, bardzo ładne, rzadkie w tym stanie zachowania |
II+ EF+ |
8 000 zł 13 000 zł
903 | STANY ZJEDNOCZONE AMERYKI (USA) 2 1/2 dolara 1856, Filadelfia; Fr. 114; złoto 4.16 g, pięknie zachowane |
I- UNC- |
3 000 zł 2 800 zł
904 | SZWAJCARIA / Zürich - miasto klipa szeląga miejskiego 1589; HMZ 2-1130n; srebro 1.71 g, lekko pogięta, ale bez wytarć, bardzo rzadka |
III VF |
1 500 zł 3 800 zł
905 | SZWECJA / Gustaw II Adolf 1611-1632 dukat 1632, Mainz; Aw: Popiersie w wieńcu laurowym w prawo; Rw: Pod koroną prosta pięciopolowa tarcza herbowa ozdobiona dokoła; Fr. 1694b, AAJ 5; złoto 3.47 g, minima.. |
II+ EF+ |
6 000 zł 8 000 zł
906 | WĘGRY / Ferdynand I 1526-1564 dukat 1535 KB, Krzemnica; Huszar 895, Fr. 48, złoto 3.54 g, pięknie zachowany z blaskiem menniczym |
II+/I- EF+/UNC- |
5 000 zł 5 500 zł
907 | PAŃSTWO KOŚCIELNE (WATYKAN) / Klemens XII 1730-1740 1/2 piastry 1733 (AN IV), Rzym; Berman 2618; srebro 14.74 g, ładnie zachowane, patyna |
500 zł 925 zł
908 | PAŃSTWO KOŚCIELNE (WATYKAN) / Benedykt XIV 1740-1758 doppio giulio 1753, Rzym; Berman 2743, CNI 323; srebro 5.31 g, ładnie zachowane, patyna |
500 zł 675 zł
909 | WŁOCHY / Wielkie Księstwo Etrurii, Cosimo III de Medici 1670-1723 piastra 1676, Florencja; Dav. 4209, CNI 6; srebro 30.13 g, przyzwoity stan zachowania, rzadka |
III- VF- |
500 zł 400 zł
910 | WŁOCHY / Królestwo Sardynii, Wiktor Amadeusz II 1675-1730, regencja Marii Joanny Battisty 1675-1680 1 lira (20 soldi) 1676, Turyn; srebro 5.94 g, rzadka |
III- VF- |
600 zł 500 zł
911 | WŁOCHY / Królestwo Sardynii, Wiktor Amadeusz II 1675-1730 1/2 scudo bianco 1681, Turyn; srebro 13.35 g, bardzo rzadkie |
III VF |
1 000 zł 8 000 zł
912 | WŁOCHY / Królestwo Sardynii, Wiktor Amadeusz II 1675-1730 1 lira (20 soldi) 1690, Turyn; srebro 6.02 g, rzadkie |
III VF |
1 000 zł 850 zł
913 | WŁOCHY / Królestwo Sardynii, Wiktor Amadeusz II 1675-1730 1 lira (20 soldi) 1691, Turyn; srebro 5.97 g, rzadkie |
III VF |
1 000 zł 1 100 zł
914 | WŁOCHY / Wenecja, Silvestro Valier 1694-1700 osella 1698 (Anno V), Wenecja; Paolucci II 181, Gamberini 1173, CNI 130; srebro 9.58 g, mennicze pęknięcie krążka, rzadka, patyna |
II- EF- |
1 000 zł 1 400 zł
915 | WŁOCHY / Wenecja, Alvise IV Mocenigo 1763-1778 ducato del Leone bez daty (1775), Wenecja; na awersie inicjały mincerza V.V. (Valiero Valier); CNI 98, Paolucci 27, Dav. 1561; srebro 22.68 g, ładnie zachowane, patyna |
II- EF- |
1 000 zł 850 zł
916 | WŁOCHY / Królestwo Włoch, Wiktor Emanuel III 1900-1943 5 lirów 1911, wybite z okazji 50-lecia królestwa; Pagani 707; srebro, pięknie zachowane, patyna |
II+ EF+ |
2 000 zł 3 200 zł