Aukcja nr 69
USD/PLN: 3.480 | EUR/PLN: 4.170 | data: 25-11-2017
Jesteś w:
A69
761 | POLSKA / Polska Rzeczpospolita Ludowa 1952-1989 200 złotych 25.05.1976, seria D, numeracja 0000018, czerwony ukośny nadruk “WZÓR” / “SPECIMEN”; Lucow - nie notuje, Miłczak 147 (nie wyodrębnia takiego wzoru); wyśmie.. |
I UNC |
400 zł 850 zł
762 | POLSKA / Polska Rzeczpospolita Ludowa 1952-1989 2.000 złotych 1.05.1977, seria B, numeracja 0000021, czerwony ukośny nadruk “WZÓR” / “SPECIMEN”; Lucow - nie notuje, Miłczak 149 (nie wyodrębnia takiego wzoru); wyśmi.. |
I UNC |
400 zł 1 000 zł
763 | POLSKA / Polska Rzeczpospolita Ludowa 1952-1989 100.000 złotych bez daty (emisja 1.02.1990), jednostronny niepełny druk stalorytniczy w kolorze granatowym strony głównej, na stronie odwrotnej wklęsłe przetłoczenia;.. |
I UNC |
700 zł 1 700 zł
764 | POLSKA / Polska Rzeczpospolita Ludowa 1952-1989 500.000 złotych bez daty (emisja 20.04.1990), jednostronny niepełny druk stalorytniczy w kolorze granatowym strony głównej; biały błyszczący (drukarski) papier bez zn.. |
I UNC |
700 zł 1 800 zł
765 | POLSKA / III Rzeczpospolita Polska od 1989 200 złotych 4.05.1992, Zygmunt I Stary, bez oznaczenia serii i numeracji, wydruk projektów awersu i rewersu autorstwa Andrzeja Heidricha z odręcznym autografem autora.. |
I UNC |
2 000 zł 2 400 zł
766 | POLSKA / III Rzeczpospolita Polska od 1989 10 złotych 25.03.1994, seria DI, numeracja 0040800, błąd wycięcia banknotu - przesunięcie o ponad centrymetr w pionie; Lucow 1565 - ale nie notuje takiego błędu, Miłc.. |
I UNC |
400 zł 1 500 zł
767 | POLSKA / Państwowa Wytwórnia Papierów Wartościowych druk reklamowy projektu Jerzego Kamińskiego, bez nominału i daty emisji (1990/1991), z ukośną perforacją WZÓR, z portretem Piotra Wysockiego według sztychu francuskie.. |
I UNC |
1 250 zł 2 000 zł
768 | POLSKA / Państwowa Wytwórnia Papierów Wartościowych banknot testowy 400 złotych 24.12.1996, Zygmunt III Waza, seria AB, numeracja 1687071; Lucow 1702 (R5); lekko pofalowany papier, ale pięknie zachowane i rzadkie |
I UNC |
1 250 zł 1 300 zł
769 | ROSJA / Mikołaj I 1825-1855 10 rubli 1842, numeracja 119554; Muradyan 1.5.38, Pick A18, Denisov A-11.19; złamania z naddarciami, postrzępione marginesy, przebarwienia, bardzo rzadki |
IV/V F/VG |
5 000 zł 0 zł
770 | STANY ZJEDNOCZONE AMERYKI (USA) / Federal Reserve Note 500 dolarów 1918, New York, seria 2-B, numeracja B56024A, blue Seal, podpisy Burke i Glass; Fr. 1132, KL 953; wielokrotnie złamane, minimalne naddarcia, postrzępione .. |
IV F |
25 000 zł 24 000 zł
771 | POLSKA / Zygmunt III Waza 1587-1632 medal wybity z okazji śmierci króla autorstwa C. Enhorninga 1632 r, Aw: Popiersie Zygmunta III w prawo, na ramieniu inicjał medaliera litera E, wokoło napis SIGISMUND.. |
I UNC |
1 000 zł 1 600 zł
772 | POLSKA / Jan III Sobieski 1674-1696 medal autorstwa J. Höhna młodszego, wybity z okazji zwycięstwa Jana III Sobieskiego w bitwie pod Wiedniem, Aw: Popiersie króla w zbroi antycznej i napis w otoku IOAN .. |
25 000 zł 22 000 zł
773 | POLSKA / August II Mocny 1697-1733 medal sygnowany C-W (C. Wermuth), 1704, Podróż do Polski, Aw: Głowa króla w prawo, napis otokowy: AUGUST II D G REX POL M D LIT & EL SAX, drugi mały napis otokowy: QU.. |
1 500 zł 0 zł
774 | POLSKA / August II Mocny 1697-1733 medal autorstwa Heinricha Paula Groskurta wybity w 1709 r, z okazji zjazdu i podpisania przymierza trzech Fryderyków; władców Danii, Prus i Polski przeciw Karolowi X.. |
1 000 zł 1 000 zł
775 | POLSKA / August II Mocny 1697-1733 żeton z 1717 r., upamiętniający podpisanie ugody między królem a skonfederowaną szlachtą po trwającej niemal dwa lata Konfederacji Tarnogrodzkiej. Aw: Widok miast i w.. |
II+ EF+ |
400 zł 825 zł
776 | POLSKA / August II Mocny 1697-1733 medal pośmiertny z 1733 r, autorstwa Grosskurt’a, Aw: Popiersie króla w zbroi na postumencie w prawo, na ramieniu inicjały medaliera H P G, wokoło podwójny napisy D G.. |
I/I- UNC/UNC- |
17 500 zł 26 000 zł
777 | POLSKA / August III 1733-1763 medal sygnowany H F Wermuth wybity w 1742 r. z okazji święta Orderu Orła Białego, Aw: Popiersie króla Augusta III w ozdobnej zbroi i napis AUGUSTUS III REX POLONIARUM.. |
I- UNC- |
12 500 zł 0 zł
778 | POLSKA / August III 1733-1763 medal sygnowany Wermuth wybity w 1746 r. z okazji święta Orderu Orła Białego, Aw: Popiersie króla Augusta III w ozdobnej zbroi i napis AUGUSTUS III REX POLONIARUM, Rw.. |
III VF |
4 000 zł 0 zł
779 | POLSKA / August III 1733-1763 medal zaślubinowy królewicza Fryderyka Christiana z Antoniną Bawarską 1747 r, sygnowany W -(P.P. Werner), Aw: Popiersie króla w prawo i napis AUGUSTUS III D G REX POL.. |
III VF |
1 250 zł 0 zł
780 | POLSKA / August III 1733-1763 medal sygnowany Wermuth wybity w 1752 r. z okazji święta Orderu Orła Białego, Aw: Popiersie króla Augusta III w ozdobnej zbroi i napis AUGUSTUS III REX POLONIARUM, Rw.. |
II+ EF+ |
10 000 zł 0 zł