Aukcja nr 69
USD/PLN: 3.480 | EUR/PLN: 4.170 | data: 25-11-2017
862 | NIEMCY / Kolmar - miasto guldentalar 1571, z tytulaturą Ferdynanda I; Dav. 19, Engel/Lehr 50; srebro 24.32 g, ładnie zachowany i bardzo rzadki |
II- EF- |
6 500 zł 6 000 zł
863 | NIEMCY / Moguncja - arcybiskupstwo, abp Anzelm Kazimierz von Umstadt 1629-1647 dukat 1641; Aw: Czteropolowa tarcza herbowa, po bokach litety B-S, wokoło napis; Rw: W kwadracie napis w 5 liniach; Fr. 1652; złoto 3.38 g, gięty, ale dość ładny |
II-/III+ EF-/VF+ |
2 500 zł 2 000 zł
864 | NIEMCY / Moguncja - arcybiskupstwo, Fryderyk Karol Józef 1774-1802 talar 1795 FS-IA; Dav. 2432, Slg. Walther 649; srebro 27.96 g, przyzwoity stan zachowania, patyna |
1 200 zł 0 zł
865 | NIEMCY / Prusy, Fryderyk Wilhelm 1640-1688 6 groszy 1658, Królewiec; Neumann 11.119, v. Schr. 1741; typowy menniczy defekt krążka, bardzo rzadki |
II-/III+ EF-/VF+ |
800 zł 1 150 zł
866 | NIEMCY / Prusy, Fryderyk III 1688-1701 ort 1700 CG, Królewiec; Neumann 12.28 (opisuje jako bardzo rzadki rocznik), v. Schr. 760 (notuje tylko tę jedną odmianę), Slg. Marienburg 1905; bardzo ładnie zachowa.. |
II/II+ EF/EF+ |
1 250 zł 0 zł
867 | NIEMCY / Saksonia, Fryderyk August III 1763-1806 ćwierć dukat - odbitka 1 fenig w złocie 1765 C, Drezno; Aw: Dwupolowa tarcza herbowa; Rw: Napis I PFENNIG 1765; Kahnt 1060, Merseburger 1922, Schön 227 anm.; złoto 0... |
I UNC |
3 500 zł 2 800 zł
868 | NIEMCY / Saksonia - Weimar, Wilhelm 1640-1662 talar 1662, Weimar; wybity z okazji śmierci księcia; Dav. 7550, Koppe 366, Slg. Merseb. 3884, Schnee 378; srebro 28.91 g, bardzo rzadki, szczególnie w tak wyśmienitym.. |
I UNC |
12 000 zł 0 zł