Aukcja nr 67
USD/PLN: 4.150 | EUR/PLN: 4.400 | data: 26-11-2016
377 | Zygmunt III Waza 1587-1632 / monety koronne trojak 1594, Poznań; nienotowa w tym typie odmiana bez liter V-I przy hakach; Iger P.94.7.a/-; kolorowa patyna, rzadki |
250 zł 700 zł
378 | Zygmunt III Waza 1587-1632 / monety koronne trojak 1595, Poznań; korona króla z trójlistkiem; Iger P.95.1.a (R); moneta z pięknym blaskiem menniczym |
II+ EF+ |
250 zł 440 zł
379 | Zygmunt III Waza 1587-1632 / monety koronne trojak 1595, Poznań; Iger P.95.6.a (R1); patyna, rzadki typ popiersia w tym roczniku - korona z trójlistkiem i łukami |
II-/III+ EF-/VF+ |
250 zł 400 zł
380 | Zygmunt III Waza 1587-1632 / monety koronne trojak 1596, Poznań; na awersie z końcówką M D L; Iger P.96.4.a; kolorowa patyna |
200 zł 550 zł
381 | Zygmunt III Waza 1587-1632 / monety koronne trojak 1597, Poznań; z napisem SIG 3; Iger P.97.2.g/b; patyna, bardzo ładny |
II/II+ EF/EF+ |
200 zł 550 zł
382 | Zygmunt III Waza 1587-1632 / monety koronne trojak bez daty, Poznań; Iger P.bd.1.a (R5) - trojak z cechami rocznika 1596; niecentrycznie wybity, ale bardzo rzadki |
III VF |
1 000 zł 1 400 zł
383 | Zygmunt III Waza 1587-1632 / monety koronne trojak 1595, Bydgoszcz; szeroka głowa króla, końcówka napisu P M D L na rewersie u dołu haki i litery V-I; Iger B.95.2.b/a; piękny |
II+ EF+ |
250 zł 380 zł
384 | Zygmunt III Waza 1587-1632 / monety koronne trojak 1595, Bydgoszcz; szeroka głowa króla, końcówka napisu PO M D L na rewersie u dołu haki i litery V-I; Iger B.95.2.c/a; patyna, bardzo ładny stan zachowania monety |
II+ EF+ |
250 zł 900 zł
385 | Zygmunt III Waza 1587-1632 / monety koronne trojak 1598, Bydgoszcz; wariant z rozetkami na rewersie; Iger B.98.2.c (R2); rzadki typ monety |
II- EF- |
300 zł 440 zł
386 | Zygmunt III Waza 1587-1632 / monety koronne trojak 1598, Bydgoszcz; odmiana z literą B z prawej strony herbu Lewart; Iger B.98.5.c; kolorowa patyna, bardzo ładny |
II+ EF+ |
200 zł 400 zł
387 | Zygmunt III Waza 1587-1632 / monety koronne trojak 1601, Bydgoszcz; Iger B.01.1.b/a (R); kolorowa patyna, ładnie zachowany egzemplarz |
II- EF- |
200 zł 380 zł
388 | Zygmunt III Waza 1587-1632 / monety koronne trojak 1594, Wschowa; na awersie znak menniczy ruszt na końcu napisu otokowego i SIGI; Iger W.94.1.b; bardzo ładny |
II+ EF+ |
250 zł 700 zł
389 | Zygmunt III Waza 1587-1632 / monety koronne trojak 1597, Wschowa; Iger W.97.1.-/d; ciekawy wariant z nienotowną odmianą napisową M.D.LIT |
II- EF- |
250 zł 550 zł
390 | Zygmunt III Waza 1587-1632 / monety koronne trojak 1599, Wschowa; odmiana z napisem SIG III; Iger W.99.1.b; patyna, bardzo ładnie zachowany |
200 zł 480 zł
391 | Zygmunt III Waza 1587-1632 / monety koronne trojak 1601, Wschowa; litera F przy Orle; Iger W.01.1.b; patyna, ładnie zachowany |
300 zł 440 zł
392 | Zygmunt III Waza 1587-1632 / monety koronne trojak 1595, Lublin; odmiana ze znakiem Topór, skrócona data 9-5 poniżej; Iger L.95.2.a (R5), Kop 1014 (R5), Tyszkiewicz 25 mk; rzadki |
III/III+ VF/VF+ |
2 000 zł 2 000 zł
393 | Zygmunt III Waza 1587-1632 / monety koronne trojak 1595, Lublin; z herbem Lewart dzielącym datę; Iger L.95.6.a (R); ładnie zachowany |
II-/III+ EF-/VF+ |
250 zł 450 zł
394 | Zygmunt III Waza 1587-1632 / monety koronne trojak 1597, Lublin; skrócona data na dole z lewej strony rewersu; Iger L.97.3.a (R2); rzadki |
500 zł 800 zł
395 | Zygmunt III Waza 1587-1632 / monety koronne trojak 1597, Lublin; odmiana z monogramem Melchiora Reysnera w tarczy; Iger L.97.24.e (R4); kolorowa patyna, rzadki |
1 000 zł 1 200 zł
396 | Zygmunt III Waza 1587-1632 / monety koronne trojak 1597, Lublin; duże popiersie z rurkowatą kryzą, na rewersie z monogramem Melchiora Reysnera bez obwódki; Iger L.97.25.b (R1); kolorowa patyna |
300 zł 360 zł