Aukcja nr 67
USD/PLN: 4.150 | EUR/PLN: 4.400 | data: 26-11-2016
311 | Stefan Batory 1576-1586 / monety koronne trojak 1580, Olkusz; Aw: Popiersie króla w prawo i napis wokoło STEPHA D G REX PO, rozetki jako przerywniki, Rw: Herby Polski i Litwy, napis poziomy, herb Batorych pr.. |
4 000 zł 4 200 zł
312 | Stefan Batory 1576-1586 / monety koronne trojak 1581, Olkusz; odmiana z dużą głową króla, na rewersie herb Przegonia (podskarbiego koronnego Jana Dulskiego); Iger O.81.3.c (R2), Kop. 518a (R3), Tyszkiewicz 3.. |
1 250 zł 1 100 zł
313 | Stefan Batory 1576-1586 / monety koronne trojak 1582, Olkusz; duże popiersie króla; Iger O.82.5.p (R1), Kop. 519 (R1), Tyszkiewicz 2 mk; ciemna patyna, wyraźny i bardzo ładnie zachowany egzemplarz |
II+ EF+ |
1 500 zł 1 900 zł
314 | Stefan Batory 1576-1586 / monety koronne trojak 1582, Olkusz; duże popiersie króla; Iger O.82.5.p (R1) - podobny, ale dwukropek pomiędzy TRIP:REG, Kop. 519 (R1), Tyszkiewicz 2 mk; ładny |
350 zł 380 zł
315 | Stefan Batory 1576-1586 / monety koronne trojak 1584, Olkusz; na awersie STEPHAN, na rewersie odmiana bez liter przy Orle i Pogoni; Iger O.84.1.f/d (R1); ciemna patyna, bardzo ładny |
II+ EF+ |
1 250 zł 1 800 zł
316 | Stefan Batory 1576-1586 / monety koronne trojak 1585, Olkusz; litery G-H po bokach Orła i Pogoni; Iger O.85.2.d (R1); miejscami resztki grynszpanu, ale pięknie zachowany z dużym blaskiem menniczym |
I- UNC- |
1 250 zł 1 850 zł
317 | Stefan Batory 1576-1586 / monety koronne trojak 1585, Olkusz; litery G-H po bokach Orła i Pogoni; Iger O.85.2.d (R1); bardzo ładny |
II+ EF+ |
600 zł 1 200 zł
318 | Stefan Batory 1576-1586 / monety koronne trojak 1586, Olkusz; z literami N-H przy Orle i Pogoni oraz I-D u dołu; Iger O.86.1.a (R1); patyna, ładny |
II- EF- |
400 zł 440 zł
319 | Stefan Batory 1576-1586 / monety koronne szeląg 1580, Olkusz; na awersie herb Batorych pod koroną, na rewersie pod tarczami herbowymi herb Glaubicz (podskarbiego koronnego Jakuba Rokossowskiego); Kop. 462 (R.. |
III VF |
400 zł 320 zł
320 | Stefan Batory 1576-1586 / monety koronne szeląg 1586, Poznań; na awersie herb Przegonia, w otoku znak - haki (Teodora Busha); Kop. 485 (R1); rzadki |
III VF |
200 zł 160 zł
321 | Stefan Batory 1576-1586 / monety litewskie liczman 1577, Wilno; bity przez podskarbiego wielkiego litewskiego Wawrzyńca Wojnę, Aw: Herby Trąby, Korczak, Pietryróg i lilijki wsparte na dwóch trójkątach, Rw: W w.. |
III/IV VF/F |
600 zł 700 zł
322 | Stefan Batory 1576-1586 / monety litewskie trojak 1581, Wilno; z herbem Leliwa pod głową króla, końcówki LI/LIT; Iger V.81.3.f (R), Ivanauskas’13 4SB30-11(R); piękny |
I- UNC- |
750 zł 1 300 zł
323 | Stefan Batory 1576-1586 / monety litewskie trojak 1583, Wilno; końcówki napisów L/LIT Iger V.83.1.a (R), Ivanauskas’09 4SB44-17; bardzo ładny |
II/II+ EF/EF+ |
400 zł 400 zł
324 | Stefan Batory 1576-1586 / monety litewskie trojak 1585, Wilno; popiersie jak w roku 1584 i bez herbu podskarbiego; Iger V.85.1.a (R), Ivanauskas’13 4SB52-22 (R); patyna |
400 zł 320 zł
325 | Stefan Batory 1576-1586 / monety litewskie trojak 1585, Wilno; z herbem Prus pod popiersiem króla; Iger V.85.2.b (R), Ivanauskas’13 4SB54-24 |
200 zł 200 zł
326 | Stefan Batory 1576-1586 / monety litewskie grosz 1580, Wilno; bardzo rzadka odmiana grosza litewskiego z Orłem i Pogonią bez tarczy, na rewersie trójlistek pod koroną i pełna data przedzielona herbem Batorych;.. |
III/IV VF/F |
4 000 zł 0 zł
327 | Stefan Batory 1576-1586 / miasto Gdańsk trojak 1579, Gdańsk; Aw: Popiersie króla w prawo i napis wokoło STEPHAN D G REX POLO D PRVSS, Rw: Nominał i napis w trzech wierszach GROSS AR / TRIP CIVI / GEDANENSIS.. |
II+/I- EF+/UNC- |
20 000 zł 20 000 zł
328 | Stefan Batory 1576-1586 / miasto Gdańsk grosz 1578, Gdańsk; z gwiazdką po GEDANENSIS; CNG 129, Kop. 7432 (R2); ładny egzemplarz, jedyny grosz bity stemplem rewersu odwróconym o 180 stopni w stosunku do rewe.. |
II- EF- |
1 500 zł 2 000 zł
329 | Stefan Batory 1576-1586 / miasto Gdańsk grosz 1578, Gdańsk; bez gwiazdki po GEDANENSIS, za to w interpunkcji kropki i gwiazdki; CNG 129, Kop. 7432 (R2); ładnie zachowany, rzadki wariant |
II- EF- |
1 000 zł 2 000 zł
330 | Stefan Batory 1576-1586 / miasto Gdańsk grosz 1579, Gdańsk; na awersie kropka kończy napis w otoku; CNG 130, Kop. 7433 (R2); piękny, rzadki wariant z gwiazdką po D:G* |
II+ EF+ |
1 000 zł 1 900 zł