Aukcja nr 67
USD/PLN: 4.150 | EUR/PLN: 4.400 | data: 26-11-2016
294 | Zygmunt II August 1545-1572 / monety koronne podskarbiówka Jana Lutomirskiego herbu Jastrzębiec z 1551 r; Aw: Herb Jastrzębiec w ozdobnej tarczy, u góry ptak siedzący na hełmie, Rw: Sześciowierszowy poziomy napi.. |
1 000 zł 1 300 zł
295 | Zygmunt II August 1545-1572 / monety litewskie czworak 1568, Wilno; końcówki napisów LI/LITVA, tarcze herbowe na rewersie z łagodnymi wcięciami; Ivanauskas’13 10SA32-3 (R), Kop. 3313 (R1); bardzo ładny |
500 zł 575 zł
296 | Zygmunt II August 1545-1572 / monety litewskie trojak 1564, Wilno; końcówki napisów L/L; Iger V.64.1.a (R1), Ivanauskas’13 9SA84-8; bardzo ładnie zachowany |
II/II+ EF/EF+ |
500 zł 700 zł
297 | Zygmunt II August 1545-1572 / monety litewskie trojak 1564, Wilno; końcówki napisów L/L; Iger V.64.1.a (R1), Ivanauskas’13 9SA84-8; patyna, bardzo ładnie zachowany |
II- EF- |
500 zł 460 zł
298 | Zygmunt II August 1545-1572 / monety litewskie grosz na stopę litewską 1546, Wilno; końcówki napisów LIT/LITVA; Ivanauskas’13 6SA12-6, Kop. 3293 (R3), Tyszkiewicz 3 mk; bardzo ładny |
II/II+ EF/EF+ |
500 zł 700 zł
299 | Zygmunt II August 1545-1572 / monety litewskie grosz na stopę litewską 1555, Wilno; końcówki napisów LIT/LITVA; Ivanauskas’13 6SA22-7, Kop. 3294 (R5), Tyszkiewicz 12 mk; patyna, nieco rzadszy rocznik, ładnie zacho.. |
2 000 zł 2 600 zł
300 | Zygmunt II August 1545-1572 / monety litewskie grosz na stopę litewską 1555, Wilno; końcówki napisów LIT/LITVA; Ivanauskas’13 6SA22-7, Kop. 3294 (R5), Tyszkiewicz 12 mk; nieco rzadszy rocznik, ładnie zachowany |
II- EF- |
2 000 zł 3 600 zł
301 | Zygmunt II August 1545-1572 / monety litewskie grosz na stopę polską 1567, Tykocin; końcówka napisu L/LIT; Ivanauskas’13 5SA35-14, Kop. 3286 (R); patyna, ładnie zachowany |
II- EF- |
500 zł 1 200 zł
302 | Zygmunt II August 1545-1572 / monety litewskie grosz na stopę polską 1567, Tykocin; końcówka napisu L/LIT, rzadszy wariant z dużymi trojlistkami na awersie; Ivanauskas’13 5SA29-11 (RR), Kop. 3286 (R) |
750 zł 700 zł
303 | Zygmunt II August 1545-1572 / monety litewskie grosz na stopę polską 1568, Tykocin; końcówki napisów L/LIT; Ivanauskas’13 5SA49-14, Kop. 3287 (R); piękny stan zachowania |
II+ EF+ |
750 zł 1 900 zł
304 | Zygmunt II August 1545-1572 / monety litewskie półgrosz 1553, Wilno; końcówki LI/LITVA; Cesnulis-Ivanauskas 4SA49-16 (RR), Kop. 3245 (R3), Tyszkiewicz 5 mk; pięknie zachowany rzadki rocznik |
I/I- UNC/UNC- |
500 zł 650 zł
305 | Zygmunt II August 1545-1572 / monety litewskie półgrosz 1554, Wilno; Cesnulis-Ivanauskas 4SA51-16 (RR), Kop. 3246 (R5), Tyszkiewicz 12 mk; ładnie zachowany, rzadki rocznik |
1 000 zł 800 zł
306 | Zygmunt II August 1545-1572 / monety litewskie półgrosz 1556, Wilno; końcówki napisów L/LITVA, z błędem w napisie MANI zamiast MAGNI; Cesnulis-Ivanauskas 4SA180-16; rzadka odmiana napisowa |
II- EF- |
250 zł 0 zł
307 | Zygmunt II August 1545-1572 / monety litewskie półgrosz 1565, Wilno; końcówki napisów L/LITVA; Cesnulis-Ivanauskas 4SA234-45 (RRR), Tyszkiewicz 8 mk, rzadka odmiana bez herbu Topór |
I-/II+ UNC-/EF+ |
800 zł 1 300 zł