Aukcja nr 67
USD/PLN: 4.150 | EUR/PLN: 4.400 | data: 26-11-2016
357 | Zygmunt III Waza 1587-1632 / monety koronne trojak 1593, Olkusz; popiersie króla nie notowane w literaturze; Iger O.93.2.-/a; pięknie zachowany |
II+ EF+ |
500 zł 2 000 zł
358 | Zygmunt III Waza 1587-1632 / monety koronne trojak 1593, Olkusz; ze znakiem menniczym przed herbem Lewart, po jego bokach gwiazdki; Iger O.93.6.c (R3); niedobity, ale bardzo rzadki |
III VF |
500 zł 800 zł
359 | Zygmunt III Waza 1587-1632 / monety koronne trojak 1594, Olkusz; Iger O.94.8.g (R2); patyna |
300 zł 650 zł
360 | Zygmunt III Waza 1587-1632 / monety koronne trojak 1594, Olkusz; Iger O.94.9.g; patyna, piękny |
II+ EF+ |
250 zł 700 zł
361 | Zygmunt III Waza 1587-1632 / monety koronne trojak 1594, Olkusz; Snop Wazów w oryginalnej tarczy herbowej; Iger O.94.9.h; patyna, ładnie zachowany |
200 zł 550 zł
362 | Zygmunt III Waza 1587-1632 / monety koronne trojak 1595, Olkusz; znak menniczy na końcu napisu otokowego; Iger O.95.1.b/a (R1); kolorowa patyna, bardzo ładny |
250 zł 650 zł
363 | Zygmunt III Waza 1587-1632 / monety koronne trojak 1595, Olkusz; nienotowny napis na rewersie ARGT/RIR.POLO; Iger O.95.1.d/- (R1); patyna |
II- EF- |
400 zł 550 zł
364 | Zygmunt III Waza 1587-1632 / monety koronne trojak 1595, Olkusz; znak menniczy na końcu napisu otokowego, rzadsza odmiana z “wężykiem” pod popiersiem króla; Iger O.95.4.f; bardzo ładnie zachowany |
II+ EF+ |
300 zł 380 zł
365 | Zygmunt III Waza 1587-1632 / monety koronne trojak 1596, Olkusz; odmiana z odwróconą literą N na rewersie; Iger O.96.1.f; patyna, bardzo ładny |
200 zł 380 zł
366 | Zygmunt III Waza 1587-1632 / monety koronne trojak 1596, Olkusz; odmiana z gwiazdkami przy nominale, herbie Wazów i literach I-F; Iger O.96.1.i; bardzo ładnie zachowany |
250 zł 360 zł
367 | Zygmunt III Waza 1587-1632 / monety koronne trojak 1598, Olkusz; odmiana z dwiema rozetkami pod popiersiem króla; Iger O.98.3.c (R4); minimalnie niedobity, ale bardzo rzadka odmiana w ładnym stanie zachowania |
II- EF- |
600 zł 750 zł
368 | Zygmunt III Waza 1587-1632 / monety koronne trojak 1599, Olkusz; Iger O.99.1.f var. (podobny, ale R pełne); bardzo ładny |
II+ EF+ |
200 zł 500 zł
369 | Zygmunt III Waza 1587-1632 / monety koronne trojak 1599, Olkusz; Iger O.99.1.f var. (podobny, ale R pełne); bardzo ładnie zachowany |
II+ EF+ |
200 zł 550 zł
370 | Zygmunt III Waza 1587-1632 / monety koronne trojak 1588, Poznań; małe popiersie króla; Iger P.88.2.a (R3); rzadki typ monety |
III VF |
300 zł 650 zł
371 | Zygmunt III Waza 1587-1632 / monety koronne trojak 1588, Poznań; mała głowa króla, Iger P.88.3.a (R2) var. - podobny, ale nie notuje korony z trzema trójlistkami; rzadki |
III VF |
250 zł 360 zł
372 | Zygmunt III Waza 1587-1632 / monety koronne trojak 1591, Poznań; Iger P.91.1.a; kolorowa patyna, bardzo ładny |
II+ EF+ |
200 zł 750 zł
373 | Zygmunt III Waza 1587-1632 / monety koronne trojak 1592, Poznań; Iger P.92.2.b; kolorowa patyna, bardzo ładny |
II/II+ EF/EF+ |
200 zł 460 zł
374 | Zygmunt III Waza 1587-1632 / monety koronne trojak 1594, Poznań; Iger P.94.2.a; piękny egzemplarz |
I- UNC- |
300 zł 1 200 zł
375 | Zygmunt III Waza 1587-1632 / monety koronne trojak 1594, Poznań; końcówki napisów LI/POLONI; Iger P.94.4.d/a; piękny stan zachowania |
I- UNC- |
300 zł 850 zł
376 | Zygmunt III Waza 1587-1632 / monety koronne trojak 1594, Poznań; końcówki napisów LI/POLONI; Iger P.94.5.b; kolorowa patyna, bardzo ładnie zachowana moneta |
II+ EF+ |
300 zł 850 zł