Aukcja nr 67

USD/PLN: 4.150 | EUR/PLN: 4.400 | data: 26-11-2016
Jesteś w: A67  POLSKA
416 Zygmunt III Waza 1587-1632 / monety litewskie
trojak 1593, Wilno; data rozdzielona herbem Chalecki; Iger V.93.3.b, Ivanauskas’13 5SV113-18 (R)
200 zł
240 zł
417 Zygmunt III Waza 1587-1632 / monety litewskie
trojak 1594, Wilno; bardzo rzadka odmiana z literą A obok Pogoni; Iger V.94.1.b (R2), Ivanauskas’13 - nie notuje tej odmiany; ładnie zachowana moneta
1 000 zł
1 900 zł
418 Zygmunt III Waza 1587-1632 / monety litewskie
półtorak 1619, Wilno; odmiana z herbem Wadwicz w obwódce pod tarczą herbową; Górecki W.19.2.a (R3), Ivanauskas’13 4SV21-4 (R), Kop. 3508 (R8), Tyszkiewicz 15 mk; mone..
I/I-
UNC/UNC-
2 000 zł
2 600 zł
419 Zygmunt III Waza 1587-1632 / monety litewskie
półtorak 1619, Wilno; odmiana z herbem Wadwicz na końcu napisu otokowego na awersie; Górecki W.19.4.b (R3), Ivanauskas’13 4SV1-1 (R), Kop. 3506 (R6), Tyszkiewicz 15 m..
1 500 zł
1 800 zł
420 Zygmunt III Waza 1587-1632 / monety litewskie
półtorak 1620, Wilno; odmiana z herbem Wadwicz na awersie i rewersie; Górecki W.20.2.a (R4), Ivanauskas’13 4SV32-9 (RRRR) Tyszkiewicz 75? mk; ekstremalnie rzadka i ba..
I-/II+
UNC-/EF+
4 000 zł
4 800 zł
421 Zygmunt III Waza 1587-1632 / monety litewskie
grosz 1613, Wilno; bardzo rzadka odmiana z napisem RE na awersie i odwróconą literą D w wyrazie DVX, Ivanauskas’13 3SV166-23 (RRR), Tyszkiewicz 3 mk; rzadki rocznik w..
300 zł
850 zł
422 Zygmunt III Waza 1587-1632 / monety litewskie
dwudenar 1609, Wilno; Ivanauskas’13 1SV8-8 (RR), Tyszkiewicz 5 mk; rzadki i bardzo ładny
II/II+
EF/EF+
400 zł
550 zł
423 Zygmunt III Waza 1587-1632 / monety litewskie
dwudenar 1611, Wilno; Ivanauskas’13 1SV12-12, Tyszkiewicz 2 mk; piękny i z dużym blaskiem menniczym
II+/I-
EF+/UNC-
400 zł
800 zł
424 Zygmunt III Waza 1587-1632 / monety litewskie
dwudenar 1612, Wilno; z herbem Wadwicz pod Pogonią, data 1612 omyłkowa zamiast 1621; Ivanauskas’13 1SV27-23, Kop. 3404 (R6), Tyszkiewicz 20 mk; piękna i rzadka monet..
800 zł
800 zł
425 Zygmunt III Waza 1587-1632 / monety litewskie
dwudenar 1613, Wilno; Ivanauskas'13 1SV20-20, Kop. 3406 (R2), Tyszkiewicz 2 mk; piękny
II+/I-
EF+/UNC-
400 zł
420 zł
426 Zygmunt III Waza 1587-1632 / miasto Gdańsk
dukat 1632, Gdańsk; Aw: Popiersie króla w prawo i napis wokoło SIGIS III D G REX POL M D L R PR; Rw: Herb Gdańska i napis wokoło MON AVREA CIVI GEDANENSIS i data 1632..
15 000 zł
19 000 zł
427 Zygmunt III Waza 1587-1632 / miasto Gdańsk
ort 1612, Gdańsk; kropka za łapą niedźwiedzia; Shatalin GD12-9 (R2) CNG 155.II.a; ciemna, ładna patyna, rzadki rocznik, pięknie zachowany
1 250 zł
2 600 zł
428 Zygmunt III Waza 1587-1632 / miasto Gdańsk
ort 1613, Gdańsk; kropka za łapą niedźwiedzia, bez kropek przy krzyżu nad herbem miasta, kropka pomiędzy D i L u góry; Shatalin GD13-15 (R2), CNG 154.II.a; rzadki i p..
I-/II+
UNC-/EF+
1 250 zł
3 000 zł
429 Zygmunt III Waza 1587-1632 / miasto Gdańsk
ort 1613, Gdańsk; kropka za łapą niedźwiedzia, bez kropek przy krzyżu nad herbem miasta; Shatalin GD13-14 (R3), CNG 155.II.a; patyna, rzadki rocznik
1 000 zł
1 900 zł
430 Zygmunt III Waza 1587-1632 / miasto Gdańsk
ort 1615, Gdańsk; popiersie z płaską kryzą, kropka za łapą niedźwiedzia, brak kropek przy krzyżu nad herbem miasta; Shatalin GD15-11 (R2), CNG 155.V.a; moneta wybita ..
800 zł
1 200 zł
431 Zygmunt III Waza 1587-1632 / miasto Gdańsk
ort 1618, Gdańsk; wariant z łapą niedźwiedzia w tarczy nad herbem miasta, dwukropek i krzyżyk kończą napis na awersie; Shatalin GD18a-11 (R), CNG 160; pięknie zachowa..
1 000 zł
1 600 zł
432 Zygmunt III Waza 1587-1632 / miasto Gdańsk
ort 1623, Gdańsk; na awersie końcówka napisu w otoku PR, odmiana ze skróconą i pełną datą na rewersie; Shatalin III GD23c-3 (R2), CNG 165; rzadki
500 zł
1 100 zł
433 Zygmunt III Waza 1587-1632 / miasto Gdańsk
grosz 1614, Gdańsk; Aw: Popiersie w prawo i napis w otoku SIGIS III DG REX POLO M D L R P, Rw: Herb miasta w ozdobnej tarczy, w otoku napis GROSSVS CIVI GEDANENSIS; C..
10 000 zł
20 000 zł
434 Zygmunt III Waza 1587-1632 / miasto Toruń
talar 1631, Toruń; Aw: Półpostać króla w prawo i napis wokoło SIG III D G REX POL ET SVEC M D LIT RVS PRVS MA, Rw: Herb Torunia z datą i literami I - I (mincmistrza J..
20 000 zł
22 000 zł
435 Zygmunt III Waza 1587-1632 / miasto Toruń
półtalar 1632, Toruń; Aw: Półpostać króla w prawo i napis w otoku SIG III D G REX POL ET SVEC M D LIT RVS PRVS M, Rw: Anioł podtrzymujący owalny kartusz z herbem mias..
40 000 zł
48 000 zł