Aukcja nr 67
USD/PLN: 4.150 | EUR/PLN: 4.400 | data: 26-11-2016
556 | Powstanie Listopadowe 1830-1831 3 grosze 1831, Warszawa; łapy Orła zgięte; Iger PL.31.2.a (R4), Plage 283 (R2), Bitkin 9 (R1); moneta ilustrowana w katalogu Igera, rzadka odmiana, pięknie zachowana .. |
II/II+ EF/EF+ |
1 000 zł 6 500 zł
557 | Wolne Miasto Kraków 1835 1 złoty 1835, Wiedeń; Bitkin 1, Plage 294; leciutko przetarte tło monety, ale piękny blask menniczy |
I- UNC- |
800 zł 1 200 zł
558 | Wolne Miasto Kraków 1835 1 złoty 1835, Wiedeń; Bitkin 1, Plage 294; bardzo ładny |
II+ EF+ |
750 zł 750 zł
559 | Wolne Miasto Kraków 1835 5 groszy 1835, Wiedeń; Bitkin 3, Plage 296; patyna, pięknie zachowane |
II+ EF+ |
500 zł 700 zł
560 | Zabór rosyjski / Mikołaj I 1825-1855 1 1/2 rubla = 10 złotych 1833 HГ, Petersburg; krzyżyk wysoko nad koroną; Bitkin 1084, Plage 313; patyna, na awersie drobna mennicza wada krążka, ale bardzo ładny egze.. |
II/II+ EF/EF+ |
1 000 zł 1 600 zł
561 | Zabór rosyjski / Mikołaj I 1825-1855 1 rubel 1844 MW, Warszawa; odmiana z ogonem Orła ułożonym wachlarzowato; Bitkin 423, Plage 433; patyna, bardzo ładnie zachowany |
II+ EF+ |
800 zł 1 200 zł
562 | Zabór rosyjski / Mikołaj I 1825-1855 15 kopiejek = 1 złoty 1832 НГ, Petersburg; św. Jerzy bez płaszcza; Bitkin 1112 (R), Plage 398; patyna, piękny stan zachowania |
I/I- UNC/UNC- |
500 zł 2 800 zł
563 | Zabór rosyjski / Mikołaj I 1825-1855 3 grosze 1840 MW, Warszawa; duże cyfry daty; Iger KK.40.1.a, Bitkin 1206, Plage 191; patyna, pięknie zachowane |
I- UNC- |
1 000 zł 3 200 zł
564 | Zabór rosyjski / Aleksander II 1855-1881 20 kopiejek 1857 MW, Warszawa; Bitkin 286 (R1), Plage 456; bardzo rzadkie |
6 000 zł 7 500 zł
565 | II Rzeczpospolita Polska 1918-1939 10 złotych 1933, Warszawa; Romuald Traugutt - 70. rocznica Powstania Styczniowego; Parchimowicz 122; wyśmiente |
I/I- UNC/UNC- |
1 000 zł 1 850 zł
566 | II Rzeczpospolita Polska 1918-1939 10 złotych 1939, Warszawa; Józef Piłsudski; Parchimowicz 124f; wyśmienite |
I UNC |
350 zł 480 zł
567 | II Rzeczpospolita Polska 1918-1939 5 złotych 1930, Warszawa; Sztandar - 100-lecie Powstania Listopadowego; Parchimowicz 115b; moneta wybita stemplem głębokim w bardzo ładnym stanie zachowania, rzadkie |
II/II+ EF/EF+ |
7 500 zł 9 000 zł
568 | II Rzeczpospolita Polska 1918-1939 5 złotych 1930, Warszawa; Sztandar - 100-lecie Powstania Listopadowego; Parchimowicz 115a; moneta pięknie zachowana |
I/I- UNC/UNC- |
1 000 zł 3 200 zł
569 | II Rzeczpospolita Polska 1918-1939 5 złotych 1935, Warszawa; Józef Piłsudski; Parchimowicz 118b; pięknie zachowane |
I UNC |
200 zł 550 zł
570 | II Rzeczpospolita Polska 1918-1939 5 złotych 1936, Warszawa; Żaglowiec; Parchimowicz 119; wyśmienite, z pięknym blaskiem menniczym |
I/I- UNC/UNC- |
500 zł 2 600 zł
571 | II Rzeczpospolita Polska 1918-1939 2 złote 1924, Filadelfia; popiersie kobiety z kłosami, wybite odwróconym stemplem; Parchimowicz 109c; piękny połysk menniczy |
I/I- UNC/UNC- |
1 000 zł 2 200 zł
572 | II Rzeczpospolita Polska 1918-1939 1 złoty 1925, Londyn; popiersie kobiety z kłosami; Parchimowicz 107b; wyśmienite |
I/I- UNC/UNC- |
500 zł 850 zł
573 | II Rzeczpospolita Polska 1918-1939 / monety próbne 100 (marek) 1922, Warszawa; Józef Piłsudski; Parchimowicz P166e; srebro 8.96 g; efektowna próbna moneta wybita w srebrze w nakładzie tylko 50 sztuk, bardzo rzadka szc.. |
I- UNC- |
25 000 zł 0 zł
574 | II Rzeczpospolita Polska 1918-1939 / monety próbne 50 (marek) 1923, Warszawa; kobieta z kłosami, bez napisu próba; Parchimowicz P117a; miedź 5.35 g; patyna, bardzo rzadka i pięknie zachowana moneta, nakład 120 egzempl.. |
II+/I- EF+/UNC- |
15 000 zł 0 zł
575 | II Rzeczpospolita Polska 1918-1939 / monety próbne 20 złotych 1924, Warszawa; Monogram II RP w wieńcu / Orzeł; Parchimowicz P162b; próba w miedzi 6.04 g; nakład jedynie 120 sztuk, pięknie zachowane i bardzo rzadkie |
I/I- UNC/UNC- |
12 500 zł 12 000 zł