Aukcja nr 64 (64-65)
USD/PLN: 3.860 | EUR/PLN: 4.370 | data: 14-05-2016
387 | Zygmunt III Waza 1587-1632 / monety koronne talar 1626, Bydgoszcz; Aw: Popiersie króla z mieczem i jabłkiem królewskim w prawo, SIGIS III D G REX POLO M D LIT RVSS PRVS MA; Rw: Ukoronowana dziewięciopolowa tarc.. |
III VF |
25 000 zł 42 000 zł
388 | Zygmunt III Waza 1587-1632 / monety koronne talar 1632, Bydgoszcz; Aw: Popiersie króla w prawo, SIGIS III D G REX POL M - D LIT RVS PRVS MAS; Rw: Tarcza herbowa, SAM LIV NE NO SVE - GOT VAD Q HR REX; Kop. 1386 .. |
III+/II- VF+/EF- |
7 500 zł 9 000 zł
389 | Zygmunt III Waza 1587-1632 / monety koronne ort 1621, Bydgoszcz; pod popiersiem liczba (16), PRV M kończy napis na awersie; Kop. 1271 (R3), Shatalin BD21-110 (R2), Tyszkiewicz 3 mk; rzadka odmiana z cyfrą 16 po.. |
III+/II- VF+/EF- |
750 zł 900 zł
390 | Zygmunt III Waza 1587-1632 / monety koronne ort 1621, Bydgoszcz; PRVS MAS kończy napis; Kop. 1272, Shatalin BD21-58 (R1); dwukrotnie uderzony stemplem rewersu, ale duża ostrość i rysunku i piękny stan zachowania |
I- UNC- |
500 zł 2 200 zł
391 | Zygmunt III Waza 1587-1632 / monety koronne ort 1621, Bydgoszcz; PRV MA kończy napis; Kop. 1272, Shatalin BD21-100 (R2); minimalnie obcięty krążek za głową króla, ale pięknie zachowany |
II+ EF+ |
500 zł 1 800 zł
392 | Zygmunt III Waza 1587-1632 / monety koronne szóstak 1595, Lublin; na rewersie I - Lewart w tarczy - F - Lew z hakiem; Kop. 1237 (R5), Tyszkiewicz 40 mk; bardzo rzadki |
III VF |
5 000 zł 15 000 zł
393 | Zygmunt III Waza 1587-1632 / monety koronne szóstak 1596, Malbork; duże popiersie króla; Kop. 1240x (R1), Tyszkiewicz 1 mk; wyśmienity egzemplarz |
I UNC |
400 zł 480 zł
394 | Zygmunt III Waza 1587-1632 / monety koronne szóstak 1599, Malbork; skrócona data i mała głowa króla; Kop. 1246 (R1), Tyszkiewicz 1 mk; piękny |
I- UNC- |
600 zł 950 zł
395 | Zygmunt III Waza 1587-1632 / monety koronne szóstak 1599, Malbork; skrócona data i mała głowa króla; Kop. 1246 (R1), Tyszkiewicz 1 mk; bardzo ładny, patyna |
II+ EF+ |
500 zł 480 zł
396 | Zygmunt III Waza 1587-1632 / monety koronne szóstak 1601, Malbork; Kop. 1251 (R3), Tyszkiewicz 8 mk; bardzo ładnie zachowany, rzadki rocznik |
II+ EF+ |
2 500 zł 2 600 zł
397 | Zygmunt III Waza 1587-1632 / monety koronne trojak 1588, Olkusz, Iger O.88.8.d (R1); ładnie zachowany |
400 zł 1 700 zł
398 | Zygmunt III Waza 1587-1632 / monety koronne trojak 1590, Olkusz; Iger O.90.3.g (R1); ładnie zachowany, patyna |
250 zł 600 zł
399 | Zygmunt III Waza 1587-1632 / monety koronne trojak 1591, Olkusz, Iger O.91.7.e (R2); patyna |
II- EF- |
400 zł 950 zł
400 | Zygmunt III Waza 1587-1632 / monety koronne trojak 1592, Olkusz, Iger O.92.4.b (R1); patyna |
300 zł 675 zł
401 | Zygmunt III Waza 1587-1632 / monety koronne trojak 1592, Olkusz; Iger O.92.6 (R1) - ale nienotowana odmiana awersu z napisem SIG III D G RE - POLO M D LI; patyna |
300 zł 1 000 zł
402 | Zygmunt III Waza 1587-1632 / monety koronne trojak 1593, Olkusz; Iger O.93.2.d (R1) |
250 zł 1 300 zł
403 | Zygmunt III Waza 1587-1632 / monety koronne trojak 1593, Olkusz; odmiana z trójnogą strzałą pod herbem Lewart; Iger O.93.8.b (R3), patyna, rzadki |
400 zł 850 zł
404 | Zygmunt III Waza 1587-1632 / monety koronne trojak 1594, Olkusz; Iger O.94.8.g (R2), patyna |
300 zł 725 zł
405 | Zygmunt III Waza 1587-1632 / monety koronne trojak 1594, Olkusz; Iger O.94.9.n; patyna |
III VF |
200 zł 440 zł
406 | Zygmunt III Waza 1587-1632 / monety koronne trojak 1595, Olkusz, Iger O.95.4.j; patyna |
II- EF- |
200 zł 500 zł