Aukcja nr 64 (64-65)
USD/PLN: 3.860 | EUR/PLN: 4.370 | data: 14-05-2016
930 | Austria / Arcyksiążę Karol II 1564-1590 dukat 1573, Klagenfurt; Fb. 54; złoto 3.46 g, gięty |
1 500 zł 1 200 zł
931 | Austria / Rudolf II 1576-1612 dukat 1593, Praga; Aw: Postać króla w prawo; Rw: Orzeł cesarski; Fr. 85, Halacka 298, Dietiker 433; złoto 3.36 g, uszkodzenia na awersie |
5 000 zł 4 000 zł
932 | Austria / Rudolf II 1576-1612 talar 1603, Ensisheim; Voglh. 95/I (ale nie notuje tego typu popiersia z datą), Dav. 3033; srebro 28.57 g, ładnie zachowany, rzadka odmiana popiersia |
1 000 zł 2 400 zł
933 | Austria / Leopold I 1657-1705 talar pamiątkowy z 1683 roku, Wiedeń; wybity z okazji oswobodzenia Wiednia od oblężenia Turków Osmańskich; Voglh. 239, Raczyński 228, H-Cz. 2468; srebro 27.36 g, bard.. |
II+ EF+ |
3 000 zł 4 200 zł
934 | Austria / Franciszek II (I) 1792-1835 dwudukat 1792, Frankfurt; wybity z okazji koronacji na cesarza we Frankfurcie; Aw: Głowa cesarza w prawo; Rw: Bogini miasta Frankfurt nad ołtarzem z koroną cesarską i.. |
2 500 zł 3 200 zł
935 | Biskupstwo Liege / Maksymilian Henryk Bawarski 1650-1688 patagon 1671, Liege; Delm. 471, Mignolet 639, Dav. 4294; srebro 27.45 g, rysa na rewesie, uszkodzenia na rancie |
400 zł 350 zł
936 | Francja / Napoleon Bonaparte 1804-1815 5 franków AN13 A, Paryż; Gadoury 580; piękne, bardzo ciekawa moneta z tytulaturą Napoleona jako imperatora, ale Republiki Francuskiej |
II+ EF+ |
1 000 zł 2 000 zł
937 | Francja / Napoleon Bonaparte 1804-1815 5 franków 1811 A, Paryż; Gadoury 584; patyna |
III/III+ VF/VF+ |
300 zł 0 zł
938 | Hiszpania / Ferdynand V i Elżbieta (Reyes Catolicos) 1469-1504 doble excelente (2 dukaty) bez daty (po 1497 r), Sewilla; między popiersiami litera S, na rewersie po trzy kulki po bokach tarczy; Cayon 2922; złoto 6.86 g |
3 000 zł 2 800 zł
939 | Niderlandy Hiszpańskie / Albert i Elżbieta 1598-1621 2 dukaty bez daty, Antwerpia; Aw: Popiersia arcyksiążęcej pary naprzeciw siebie; Rw: Tarcza herbowa; Delm. 142, Fr. 84; złoto 6.87 g, rzadkie |
4 000 zł 4 600 zł
940 | Zjednoczone Niderlandy / Fryzja Zachodnia dukat typu węgierskiego 1591; Aw: Rycerz z halabardą i mieczem; Rw: Tarcza herbowa; Delm. 833, Fr. 291, Purmer Wf06; złoto 3.47 g, lekko gięty, ale ładnie zachowany |
1 500 zł 1 400 zł
941 | Zjednoczone Niderlandy / Geldria talar lewkowy (Leeuwendaalder) 1648; znak menniczy: lilia, głowa na awersie w lewo; Delm. 826, Dav. 4850, Purmer Ge59; srebro 26.42 g, ładnie zachowany |
II- EF- |
300 zł 280 zł
942 | Zjednoczone Niderlandy / Geldria talar lewkowy (Leeuwendaalder) 1651; znak menniczy: lilia, głowa na awersie w prawo; Delm. 528, Dav. 4849, Purmer Ge56; srebro 26.46 g, ładnie zachowany |
400 zł 0 zł
943 | Zjednoczone Niderlandy / Geldria talar lewkowy (Leeuwendaalder) 1652; znak menniczy: lilia, głowa na awersie w prawo; Delm. 825, Dav. 4849, Purmer Ge56; srebro 26.90 g |
II- EF- |
300 zł 280 zł
944 | Zjednoczone Niderlandy / Holandia talar lewkowy (Leeuwendaalder) 1650; Delm. 832, Dav. 4858, Purmer Ho24; srebro 27.27 g, ładnie zachowany |
400 zł 700 zł
945 | Zjednoczone Niderlandy / Holandia talar lewkowy (Leeuwendaalder) 1651; Delm. 832, Dav. 4858, Purmer Ho24; srebro 27.10 g, ładnie zachowany, patyna |
II/II- EF/EF- |
400 zł 0 zł
946 | Zjednoczone Niderlandy / Kampen talar lewkowy (Leeuwendaalder) 1647; Delm. 862, Dav. 4873, Purmer Ka29; znak menniczy: lilia, głowa na awersie w lewo; srebro 26.97 g |
II- EF- |
300 zł 260 zł
947 | Zjednoczone Niderlandy / Kampen talar lewkowy (Leeuwendaalder) 1648; Delm. 862, Dav. 4873, Purmer Ka29; znak menniczy: lilia, głowa na awersie w lewo; srebro 27.11 g |
300 zł 320 zł
948 | Zjednoczone Niderlandy / Utrecht talar (Leicesterrijksdaalder) 1621; Delm. 942, Dav. 4836, Purmer Ut52; na awersie lew bez korony; srebro 28.30 g |
300 zł 300 zł
949 | Zjednoczone Niderlandy / Utrecht talar lewkowy (Leeuwendaalder) 1648; Delm. 845, Dav. 4863, Purmer Ut37; na awersie lew bez korony; srebro 27.09 g, ładnie zachowany |
400 zł 360 zł