Aukcja nr 64 (64-65)
USD/PLN: 3.860 | EUR/PLN: 4.370 | data: 14-05-2016
990 | Turcja / Murad III 1574-1595 ałtyn (dinar, sultani) 982 AH (AD 1574), mennica Misr (Kair); Mitchiner 1259, Album 1332; złoto 3.49 g, ładnie zachowany i w pełni czytelny |
750 zł 625 zł
991 | Turcja / Murad III 1574-1595 ałtyn (dinar, sultani) 982 AH (AD 1574), mennica Jezair (Algier); Mitchiner 1259, Album 1332; złoto 3.48 g, ładnie zachowany i w pełni czytelny |
750 zł 700 zł
992 | Turcja / Mahmud III 1595-1603 ałtyn (dinar, sultani) 1003 AH (AD 1595), mennica Halab (Aleppo); Mitchiner 1264, Album 1340; złoto 3.45 g, ładnie zachowany i w pełni czytelny |
750 zł 625 zł
993 | Turcja / Ahmed I 1603-1617 ałtyn (dinar, sultani) 1012 AH (AD 1603), mennica Halab (Aleppo); Mitchiner 1267, Album 1437; złoto 3.45 g, ładnie zachowany i w pełni czytelny |
750 zł 625 zł
994 | Wielka Brytania / Jerzy V 1910-1936 funt (sovereign) 1911, Londyn; Seaby 3996; moneta w pudełku firmy PCGS z oceną PR64, bardzo rzadka moneta wybita stemplem lustrzanym |
I UNC |
5 000 zł 4 200 zł
995 | Watykan (Państwo Kościelne) / Pius VI 1775-1799 scudo 1780; Dav. 1471, Berman 2958; srebro 26.95 g, patyna |
III VF |
400 zł 400 zł
996 | Wenecja / Ludwik Manin 1789-1797 cekin (zecchino) bez daty; Aw: Św. Marek stojący w prawo wręczający krzyż klęczącemu przed nim doży, LVDOV MANIN S.M.VENET / DVX; Rw: Chrystus w mandorli stojący na w.. |
1 250 zł 0 zł
997 | Wenecja / Ludwik Manin 1789-1797 cekin (zecchino) bez daty; Aw: Św. Marek stojący w prawo wręczający krzyż klęczącemu przed nim doży, LVDOV MANIN S.M.VENET / DVX; Rw: Chrystus w mandorli stojący na w.. |
II+ EF+ |
1 400 zł 0 zł
998 | Lucca / Republika 1369-1799 scudo 1747; Dav. 1373, CNI XI / 185 / 806; srebro 26.57 g, patyna |
750 zł 650 zł