Aukcja nr 61

USD/PLN: 3.770 | EUR/PLN: 4.120 | data: 12-09-2015
Jesteś w: A61  MEDALE
884 POLSKA
przeniesienie zwłok Adama Mickiewicza na Wawel - medal wybity nakładem M. Kurnatowskiego 1890 r., Aw: Popiersie poety w lewo i napis w otoku ADAM MICKIEWICZ, Rw: Sark..
200 zł
725 zł
885 POLSKA
Jan Dekert - medal autorstwa Lauera na 100-lecie Sejmu Czteroletniego 1891 r., Aw: Popiersie Dekerta na wprost i napis JAN DEKERT PREZYDENT M WARSZAWY, u dołu W.R.178..
300 zł
480 zł
886 POLSKA
Kornel Ujejski i Józef Nikorowicz - medal wybity z okazji napisania chorału 1893 r., Aw: Popiersia w lewo, niżej dwie gałązki oliwne, napis wokoło KORNEL UJEJSKI JÓZE..
300 zł
500 zł
887 POLSKA
Józef Korzeniowski, - medal z uszkiem sygnowany JM, 1897 r., wybity na pamiątkę setnej rocznicy urodzin pisarza, Aw: Popiersie i napis JÓZEF KORZENIOWSKI ur. 19 Marca..
125 zł
320 zł
888 POLSKA
Adam Mickiewicz - medal autorstwa Wacława Szymanowskiego 1898 r., Aw: Głowa poety w prawo i napis w otoku ADAM MICKIEWICZ, Rw: Postać poety siedzącego na skale, przed..
300 zł
1 200 zł
889 POLSKA
medal autorstwa Wincentego Trojanowskiego z 1900 r., roku wybity na 500-lecie Uniwersytetu Jagiellońskiego, Aw: Na tronach siedzące postacie władców: Kazimierza Wielk..
400 zł
900 zł
890 POLSKA
500-lecie Bitwy Grunwaldzkiej medalik wybity w 1910 r., Aw: Półpostać króla Władysława Jagiełły i napis WŁADYSŁAW JAGIEŁŁO UR1348 UM 1434, po bokach godła Polski i Li..
150 zł
260 zł
891 POLSKA
Piotr Skarga 300. rocznica śmierci - medal autorstwa Witolda Bielińskiego 1912 r., Aw: Popiersie w lewo i napis w otoku KS. PIOTR SKARGA - * 1536 + 1612, Rw: Napis po..
300 zł
750 zł
892 POLSKA
Hugo Kołłątaj - medal autorstwa Stanisława Popławskiego 1912 r., Aw: Popiersie na wprost. PAMIĘCI HUGONA KOŁŁĄTAJA UNIWERSYTET JAGIELLOŃSKI. Rw: Uskrzydlona postać kl..
300 zł
600 zł
893 POLSKA
setna rocznica śmierci Józefa Poniatowskiego - medal autorstwa Laszczki 1913 r., Aw: Popiersie na wprost i napis w otoku BÓG MI POWIERZYŁ HONOR POLAKÓW BOGU GO ODDAM,..
300 zł
1 350 zł
894 POLSKA
50. rocznica Powstania Styczniowego, medal autorstwa Wojciecha Jastrzębowskiego, 1913 r., Aw: W wieńcu dębowym napis poziomy W PÓŁWIEKOWĄ ROCZNICĘ POWSTANIA STYCZNIOW..
250 zł
1 100 zł
895 POLSKA
medal ODRODZENIE POLSKIEGO ORĘŻA 1914, autorstwa Stanisława Popławskiego, Aw: Orzeł z rozpostartymi skrzydłami siedzący na skale. W otoku napis w dwóch wierszach: ODR..
150 zł
480 zł
896 POLSKA
medal OTWARCIE WYŻSZYCH UCZELNI W WARSZAWIE 1915, autorstwa Jana Wysockiego, Aw: Tarcza z herbem miasta na tle ornamentu roślinnego i napis: NA PAMIĄTKĘ OTWARCIA UNIW..
250 zł
900 zł
897 POLSKA
medal PAMIĘCI POLEGŁYCH W SZARŻY KAWALERII POD ROKITNĄ 1915, autorstwa Jana Raszki, Aw: Popiersia trzech wojskowych en face, na górze napis: ROKITNA, na dole w trzech..
250 zł
600 zł
898 POLSKA
medal jednostronny z okazji proklamacji Królestwa Polskiego 1916 r. sygnowany JT (prawdopodobnie Józef Tautenhayn jr z Wiednia), Aw: Plac Zamkowy z kolumną Zygmunta I..
400 zł
420 zł
899 POLSKA
medal na pamiątkę obrony Stanisławowa autorstwa St. Popławskiego 1917, Aw: Aw: Ułan na koniu celujący lancą w leżącego żołnierza rosyjskiego, których zdemoralizowane ..
300 zł
1 300 zł
900 POLSKA
medal SETNA ROCZNICA ŚMIERCI TADEUSZA KOŚCIUSZKI 1917, autorstwa Konstantego Laszczki, Aw: Popiersie en face otoczone napisami ułożonymi w kwadrat: TADEUSZ KOŚCIUSZKO..
200 zł
240 zł
901 POLSKA
Henryk Dąbrowski - medal z 1918 r., SETNA ROCZNICA ŚMIERCI HENRYKA DĄBROWSKIEGO, sygnowany LAUER NURNBERG, Aw: Popiersie en face, poziomy napisy z boków HENRYK / DĄBR..
250 zł
1 100 zł
902 POLSKA
Oswobodzenie Krakowa - medal sygnowany J - R (Jan Raszka), Aw: Wojownik z tarczą, na której Orzeł, na dalszym planie uciekający żołnierze austriaccy, Rw: Pod panoramą..
150 zł
650 zł
903 POLSKA
medal na pamiątkę zwołania Sejmu Ustawowawczego 1919 r., autorstwa Czesława Makowskiego, Aw: Popiersie Piłsudskiego trzy czwarte w prawo i napis: JÓZEF PIŁSUDSKI, z l..
300 zł
800 zł