Aukcja nr 60
USD/PLN: 3.700 | EUR/PLN: 4.030 | data: 25-04-2015
634 | II Rzeczpospolita Polska 1918-1939 / monety próbne 2 złote 1927, Warszawa, Głowa kobiety z kłosami, na rewersie wypukły napis PRÓBA, srebro 10.29 g, Parchimowicz P.136.d, nakład 100 sztuk, ładnie zachowane i rzadkie |
I-/II+ UNC-/EF+ |
15 000 zł 15 000 zł
635 | II Rzeczpospolita Polska 1918-1939 / monety próbne 1 złoty 1928, Warszawa, nominał w wieńcu z gałązek dębowych, bez znaku mennicy, pod nominałem wypukły napis PRÓBA, nikiel 7.02 g, Parchimowicz P.126.d, wybito 110 sz.. |
I- UNC- |
5 000 zł 4 600 zł
636 | II Rzeczpospolita Polska 1918-1939 / monety próbne 1 złoty 1929, Warszawa, wklęsły napis PRÓBA, aluminium 2.28 g, Parchimowicz P.129.e (10 sztuk), w katalogu Janusza Parchimowicza jest informacja; według W. Głuchowsk.. |
I- UNC- |
10 000 zł | |
637 | II Rzeczpospolita Polska 1918-1939 / monety próbne 1 złoty 1932, Warszawa, Głowa kobiety, na rewersie wypukły napis PRÓBA, brąz 3.20 g, Parchimowicz P-131.b, nakład 100 sztuk, rzadki, ładnie zachowany egzemplarz z au.. |
I- UNC- |
12 500 zł 14 000 zł
638 | II Rzeczpospolita Polska 1918-1939 / monety próbne 1 grosz 1923, Kings Norton, litery KN pod napisem GROSZ, brąz 1.50 g, Parchimowicz P-101.a, wybito 30 sztuk, rzadki i ładnie zachowany, patyna, moneta z aukcji WCN 4.. |
I/I- UNC/UNC- |
8 000 zł 8 500 zł
639 | Wolne Miasto Gdańsk 1920-1939 25 guldenów 1930, Berlin, złoto 7.99 g, Jaeger D.11, Parchimowicz 71, pięknie zachowane i rzadkie |
I UNC |
9 000 zł 10 000 zł
640 | Wolne Miasto Gdańsk 1920-1939 10 guldenów 1935, Berlin, Ratusz Gdański, Jaeger D.20, Parchimowicz 69, drobne mikroryski, ale piękny egzemplarz z ładnym połyskiem menniczym, rzadkie |
II/II+ EF/EF+ |
10 000 zł 12 000 zł
641 | Wolne Miasto Gdańsk 1920-1939 5 guldenów 1927, Berlin, Kościół Marii Panny, Jaeger D.9, Parchimowicz 65b, rzadkie i piękne |
I- UNC- |
4 500 zł 5 500 zł
642 | Wolne Miasto Gdańsk 1920-1939 5 guldenów 1935, Berlin, Koga”, Jaeger D.19, Parchimowicz 68, bardzo ładne |
II+ EF+ |
2 000 zł 3 000 zł
643 | Wolne Miasto Gdańsk 1920-1939 2 guldeny 1923, Utrecht, Koga”, Jaeger D.8, Parchimowicz 63a, ładnie zachowane |
500 zł 750 zł
644 | Wolne Miasto Gdańsk 1920-1939 gulden 1923, Utrecht, Koga”, Jaeger D.7, Parchimowicz 61a, moneta w pudełku PCGS z oceną PR62, pięknie zachowany |
I/I- UNC/UNC- |
2 500 zł 2 000 zł
645 | Wolne Miasto Gdańsk 1920-1939 1 gulden 1932, Berlin, Jaeger D.15, Parchimowicz 62, bardzo ładny |
II+/I- EF+/UNC- |
300 zł 420 zł
646 | Wolne Miasto Gdańsk 1920-1939 1/2 guldena 1932, Berlin, Jaeger D.14, Parchimowicz 60, bardzo ładne |
II+ EF+ |
200 zł 190 zł
647 | Wolne Miasto Gdańsk 1920-1939 10 fenigów 1920, Gdańsk, odmiana z dużą cyfrą 10, Jaeger D.1b, Parchimowicz 52, rzadkie |
2 000 zł 1 800 zł
648 | Monety niemieckich władz okupacyjnych 5 groszy 1939, cynk, moneta bez otworu z wyraźnie zaznaczonym dla niego miejscem, Parchimowicz 9.b, ślady korozji, bardzo rzadkie |
IV F |
700 zł 600 zł
649 | Getto Łódź 1941-1943 20 marek 1943, Łódź, Jaeger L.5, Parchimowicz 16, lekko przeczyszczone, ale bardzo ładne i rzadkie |
II/II+ EF/EF+ |
5 000 zł 4 200 zł
650 | Getto Łódź 1941-1943 20 marek 1943, Łódź, Jaeger L.5, Parchimowicz 16, lekko czyszczone, ale dość ładne |
II- EF- |
3 000 zł 3 100 zł
651 | Getto Łódź 1941-1943 10 marek 1943, Łódź, Jaeger L.4a, Parchimowicz 15c, magnez 1.66 g, rzadkie w tak ładnym stanie zachowania |
II+ EF+ |
400 zł 550 zł
652 | Polska Rzeczpospolita Ludowa 1952-1989 1.000 złotych 1985, Szwajcaria, Jan Paweł II, złoto, Parchimowicz 338.c, stempel zwykły, ekstremalnie rzadkie, moneta w pudełku NGC MS68, idealny stan zachowania |
I UNC |
20 000 zł 22 000 zł
653 | Polska Rzeczpospolita Ludowa 1952-1989 5 złotych 1960, Warszawa, Rybak”, Parchimowicz 220c, niecentrycznie wybite, atrakcyjna ciekawostka numizmatyczna |
I- UNC- |
300 zł 480 zł