Aukcja nr 60
USD/PLN: 3.700 | EUR/PLN: 4.030 | data: 25-04-2015
574 | Monety w oblężeniu Zamościa 1813 6 groszy 1813, Zamość, odmiana z napisem otokowym na rewersie, Plage 121, Bitkin 7 (R3), Berezowski 15 zł, wada blachy, ale bardzo ładny stan zachowania jak na ten t.. |
6 000 zł 8 500 zł
575 | Monety w oblężeniu Zamościa 1813 6 groszy 1813, Zamość, odmiana z napisem otokowym na rewersie, Plage 121, Bitkin 7 (R3), Berezowski 15 zł, wada blachy, ale dobry stan zachowania jak na ten typ rzad.. |
III VF |
6 000 zł | |
576 | Monety w oblężeniu Zamościa 1813 6 groszy 1813, Zamość, Plage 120, Bitkin 9 (R3), Berezowski 30 zł, bardzo rzadka odmiana bez napisu otokowego |
III-/IV | 5 000 zł | |
577 | Królestwo Polskie - Aleksander I 1815-1825 i Mikołaj I 1825-1855 10 złotych 1823, Warszawa, srebro 30.90 g, Plage 26, Bitkin 822 (R), Dav. 248, Berezowski 25 zł, drobne uderzenia na obrzeżu, ale rzadkie |
III/III+ VF/VF+ |
8 000 zł 7 000 zł
578 | Królestwo Polskie - Aleksander I 1815-1825 i Mikołaj I 1825-1855 5 złotych 1830, Warszawa, odmiana z literami K-G, Plage 39, Bitkin 987, Berezowski 15 zł, ładna patyna |
600 zł 850 zł
579 | Królestwo Polskie - Aleksander I 1815-1825 i Mikołaj I 1825-1855 5 złotych 1832, Warszawa, Plage 41, Bitkin 989, Berezowski 7.50 zł, awers monety przetarty, ale dość ładnie zachowane |
III+/II- VF+/EF- |
750 zł 1 800 zł
580 | Królestwo Polskie - Aleksander I 1815-1825 i Mikołaj I 1825-1855 dwuzłotówka 1818, Warszawa, Plage 47, Bitkin 832, Berezowski 2.50 zł, piękna, z ładnym połyskiem menniczym |
I-/II+ UNC-/EF+ |
1 500 zł 1 900 zł
581 | Królestwo Polskie - Aleksander I 1815-1825 i Mikołaj I 1825-1855 dwuzłotówka 1819, Warszawa, Plage 49, Bitkin 833, Berezowski 3 zł, wada blachy na awersie, ładny rewers |
III/II- |
500 zł 420 zł
582 | Królestwo Polskie - Aleksander I 1815-1825 i Mikołaj I 1825-1855 dwuzłotówka 1824, Warszawa, Plage 57, Bitkin 840, Berezowski 3.75 zł, przyzwoity egzemplarz |
III+/II- VF+/EF- |
800 zł 950 zł
583 | Królestwo Polskie - Aleksander I 1815-1825 i Mikołaj I 1825-1855 dwuzłotówka 1830 FH, Warszawa, Plage 61, Bitkin 995, Berezowski 2.50 zł, delikatna patyna, bardzo ładna |
II+ EF+ |
1 250 zł 2 200 zł
584 | Królestwo Polskie - Aleksander I 1815-1825 i Mikołaj I 1825-1855 złotówka 1830 FH, Warszawa, odmiana z kropkami po ZŁO i POL, Plage 73, Bitkin 999, Berezowski 2.50 zł, ładnie zachowana |
II/II+ EF/EF+ |
500 zł 1 400 zł
585 | Powstanie Listopadowe 1830-1831 dukat 1831, Warszawa, odmiana z kropką przed pochodnią, Plage 269, Bitkin 1, H-Cz. 3659 (R), Berezowski 37.50 zł, moneta w pudełku PCGS z notą MS64, wyśmienicie zach.. |
I UNC |
6 000 zł 7 500 zł
586 | Powstanie Listopadowe 1830-1831 dukat 1831, Warszawa, odmiana z kropką przed pochodnią, złoto 3.43 g, Plage 269, Bitkin 1, H-Cz. 3659 (R), Berezowski 37.50 zł, drobne uszkodzenie tła monety, gięty |
III VF |
3 500 zł 3 400 zł
587 | Powstanie Listopadowe 1830-1831 2 złote 1831, Warszawa, odmiana napisu ZLOTE i bez kropki po POL, Plage 274 (R1), Bitkin 5 (R2), Berezowski 35 zł, bardzo rzadkie i ładnie zachowane |
II/II- EF/EF- |
2 000 zł 5 500 zł
588 | Powstanie Listopadowe 1830-1831 2 złote 1831, Warszawa, odmiana z kropką po wyrazie POL i Pogonią z pochwą na miecz, Plage 273, Bitkin 4, delikatna patyna, pięknie zachowane |
I- UNC- |
800 zł 3 000 zł
589 | Powstanie Listopadowe 1830-1831 10 groszy 1831, Warszawa, odmiana z zagiętymi łapami Orła, Plage 279, Bitkin 6 (R), moneta w pudełku NGC z oceną AU58, bardzo ładne |
II+ EF+ |
300 zł 950 zł
590 | Powstanie Listopadowe 1830-1831 10 groszy 1831, Warszawa, odmiana z zagiętymi łapami Orła, Plage 279, Bitkin 6 (R), miejscowo resztki grynszpanu, ale bardzo ładne |
II+ EF+ |
300 zł 1 400 zł
591 | Powstanie Listopadowe 1830-1831 3 grosze (trojak) 1831, Warszawa, łapy Orła proste, kropka po POLS, Iger PL.31.1.a (R), Plage 282, Bitkin 8, moneta w pudełku PCGS z oceną MS 65BN, bardzo rzadko spo.. |
I UNC |
10 000 zł | |
592 | Powstanie Listopadowe 1830-1831 3 grosze (trojak) 1831, Warszawa, łapy Orła proste, kropka po POLS, Iger PL.31.1.a (R), Plage 282, Bitkin 8, moneta w pudełku PCGS z oceną MS 64BN, rzadko spotykany .. |
I UNC |
4 000 zł 7 000 zł
593 | Wolne Miasto Kraków 1835 1 złoty 1835, Wiedeń, Plage 294, moneta w pudełku NGC z certyfikatem MS 63, patyna, wyśmienity egzemplarz, moneta z aukcji WCN 58 poz. 563 |
I UNC |
1 250 zł 2 000 zł