Aukcja nr 60

USD/PLN: 3.700 | EUR/PLN: 4.030 | data: 25-04-2015
574 Monety w oblężeniu Zamościa 1813
6 groszy 1813, Zamość, odmiana z napisem otokowym na rewersie, Plage 121, Bitkin 7 (R3), Berezowski 15 zł, wada blachy, ale bardzo ładny stan zachowania jak na ten t..
6 000 zł
8 500 zł
575 Monety w oblężeniu Zamościa 1813
6 groszy 1813, Zamość, odmiana z napisem otokowym na rewersie, Plage 121, Bitkin 7 (R3), Berezowski 15 zł, wada blachy, ale dobry stan zachowania jak na ten typ rzad..
6 000 zł
576 Monety w oblężeniu Zamościa 1813
6 groszy 1813, Zamość, Plage 120, Bitkin 9 (R3), Berezowski 30 zł, bardzo rzadka odmiana bez napisu otokowego
III-/IV
5 000 zł
577 Królestwo Polskie - Aleksander I 1815-1825 i Mikołaj I 1825-1855
10 złotych 1823, Warszawa, srebro 30.90 g, Plage 26, Bitkin 822 (R), Dav. 248, Berezowski 25 zł, drobne uderzenia na obrzeżu, ale rzadkie
III/III+
VF/VF+
8 000 zł
7 000 zł
578 Królestwo Polskie - Aleksander I 1815-1825 i Mikołaj I 1825-1855
5 złotych 1830, Warszawa, odmiana z literami K-G, Plage 39, Bitkin 987, Berezowski 15 zł, ładna patyna
600 zł
850 zł
579 Królestwo Polskie - Aleksander I 1815-1825 i Mikołaj I 1825-1855
5 złotych 1832, Warszawa, Plage 41, Bitkin 989, Berezowski 7.50 zł, awers monety przetarty, ale dość ładnie zachowane
III+/II-
VF+/EF-
750 zł
1 800 zł
580 Królestwo Polskie - Aleksander I 1815-1825 i Mikołaj I 1825-1855
dwuzłotówka 1818, Warszawa, Plage 47, Bitkin 832, Berezowski 2.50 zł, piękna, z ładnym połyskiem menniczym
I-/II+
UNC-/EF+
1 500 zł
1 900 zł
581 Królestwo Polskie - Aleksander I 1815-1825 i Mikołaj I 1825-1855
dwuzłotówka 1819, Warszawa, Plage 49, Bitkin 833, Berezowski 3 zł, wada blachy na awersie, ładny rewers
III/II-
500 zł
420 zł
582 Królestwo Polskie - Aleksander I 1815-1825 i Mikołaj I 1825-1855
dwuzłotówka 1824, Warszawa, Plage 57, Bitkin 840, Berezowski 3.75 zł, przyzwoity egzemplarz
III+/II-
VF+/EF-
800 zł
950 zł
583 Królestwo Polskie - Aleksander I 1815-1825 i Mikołaj I 1825-1855
dwuzłotówka 1830 FH, Warszawa, Plage 61, Bitkin 995, Berezowski 2.50 zł, delikatna patyna, bardzo ładna
1 250 zł
2 200 zł
584 Królestwo Polskie - Aleksander I 1815-1825 i Mikołaj I 1825-1855
złotówka 1830 FH, Warszawa, odmiana z kropkami po ZŁO i POL, Plage 73, Bitkin 999, Berezowski 2.50 zł, ładnie zachowana
II/II+
EF/EF+
500 zł
1 400 zł
585 Powstanie Listopadowe 1830-1831
dukat 1831, Warszawa, odmiana z kropką przed pochodnią, Plage 269, Bitkin 1, H-Cz. 3659 (R), Berezowski 37.50 zł, moneta w pudełku PCGS z notą MS64, wyśmienicie zach..
6 000 zł
7 500 zł
586 Powstanie Listopadowe 1830-1831
dukat 1831, Warszawa, odmiana z kropką przed pochodnią, złoto 3.43 g, Plage 269, Bitkin 1, H-Cz. 3659 (R), Berezowski 37.50 zł, drobne uszkodzenie tła monety, gięty
3 500 zł
3 400 zł
587 Powstanie Listopadowe 1830-1831
2 złote 1831, Warszawa, odmiana napisu ZLOTE i bez kropki po POL, Plage 274 (R1), Bitkin 5 (R2), Berezowski 35 zł, bardzo rzadkie i ładnie zachowane
II/II-
EF/EF-
2 000 zł
5 500 zł
588 Powstanie Listopadowe 1830-1831
2 złote 1831, Warszawa, odmiana z kropką po wyrazie POL i Pogonią z pochwą na miecz, Plage 273, Bitkin 4, delikatna patyna, pięknie zachowane
800 zł
3 000 zł
589 Powstanie Listopadowe 1830-1831
10 groszy 1831, Warszawa, odmiana z zagiętymi łapami Orła, Plage 279, Bitkin 6 (R), moneta w pudełku NGC z oceną AU58, bardzo ładne
300 zł
950 zł
590 Powstanie Listopadowe 1830-1831
10 groszy 1831, Warszawa, odmiana z zagiętymi łapami Orła, Plage 279, Bitkin 6 (R), miejscowo resztki grynszpanu, ale bardzo ładne
300 zł
1 400 zł
591 Powstanie Listopadowe 1830-1831
3 grosze (trojak) 1831, Warszawa, łapy Orła proste, kropka po POLS, Iger PL.31.1.a (R), Plage 282, Bitkin 8, moneta w pudełku PCGS z oceną MS 65BN, bardzo rzadko spo..
10 000 zł
592 Powstanie Listopadowe 1830-1831
3 grosze (trojak) 1831, Warszawa, łapy Orła proste, kropka po POLS, Iger PL.31.1.a (R), Plage 282, Bitkin 8, moneta w pudełku PCGS z oceną MS 64BN, rzadko spotykany ..
4 000 zł
7 000 zł
593 Wolne Miasto Kraków 1835
1 złoty 1835, Wiedeń, Plage 294, moneta w pudełku NGC z certyfikatem MS 63, patyna, wyśmienity egzemplarz, moneta z aukcji WCN 58 poz. 563
1 250 zł
2 000 zł