Aukcja nr 60
USD/PLN: 3.700 | EUR/PLN: 4.030 | data: 25-04-2015
594 | Zabór rosyjski - Mikołaj I 1825-1855 i Aleksander II 1855-1881 3 ruble = 20 złotych 1834 П-Д / СПБ, Petersburg, złoto 3.92 g, Plage 299, Bitkin 1075 (R), ładnie zachowane |
II- EF- |
5 000 zł 4 200 zł
595 | Zabór rosyjski - Mikołaj I 1825-1855 i Aleksander II 1855-1881 3 ruble = 20 złotych 1837 П-Д / СПБ, Petersburg, złoto 3.87 g, Plage 305, Bitkin 1078 (R) |
5 000 zł 4 000 zł
596 | Zabór rosyjski - Mikołaj I 1825-1855 i Aleksander II 1855-1881 1 1/2 rubla = 10 złotych 1833 НГ, Petersburg, odmiana z szeroką koroną, Plage 313, Bitkin 1083, patyna, ładnie zachowane |
II- EF- |
800 zł 950 zł
597 | Zabór rosyjski - Mikołaj I 1825-1855 i Aleksander II 1855-1881 1 1/2 rubla = 10 złotych 1834 HГ, Petersburg, Plage 318 - po 1 i 7 kępce liści 2 jagody, Bitkin 1086 (R) - korona nad Orłem wąska, bardzo ładne, rzadszy rocznik |
II/II+ EF/EF+ |
1 000 zł 3 000 zł
598 | Zabór rosyjski - Mikołaj I 1825-1855 i Aleksander II 1855-1881 1 1/2 rubla = 10 złotych 1835 Н-Г, Petersburg, odmiana z wąską koroną, Plage 323, Bitkin 1088, moneta w pudełku NGC z notą AU 50, ładnie zachowane |
II- EF- |
800 zł 1 200 zł
599 | Zabór rosyjski - Mikołaj I 1825-1855 i Aleksander II 1855-1881 1 1/2 rubla = 10 złotych 1835 НГ, Petersburg, Plage 322 - jedna jagódka po 4 kępce liści, Bitkin 1087 - wariant z szeroką koroną, dość ładne |
II- EF- |
800 zł 1 500 zł
600 | Zabór rosyjski - Mikołaj I 1825-1855 i Aleksander II 1855-1881 1 1/2 rubla = 10 złotych 1836 НГ, Petersburg, lage 327 -po 3 i 4 kępce liści 1 jagódka, Bitkin 1089 - wariant z szeroką koroną, na rewersie drobna wada bicia, patyna.. |
1 000 zł 1 300 zł
601 | Zabór rosyjski - Mikołaj I 1825-1855 i Aleksander II 1855-1881 1 1/2 rubla = 10 złotych 1836 MW, Warszawa, Plage 326 - wariant z dużymi cyframi daty, Bitkin 1132, dość ładne |
II-/III+ EF-/VF+ |
800 zł 1 200 zł
602 | Zabór rosyjski - Mikołaj I 1825-1855 i Aleksander II 1855-1881 1 1/2 rubla 1841 MW, Warszawa, Plage 341, Bitkin 1137 (R), ciemna patyna, ładnie wybite |
II-/III+ EF-/VF+ |
1 250 zł 1 700 zł
603 | Zabór rosyjski - Mikołaj I 1825-1855 i Aleksander II 1855-1881 rubel 1844 MW, Warszawa, Plage 433, Bitkin 423 - pióra w ogonie Orła ułożone wachlarzowato, pięknie zachowany z ładnym blaskiem menniczym |
I- UNC- |
1 000 zł 3 800 zł
604 | Zabór rosyjski - Mikołaj I 1825-1855 i Aleksander II 1855-1881 rubel 1844MW, Warszawa, Plage 434, Bitkin 423 - pióra w ogonie Orła ułożone wachlarzowato, lekko przetarty |
400 zł 500 zł
605 | Zabór rosyjski - Mikołaj I 1825-1855 i Aleksander II 1855-1881 rubel 1847MW, Warszawa, Plage 439, Bitkin 426 - ogon Orła prosty, lekko przetarty |
III/III+ VF/VF+ |
400 zł 420 zł
606 | Zabór rosyjski - Mikołaj I 1825-1855 i Aleksander II 1855-1881 30 kopiejek = 2 złote 1841 MW, Warszawa, Plage 380, Bitkin 1163 (R), minimalnie wygięte, małe uszkodzenie na rancie, ale rzadkie |
III VF |
750 zł 1 900 zł
607 | Zabór rosyjski - Mikołaj I 1825-1855 i Aleksander II 1855-1881 25 kopiejek 1854 MW, Warszawa, wariant z małą koroną, po 4 kępce liści 3 jagody Plage 453, Bitkin 442 (R2) |
II-/III+ EF-/VF+ |
4 000 zł 7 250 zł
608 | Zabór rosyjski - Mikołaj I 1825-1855 i Aleksander II 1855-1881 15 kopiejek = 1 złoty 1835 MW, Warszawa, wariant bez kropki po dacie, Plage 402, Bitkin 1165, bardzo ładne |
II+ EF+ |
200 zł 800 zł
609 | Zabór rosyjski - Mikołaj I 1825-1855 i Aleksander II 1855-1881 15 kopiejek = 1 złoty 1836 MW, Warszawa, na awersie odmiana z rozetkami przy nominale 15 i wąską tarczą ze św. Jerzym na rewersie, Plage 406, Bitkin 1168, piękne lus.. |
I- UNC- |
500 zł 2 000 zł
610 | Monety niemieckich władz okupacyjnych dla Królestwa Polskiego Królestwo Polskie, 20 fenigów 1917 F, Stuttgart, Jaeger 607, Parchimowicz 7a, wybite stemplem lustrzanym, patyna, wyśmienity stan zachowania, duża rzadkość |
I UNC |
4 000 zł 3 200 zł
611 | II Rzeczpospolita Polska 1918-1939 10 złotych 1934 S Warszawa, Józef Piłsudski - Orzeł Strzelecki”, Parchimowicz 123, rzadszy typ monety, piękny egzemplarz |
I/I- UNC/UNC- |
500 zł 1 300 zł
612 | II Rzeczpospolita Polska 1918-1939 10 zlotych 1936, Warszawa, Józef Piłsudski, Parchimowicz 124c, piękne |
I/I- UNC/UNC- |
300 zł 360 zł
613 | II Rzeczpospolita Polska 1918-1939 10 złotych 1939, Warszawa, Józef Piłsudski, Parchimowicz 124f, wyśmienite |
I UNC |
400 zł 600 zł