Aukcja nr 60
USD/PLN: 3.700 | EUR/PLN: 4.030 | data: 25-04-2015
477 | August III 1733-1763 5 talarów (august d’or) 1755, Lipsk, Aw: Ukoronowane popiersie króla i napis wokoło D G AVGVSTVS III REX POLONIARUM, Rw: Tarcza herbowa poniżej E - C i 5TH, wokoło n.. |
II- EF- |
12 500 zł | |
478 | August III 1733-1763 dukat wikariacki 1742, Drezno, Aw: Król na koniu i napis wokoło, Rw: Tron, na nim korona i berło, w tle Orzeł z insygniami królewskimi i napis wokoło, złoto 3.48 g, .. |
3 500 zł 4 400 zł
479 | August III 1733-1763 dukat 1754, Lipsk, Aw: Popiersie i napis wokoło, Rw: Tarcza herbowa i napis wokoło, złoto 3.49 g, Kahnt 663 wariant b - małe popiersie z płaszczem przykrywającym zbr.. |
II+ EF+ |
20 000 zł 24 000 zł
480 | August III 1733-1763 1/4 dukata 1743, Drezno, Aw: Popiersie i napis, Rw: Tarcza herbowa i napis, złoto 0.87 g, Kahnt 521, Merseb.1704, bardzo ładne |
5 000 zł | |
481 | August III 1733-1763 talar 1739, Drezno, Aw: Popiersie króla i napis, Rw: Dwie tarcze herbowe i napis, srebro 29.07 g, Kahnt 531, Dav. 2665, Schnee 1028, piękny |
II+/I- EF+/UNC- |
17 500 zł 14 000 zł
482 | August III 1733-1763 talar 1739, Drezno, Aw: Popiersie króla i napis, Rw: Dwie tarcze herbowe i napis, srebro 29.04 g, Kahnt 531, Dav. 2665, Schnee 1028, ładny |
II- EF- |
6 000 zł 4 800 zł
483 | August III 1733-1763 talar wikariacki 1741, Drezno, Aw: Król na koniu i napis wokoło, Rw: Tron, na nim korona i berło, w tle Orzeł z insygniami królewskimi i napis wokoło, srebro 26.08 g.. |
3 750 zł 3 000 zł
484 | August III 1733-1763 talar wikariacki 1741, Drezno, Aw: Król na koniu i napis wokoło, Rw: Tron, na nim korona i berło, w tle Orzeł z insygniami królewskimi i napis wokoło, srebro 26.08 g.. |
II- EF- |
3 750 zł 3 000 zł
485 | August III 1733-1763 talar 1754, Lipsk, Aw: Popiersie i napis wokoło, Rw: Tarcza herbowa, inicjały EDC (Ernest Dietrich Croll, zarządca mennicy w Lipsku) i napis wokoło, srebro 28.81 g, .. |
III/III+ VF/VF+ |
3 500 zł 2 800 zł
486 | August III 1733-1763 talar 1755, Lipsk, Aw: Popiersie w prawo i napis wokoło, Rw: Tarcza herbowa, inicjały EDC i napis wokoło, srebro 29.16 g, Kahnt 676 var. a, Schnee 1037 typ awersu b,.. |
III+/II- VF+/EF- |
6 000 zł 6 000 zł
487 | August III 1733-1763 talar 1757, Drezno, Aw: Popiersie króla w długiej peruce w prawo i napis wokoło, Rw: Tarcza herbowa, niżej monogram króla Prus Fryderyka Wilhelma - FR i litery IDB (.. |
I/I- UNC/UNC- |
25 000 zł 24 000 zł
488 | August III 1733-1763 gulden (2/3 talara) okolicznościowy 1747, Drezno, Aw: Napis, Rw: Ołtarz z płomieniami, poniżej dwie tarcze herbowe, Kahnt 654, Merseb. 1476, moneta wybita z okazji ś.. |
2 500 zł 2 000 zł
489 | August III 1733-1763 2/3 talara (gulden) 1763, Drezno, Kahnt 557, Merseb -, moneta w pudełku NGC z notą MS 61, piękny |
I-/II+ UNC-/EF+ |
1 500 zł 1 800 zł
490 | August III 1733-1763 półtalar wikariacki 1741, Drezno, Aw: Król na koniu i napis wokoło, Rw: Tron, na nim korona i berło, w tle Orzeł z insygniami królewskimi i napis wokoło, Kahnt 640, .. |
I UNC |
3 000 zł 3 200 zł
491 | August III 1733-1763 półtalar wikariacki 1742, Drezno, Aw: Król na koniu i napis wokoło, Rw: Tron, na nim korona i berło, w tle Orzeł z insygniami królewskimi i napis wokoło, Kahnt 640, .. |
2 000 zł 2 000 zł
492 | August III 1733-1763 półtalar 1754, Lipsk, Aw: Popiersie w prawo i napis wokoło, Rw: Tarcza herbowa, inicjały EDC i napis wokoło, srebro 14.48 g, Kahnt 679b - wariant z szerszym popiersi.. |
8 000 zł 8 000 zł
493 | August III 1733-1763 1/3 talara (1/2 guldena) 1756 FWoF, Drezno, Kahnt 555, Meresb. 1756, źle wycięty krążek, ale pięknie zachowane, z pięknym blaskiem menniczym |
I- UNC- |
1 750 zł 1 400 zł
494 | August III 1733-1763 30 groszy (złotówka) 1762, Gdańsk, Kahnt 719.a - na rewersie kropka pod nominałem i szerszy wieniec nad nominałem, drobne wady blachy, ale dość ładnie zachowane, mon.. |
II- EF- |
1 000 zł 1 450 zł
495 | August III 1733-1763 ort 1754, Lipsk, Kahnt 687 var. f - buldogowate popiersie”, bardzo ładny |
II+ EF+ |
500 zł 1 700 zł
496 | August III 1733-1763 ort 1755, Lipsk, Kahnt 688 var. d - masywne popiersie króla w szerokiej koronie, duże cyfry daty, moneta w pudełku firmy PCGS z oceną MS62, wyśmienity stan zachowania |
I/I- UNC/UNC- |
600 zł 1 400 zł