Aukcja nr 60

USD/PLN: 3.700 | EUR/PLN: 4.030 | data: 25-04-2015
474 August II Mocny 1697-1733
talar 1715, Drezno, Aw: Popiersie w prawo i napis wokoło, Rw: Dwie tarcze herbowe i napis wokoło, srebro 29.21 g, Kahnt 108, Schnee 1009, Dav. 2653, bardzo ładny, mo..
II/II+
EF/EF+
14 000 zł
13 000 zł
475 August II Mocny 1697-1733
talar 1722, Drezno, Aw: Popiersie w prawo i napis wokoło, Rw: Dwie tarcze herbowe i napis wokoło, srebro 28.99 g, Kahnt 109, Schnee 1015, Dav. 2653, patyna, ładnie z..
II-/II
EF-/EF
9 000 zł
476 August II Mocny 1697-1733
2/3 talara (coselgulden) 1707/I.L/H., Kahnt 123, Dav. 821, Merseb. 1451, Kop. 10925 (R4)
2 000 zł
1 700 zł
477 August III 1733-1763
5 talarów (august d’or) 1755, Lipsk, Aw: Ukoronowane popiersie króla i napis wokoło D G AVGVSTVS III REX POLONIARUM, Rw: Tarcza herbowa poniżej E - C i 5TH, wokoło n..
12 500 zł
478 August III 1733-1763
dukat wikariacki 1742, Drezno, Aw: Król na koniu i napis wokoło, Rw: Tron, na nim korona i berło, w tle Orzeł z insygniami królewskimi i napis wokoło, złoto 3.48 g, ..
3 500 zł
4 400 zł
479 August III 1733-1763
dukat 1754, Lipsk, Aw: Popiersie i napis wokoło, Rw: Tarcza herbowa i napis wokoło, złoto 3.49 g, Kahnt 663 wariant b - małe popiersie z płaszczem przykrywającym zbr..
20 000 zł
24 000 zł
480 August III 1733-1763
1/4 dukata 1743, Drezno, Aw: Popiersie i napis, Rw: Tarcza herbowa i napis, złoto 0.87 g, Kahnt 521, Merseb.1704, bardzo ładne
5 000 zł
481 August III 1733-1763
talar 1739, Drezno, Aw: Popiersie króla i napis, Rw: Dwie tarcze herbowe i napis, srebro 29.07 g, Kahnt 531, Dav. 2665, Schnee 1028, piękny
II+/I-
EF+/UNC-
17 500 zł
14 000 zł
482 August III 1733-1763
talar 1739, Drezno, Aw: Popiersie króla i napis, Rw: Dwie tarcze herbowe i napis, srebro 29.04 g, Kahnt 531, Dav. 2665, Schnee 1028, ładny
6 000 zł
4 800 zł
483 August III 1733-1763
talar wikariacki 1741, Drezno, Aw: Król na koniu i napis wokoło, Rw: Tron, na nim korona i berło, w tle Orzeł z insygniami królewskimi i napis wokoło, srebro 26.08 g..
3 750 zł
3 000 zł
484 August III 1733-1763
3 750 zł
3 000 zł
485 August III 1733-1763
talar 1754, Lipsk, Aw: Popiersie i napis wokoło, Rw: Tarcza herbowa, inicjały EDC (Ernest Dietrich Croll, zarządca mennicy w Lipsku) i napis wokoło, srebro 28.81 g, ..
III/III+
VF/VF+
3 500 zł
2 800 zł
486 August III 1733-1763
talar 1755, Lipsk, Aw: Popiersie w prawo i napis wokoło, Rw: Tarcza herbowa, inicjały EDC i napis wokoło, srebro 29.16 g, Kahnt 676 var. a, Schnee 1037 typ awersu b,..
III+/II-
VF+/EF-
6 000 zł
6 000 zł
487 August III 1733-1763
talar 1757, Drezno, Aw: Popiersie króla w długiej peruce w prawo i napis wokoło, Rw: Tarcza herbowa, niżej monogram króla Prus Fryderyka Wilhelma - FR i litery IDB (..
I/I-
UNC/UNC-
25 000 zł
24 000 zł
488 August III 1733-1763
gulden (2/3 talara) okolicznościowy 1747, Drezno, Aw: Napis, Rw: Ołtarz z płomieniami, poniżej dwie tarcze herbowe, Kahnt 654, Merseb. 1476, moneta wybita z okazji ś..
2 500 zł
2 000 zł
489 August III 1733-1763
2/3 talara (gulden) 1763, Drezno, Kahnt 557, Merseb -, moneta w pudełku NGC z notą MS 61, piękny
I-/II+
UNC-/EF+
1 500 zł
1 800 zł
490 August III 1733-1763
półtalar wikariacki 1741, Drezno, Aw: Król na koniu i napis wokoło, Rw: Tron, na nim korona i berło, w tle Orzeł z insygniami królewskimi i napis wokoło, Kahnt 640, ..
3 000 zł
3 200 zł
491 August III 1733-1763
półtalar wikariacki 1742, Drezno, Aw: Król na koniu i napis wokoło, Rw: Tron, na nim korona i berło, w tle Orzeł z insygniami królewskimi i napis wokoło, Kahnt 640, ..
2 000 zł
2 000 zł
492 August III 1733-1763
półtalar 1754, Lipsk, Aw: Popiersie w prawo i napis wokoło, Rw: Tarcza herbowa, inicjały EDC i napis wokoło, srebro 14.48 g, Kahnt 679b - wariant z szerszym popiersi..
8 000 zł
8 000 zł
493 August III 1733-1763
1/3 talara (1/2 guldena) 1756 FWoF, Drezno, Kahnt 555, Meresb. 1756, źle wycięty krążek, ale pięknie zachowane, z pięknym blaskiem menniczym
1 750 zł
1 400 zł