Aukcja nr 55

USD/PLN: 3.070 | EUR/PLN: 4.160 | data: 23-11-2013
Jesteś w: A55  MEDALE  POLSKA
979 POLSKA
Klementyna Sobieska -wnuczka Jana III i żona Jakuba Stuarta, pretendenta do tronu Anglii -medal autorstwa Otto Hammeraniego wybity na pamiątkę ucieczki księżniczki z ..
3 000 zł
2 600 zł
980 POLSKA
medal niesygnowany, wybity w 1754 r. w Toruniu z okazji 300 rocznicy powrotu Prus Królewskich do Polski, Aw: Wielki Mistrz Zakonu z orszakiem na tle Zamku Malborskieg..
3 000 zł
981 POLSKA
medal autorstwa I. L Oexleina wybity z okazji porwania i szczęśliwego ocalenia króla Stanisława Augusta Poniatowskiego w 1771 r., Aw: Król w stroju rzymskim targany p..
III+/II-
VF+/EF-
750 zł
1 100 zł
982 POLSKA
medal sygnowany F L (Friedrich Loos - medalier berliński) wybity w 1789 r. ofiarowany królowi przez posła pruskiego Luchesiniego dla upamiętnienia sejmu, który uchwal..
750 zł
950 zł
983 POLSKA
medal autorstwa Franciszka Caunoisa wybity z okazji śmierci księcia Józefa Poniatowskiego w 1813 r, Aw: Głowa w prawo i napis wokoło JOZEF XIĄZE PONIATOWSKI, Rw: Płac..
II+/I-
EF+/UNC-
500 zł
1 100 zł
984 POLSKA
Onufry Kopczyński, medal 1816 sygnowany Bärend w Warsz:, Aw: Popiersie w prawo, powyżej półkolisty napis ONUFRY KOPCZYŃSKI, Rw: W wieńcu z gałązek dębowych poziomy na..
2 000 zł
985 POLSKA
Adam Czartoryski, medal autorstwa Barre’a wybity w 1847 r. na zlecenie Polskiego Towarzystwa Historycznego w Paryżu dla uczczenia jego założyciela, Aw: Głowa księcia ..
750 zł
986 POLSKA
medal patriotyczno-religijny wybity w 1861 r. na pamiątkę Unii w Horodle, Aw: Jadwiga i Jagiełło, napis wokoło POŁĄ. LITWY I RUSI Z KORONĄ ZA JAGIEŁŁY I JADWIGI, w od..
150 zł
260 zł
987 POLSKA
medalik z Matką Boską Częstochowską z 1864 r na pamiątkę Powstania Styczniowego, Aw: Herb Powstania Styczniowego, data 18 - 64 i napis wokoło WOLNOŚĆ RÓWNOŚĆ NIEPODLE..
200 zł
600 zł
988 POLSKA
Zofia z hrabiów Branickich hrabini Potocka, medal sygnowany C. RADNITZKY wybity w 1867, Aw: Popiersie Zofii Potockiej w lewo i napis wokoło GDZIE NIEDOLA LUB DOBRA BL..
2 000 zł
2 600 zł
989 POLSKA
Józef Ignacy Kraszewski, medal autorstwa W.A. Malinowskiego 1879 r., Aw: Popiersie w lewo i napis wokoło JÓZEF IGNACY KRASZEWSKI UR 1812, Rw: W wieńcu dębowo-laurowym..
800 zł
1 300 zł
990 POLSKA
medal na pamiątkę Jubileuszu Cudownego Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej wybity w 1882 r., Aw: Obraz podtrzymywany przez dwa anioły, wokół napis, u dołu data 1882 ..
250 zł
200 zł
991 POLSKA
Jadwiga Łuszczewska ps. literacki Deotyma, medal niesygnowany wybity w 1897, Aw: Popiersie poetki w prawo i napis DEOTYMA JADWIGA ŁUSZCZEWSKA, Rw: W wieńcu laurowym p..
2 000 zł
1 600 zł
992 POLSKA
arcybiskup Wincenty Teofil Chościak Popiel, medal wybity w 1899 roku na 50 lecie święceń kapłańskich, Aw: Popiersie biskupa w lewo i napis VINCENTINUS THEOPHILUS CHRO..
500 zł
600 zł
993 POLSKA
medal lany niesygnowany ku czci św. Stanisława Kostki, Aw: Klęcząca postać świętego przed Matką Boską z Dzieciątkiem, z tyłu anioł i napis wokoło S. STANISLAO K, Rw: ..
250 zł
240 zł
994 POLSKA
medal religijny, niesygnowany, z uszkiem, Aw: Dwie klęczące postacie przed Matką Boską i napis KOCHAJMY MARJĄ / KTO MNIE SŁUŻY / TEN MNIE NAŚLADUJE, Rw: Postać święte..
200 zł
995 POLSKA
medal na pamiątkę srebrnego wesela 1906, Aw: Dwie tarcze herbowe z datami 1881 - 1906 / 26 kwietnia i napis wokoło HENRYK NINA Z HR MAWROZÓW SLIZIENIOWIE, Rw: Pamiatk..
500 zł
996 POLSKA
I Zjazd Straży Pożarnych w Warszawie, 1916, medal niesygnowany, Aw: Hełm na dwóch skrzyżowanych toporkach i dwie gałązki laurowe, powyżej napis, Rw: Orzeł i tarcza z ..
500 zł
400 zł
997 POLSKA
medal Ministerstwa Rolnictwa i Dóbr Państwowych Za Pracę i Zasłvgę”, 1926, Warszawa, autorstwa E. Wittyga, Aw: Orzeł z kłosami zboża w szponach, w otoku napis MINISTE..
I/I-
UNC/UNC-
400 zł
800 zł
998 POLSKA
Józef Teodorowicz, arcybiskup obrządku ormiańskiego, 1927 r., medal autorstwa W. Przedwojewskiego, Aw: Popiersie w lewo i napis w otoku, Rw: Katedra ormiańska we Lwow..
400 zł
700 zł