Aukcja nr 55
USD/PLN: 3.070 | EUR/PLN: 4.160 | data: 23-11-2013
1019 | FRANCJA Maria Leszczyńska, królowa Francji, żeton 1752 sygnowany DU VIVIER F, Aw: Popiersie w lewo, w otoku napis MARIA D G FR - ET NAV REGINA, Rw: Świecąca gwiazda i napis C.. |
300 zł | |
1020 | FRANCJA Maria Leszczyńska, królowa Francji, żeton 1757 sygnowany DU VIVIER F, Aw: Popiersie w lewo, w otoku napis MARIA D G FR - ET NAV REGINA, Rw: Królowa siedząca w obłokac.. |
III+/II- VF+/EF- |
300 zł 240 zł
1021 | FRANCJA Franciszek Maria Arouet (Voltaire) w Mannheim, medal 1770 sygnowany G C WAECHTER, Aw: Popiersie filozofa w prawo i napis wokoło VOLTAIRE NE LE XX FEVRIER MDCXCIV, Rw:.. |
400 zł 800 zł
1022 | GRECJA medal olimpijski, Aw: Nagi dyskobol i napis wokoło XAΛΕΠΑ ΤΑ ΚΑΛΑ, Rw: 2 gałązki laurowe, brąz 44 mm, wyśmienity egzemplarz, piękna patyna |
I UNC |
300 zł 750 zł
1023 | NIEMCY Fryderyk II, medal pośmiertny z 1786 r. sygnowany I G H (Jan Jerzy Holtzhey), Aw: Popiersie Fryderyka w uniformie wojskowym w lewo i napis FRID INCOMPARABILIS DEI GRA.. |
I UNC |
1 000 zł 1 200 zł
1024 | NIEMCY 100-lecie przyłączenia Pomorza do Prus, medal autorstwa K. Goetza, Aw: Orzeł pruski nad herbem Pomorza i daty 1815 - 1915, Rw: Wschód słońca na tle klifu bałtyckiego .. |
I- UNC- |
600 zł 480 zł
1025 | ROSJA Piotr I, medal wybity z okazji sukcesu floty rosyjskiej w 1713 roku, Aw: Popiersie cara w prawo, sygnatura O K (O Kalasznikov) i napis ПЕТРУСЪ ПЕРВЫИ БОЖIЮ МIЛОСТIЮ I.. |
II- EF- |
1 000 zł 1 100 zł
1026 | ROSJA Piotr I, medal wybity z okazji ekspedycji floty na Bornholm w 1716 roku, Aw: Popiersie cara na piedestale na tle trofeów wojennych, niżej inicjały CP (S.Judin) i data.. |
II- EF- |
750 zł 1 100 zł
1027 | ROSJA Iwan Bieczkoj członek senatu Rosji, medal pamiątkowy wybity w 1772 roku, Aw: Popiersie w prawo, poniżej sygnatura C LEBERECHT F i napis ИВАНЪ ИВАНОВИЧЪ БЕЦКОИ, Rw: Ob.. |
II- EF- |
750 zł 650 zł
1028 | ROSJA Mikołaj I, żeton koronacyjny 1826, Aw: Ukoronowany monogram, Rw: Korona i napis, srebro 22 mm, 4.21 g, Diakov 446.9, pięknie zachowany |
I- UNC- |
300 zł 600 zł
1029 | ROSJA medal nagrodowy gimnazjum bez daty (1835), ПРЕУСПѢВАЮЩЕМУ (Najdoskonalszemu), srebro 42 mm, 25.01 g, Diakov 523.3, piękny egzemplarz, pudełko, patyna |
I- UNC- |
1 750 zł 1 700 zł