Aukcja 55 / 981

USD/PLN: 3.070 | EUR/PLN: 4.160 | data: 23-11-2013
Jesteś w: A55  MEDALE  POLSKA

medal autorstwa I. L Oexleina wybity z okazji porwania i szczęśliwego ocalenia króla Stanisława Augusta Poniatowskiego w 1771 r., Aw: Król w stroju rzymskim targany przez dwie Furie, napis w otoku NOLITE TANGERE CHRISTOS MEOS, niżej sygnatura, w odcinku HORA X NOCT D.III NOV. MDCCLXXI, Rw: Na tle Zamku Królewskiego, Prowidencja prowadzi króla

Numer: 981
Opis: POLSKA. medal autorstwa I. L Oexleina wybity z okazji porwania i szczęśliwego ocalenia króla Stanisława Augusta Poniatowskiego w 1771 r., Aw: Król w stroju rzymskim targany przez dwie Furie, napis w otoku NOLITE TANGERE CHRISTOS MEOS, niżej sygnatura, w odcinku HORA X NOCT D.III NOV. MDCCLXXI, Rw: Na tle Zamku Królewskiego, Prowidencja prowadzi króla; napis w otoku OCVLI DOMINI SVPER IVSTOS, w odcinku FIDA POLONIA GAUDET, srebro 43 mm, 21.90 g, H-Cz. (3124), Racz. 520, patyna
Stan: III+/II-, Extremely Fine / Very Fine
Data sprzedaży: 23-11-2013
Cena szacunkowa: 750 zł
Cena wywoławcza: 600 zł
Cena wylicytowana: 1 100 zł
Ilość odsłon: 1581