Aukcja 55 / 981
USD/PLN: 3.070 | EUR/PLN: 4.160 | data: 23-11-2013
medal autorstwa I. L Oexleina wybity z okazji porwania i szczęśliwego ocalenia króla Stanisława Augusta Poniatowskiego w 1771 r., Aw: Król w stroju rzymskim targany przez dwie Furie, napis w otoku NOLITE TANGERE CHRISTOS MEOS, niżej sygnatura, w odcinku HORA X NOCT D.III NOV. MDCCLXXI, Rw: Na tle Zamku Królewskiego, Prowidencja prowadzi króla
Numer: | 981 |
Opis: | POLSKA. medal autorstwa I. L Oexleina wybity z okazji porwania i szczęśliwego ocalenia króla Stanisława Augusta Poniatowskiego w 1771 r., Aw: Król w stroju rzymskim targany przez dwie Furie, napis w otoku NOLITE TANGERE CHRISTOS MEOS, niżej sygnatura, w odcinku HORA X NOCT D.III NOV. MDCCLXXI, Rw: Na tle Zamku Królewskiego, Prowidencja prowadzi króla; napis w otoku OCVLI DOMINI SVPER IVSTOS, w odcinku FIDA POLONIA GAUDET, srebro 43 mm, 21.90 g, H-Cz. (3124), Racz. 520, patyna |
Stan: | III+/II-, Extremely Fine / Very Fine |
Data sprzedaży: | 23-11-2013 |
Cena szacunkowa: | 750 zł |
Cena wywoławcza: | 600 zł |
Cena wylicytowana: | 1 100 zł |
Ilość odsłon: 1754