Aukcja nr 54
USD/PLN: 3.170 | EUR/PLN: 4.200 | data: 08-06-2013
Jesteś w:
A54
501 | August III 1733-1763 grosz (1/24 talara) 1754, Drezno, Kahnt 580, drobna wada blachy, ale bardzo ładny |
I- UNC- |
125 zł 300 zł
502 | August III 1733-1763 grosz (1/24 talara) 1756, Drezno, Kahnt 591 wariant a -obie litery F w inicjale Fryderyka Wilhelma o Feral są podniesione wyżej niż litery W o, ładnie zachowany, patyna |
I- UNC- |
125 zł 220 zł
503 | August III 1733-1763 półgrosz (1/48 talara) 1755, Lipsk, Kahnt 603 wariant b -po obu stronach litery L po trzy kropki, piękny, patyna |
II+ EF+ |
150 zł 360 zł
504 | August III 1733-1763 szeląg 1749, Drezno, Kahnt 701, bardzo rzadki w tak pięknym stanie, patyna |
I-/II+ UNC-/EF+ |
300 zł 1 000 zł
505 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 dukat 1788, Warszawa, Aw: Głowa króla w prawo, napis wokoło, Rw: Napis w wieńcu, złoto 3.47 g, Plage 448, Kaleniecki s. 547, T.16 |
10 000 zł 13 000 zł
506 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 dukat 1788, Warszawa, Aw: Głowa króla w prawo, napis wokoło, Rw: Napis w wieńcu, złoto 3.48 g, Plage 448, Kaleniecki s. 547, T.16, drobne uszkodzenia w tle, patyna |
8 000 zł 8 000 zł
507 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 talar 1768, Warszawa, na rewersie litery IS (inicjały Justyna Schrodera), odmiana bez napisu na rancie, srebro 27,98 g, Plage 382, Dav. 1619, w cenniku Berezowskiego .. |
II- EF- |
12 500 zł 12 000 zł
508 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 próbny talar 1771, Warszawa, Aw: Głowa króla w prawo i napis wokoło, Rw: Waga i napis DAT IUSTI PRETIUM, miedź 36.16 g, Plage 474, odbitka z początków XIX wieku bardz.. |
12 500 zł 16 000 zł
509 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 talar 1779, Warszawa, odmiana bez kropki po dacie, srebro 28.08 g, Plage 400, Dav. 1619, minimalne justowanie, delikatna patyna |
II-/III+ EF-/VF+ |
4 000 zł 4 400 zł
510 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 talar historyczny zwany Targowickim 1793, Grodno?, Warszawa?, srebro 27.56 g, Plage 410, Dav. 1622, ładny, delikatna patyna |
12 500 zł 10 000 zł
511 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 talar historyczny zwany Targowickim 1793, Grodno?, Warszawa?, srebro 27.35 g, Plage 410, Dav. 1622, na awersie drobna mennicza wada blachy, patyna |
10 000 zł | |
512 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 talar (sześciozłotowy) 1795, Warszawa, duża tarcza herbowa, z prawej strony gałązka lauru na wysokości litery R, srebro 24.17 g, Plage 374, Dav. 1623, bardzo ładny eg.. |
2 000 zł 2 600 zł
513 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 półtalar 1767, Warszawa, srebro 13.96 g, Plage 350, małe pęknięcia krążka typowe dla tego rocznika, wyśmienicie zachowany, piękna patyna |
I- UNC- |
20 000 zł | |
514 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 półtalar 1768, Warszawa, srebro 14.03 g, Plage 355, egzemplarz z kolekcji H. Karolkiewicza poz. 2445, wyśmienicie zachowany z dużym blaskiem menniczym, delikatna patyna |
I/I- UNC/UNC- |
20 000 zł 24 000 zł
515 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 próbny półtalar 1771, Warszawa, Aw: Popiersie, Rw: Piec menniczy, srebro 9.75 g, Plage 473, T. 18, rzadki i ładnie zachowany |
II/II+ EF/EF+ |
12 500 zł 14 000 zł
516 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 półtalar 1777, Warszawa, srebro 13.94 g., Plage 363 (R8), bardzo rzadka odmiana ze wstążką we włosach króla uniesioną do góry, w cenniku Berezowskiego brak wyceny, zn.. |
10 000 zł 8 000 zł
517 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 półtalar 1781, Warszawa, srebro 14.02 g, Plage 367, w cenniku Berezowskiego 40 złotych, wyśmienicie zachowany, bardzo rzadki |
I/I- UNC/UNC- |
25 000 zł 30 000 zł
518 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 półtalar 1783, Warszawa, srebro 14.03 g, Plage 369, wyśmienicie zachowany, patyna |
I/I- UNC/UNC- |
20 000 zł 22 000 zł
519 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 półtalar 1788, Warszawa, srebro 13.77 g, Plage 371, bardzo ładny i rzadki w tym stanie zachowania, delikatna patyna |
II/II+ EF/EF+ |
5 000 zł | |
520 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 dwuzłotówka 1766, Warszawa, odmiana z literami F - S (mincerza Fryderyka Wilhelma Sylma) bez kropek, bardzo ładna, patyna |
1 250 zł 1 500 zł