Aukcja nr 54
USD/PLN: 3.170 | EUR/PLN: 4.200 | data: 08-06-2013
Jesteś w:
A54
441 | Władysław IV Waza 1632-1648 talar 1638, Bydgoszcz, Aw: Półpostać króla w prawo i napis wokoło VLADIS IIII D G REX POL M D LIT RVS PRVS MAS, Rw: Tarcza herbowa i napis wokoło 38 SAM LIV NEC NO SV.. |
III VF |
20 000 zł 24 000 zł
442 | Jan II Kazimierz 1649-1668 dwudukat 1660, Toruń, Aw: Popiersie króla w prawo i napis wokoło IOAN CAS D G R POL ET SVE M D L R P, Rw: Herb Torunia, po bokach data 16 - 60 i litery HD - L mincerz.. |
III VF |
15 000 zł 19 000 zł
443 | Jan II Kazimierz 1649-1668 dukat 1654/3, Toruń, Aw: Popiersie króla w prawo i napis wokoło IOAN CAS D G R POL ET SVEC M D L R PR, Rw: Herb Torunia i napis wokoło MONETA AVREA CIVIT THORVNENSIS,.. |
I- UNC- |
50 000 zł 70 000 zł
444 | Jan II Kazimierz 1649-1668 dukat 1657, Gdańsk, Aw: Popiersie króla w prawo i napis wokoło IOAN CAS D G REX POL & SUEC M D, Rw: Herb Gdańska i napis wokoło MON AUREA CIVITAT GEDANEN, złoto 3.50 .. |
II+ EF+ |
25 000 zł 42 000 zł
445 | Jan II Kazimierz 1649-1668 talar 1649, Gdańsk, Aw: Mała głową króla w prawo i napis wokoło, Rw: Herb Gdańska z dużymi literami G - R dzierżawcy mennicy Gerharda Rogge, srebro 28.3 g Dav. 4358, .. |
6 000 zł 5 000 zł
446 | Jan II Kazimierz 1649-1668 talar 1649, Gdańsk, Aw: Mała głową króla w prawo i napis wokoło, Rw: Herb Gdańska z małymi literami G - R, srebro 27.99 g, Dav. 4358, T. 7, drobne wady blachy, patyna |
III VF |
6 000 zł | |
447 | Jan II Kazimierz 1649-1668 talar 1649, Gdańsk, Aw: Duża głową króla w prawo i napis wokoło, Rw: Herb Gdańska z małymi literami G - R, srebro 28.58 g, Dav. 4358, T. 7, drobne wady krążka, patyna |
III VF |
5 000 zł 5 500 zł
448 | Jan II Kazimierz 1649-1668 tymf 1665, Bydgoszcz, moneta w pudełku NGC z certyfikatem XF 40 |
350 zł 320 zł
449 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1651, Bydgoszcz, odmiana z cyframi 2-1, Aw: Popiersie króla w prawo i napis wokoło IOAN CAS D G P - OL & SVEC REX, Rw: Tarcza herbowa, po bokach cyfry 2 - 1 i lit.. |
4 000 zł 4 400 zł
450 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1651, Bydgoszcz, odmiana z cyframi 1 - 8, Aw: Popiersie króla w prawo i napis wokoło IOAN CAS D G P - O L & SVEC REX, Rw: Tarcza herbowa, po bokach cyfry 1 - 8 i .. |
2 500 zł 2 800 zł
451 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1651, Bydgoszcz, odmiana z cyframi 1 - 8, Aw: Popiersie króla w prawo i napis wokoło IOAN CAS D G P O - L & SVEC REX, Rw: Tarcza herbowa, po bokach cyfry 1 - 8 i .. |
III VF |
2 500 zł 2 000 zł
452 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1655, Kraków, pod tarczą litery S C H administratora mennicy Stanisława Chrząstowskiego, drobne wady blachy, delikatna patyna |
500 zł 600 zł
453 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1655, Gdańsk, T. 2, piękny egzemplarz |
II+ EF+ |
5 000 zł 4 000 zł
454 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1655, Toruń, bardzo rzadka odmiana z literami HD - L po bokach herbu Torunia, wybity z typowym uszkodzeniem stempla, ładnie zachowany |
2 000 zł 1 600 zł
455 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1656, Lwów, T. 4, charakterystyczne wady mennicze blachy i bicia, ale dość ładnie zachowany jak na ten typ monety, rzadki, patyna |
III VF |
4 000 zł 3 200 zł
456 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1657, Kraków, litery S - CH po bokach tarczy herbowej, delikatna patyna |
III/III+ VF/VF+ |
400 zł 650 zł
457 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1658, Gdańsk, drobne wady blachy, ale dużo połysku menniczego |
II- EF- |
700 zł 1 300 zł
458 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1659, Gdańsk, mennicza wada blachy i bicia, patyna |
III VF |
750 zł | |
459 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1660, Gdańsk, na awersie mennicza wada blachy, ciemna patyna |
III VF |
600 zł 550 zł
460 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1662, Toruń, dość ładny |
III+/II- VF+/EF- |
800 zł 2 200 zł