Aukcja nr 54
USD/PLN: 3.170 | EUR/PLN: 4.200 | data: 08-06-2013
Jesteś w:
A54
421 | Zygmunt III Waza 1587-1632 trojak 1597, Ryga, Iger R.97.1.b, Gerbaszewski 5, nieco niecentrycznie wybity, patyna |
150 zł 130 zł
422 | Zygmunt III Waza 1587-1632 trojak 1597, Ryga, Iger R.97.1.b, Gerbaszewski 6, delikatna patyna |
II- EF- |
150 zł 280 zł
423 | Zygmunt III Waza 1587-1632 trojak 1600, Ryga, Iger R.00.1.c (R1), Gerbaszewski 2, rzadszy rocznik, delikatna patyna |
II-/III+ EF-/VF+ |
200 zł 240 zł
424 | Zygmunt III Waza 1587-1632 trojak 1619, Ryga, odmiana z małą głową króla, Iger R.19.1.e (R3), Gerbaszewski podobny 1.15 (ale na awersie inna interpunkcja), T. 3, rzadki, patyna |
900 zł 1 500 zł
425 | Zygmunt III Waza 1587-1632 trojak anomalny 1600, zbliżony do Iger A.00.1.a, srebro wysokiej próby 1.88 g |
III VF |
250 zł 260 zł
426 | Zygmunt III Waza 1587-1632 fałszerstwo z epoki trojaka z datą 1611, absolutnie fantazyjne napisy, srebro wysokiej próby 1.82 g |
III VF |
250 zł 400 zł
427 | Zygmunt III Waza 1587-1632 trojak 1632, Elbląg, okupacja szwedzka z tytulaturą Gustawa Adolfa -emisja miejska, Iger E.32.1.a (R), nieco odmienny, AAJ 21, rzadki, wybity nieco uszkodzonym stempl.. |
250 zł 600 zł
428 | Zygmunt III Waza 1587-1632 1/2 öre 1598, Sztokholm, AAH 22a, delikatna patyna |
400 zł | |
429 | Zygmunt III Waza 1587-1632 grosz 1597, Lublin, Aw: Popiersie króla bez korony i napis wokoło SIGIS 3 D G - REX M D, Rw: Trzy tarcze herbowe i napis wokoło GROSVS R 97 E POLONI, H-Cz. -, T. 25, .. |
III VF |
3 000 zł | |
430 | Zygmunt III Waza 1587-1632 grosz 1626, Gdańsk, wybity lekko niecentrycznie, ale bardzo ładnie zachowany |
150 zł 130 zł
431 | Zygmunt III Waza 1587-1632 trzeciak 1596, Malbork, T. 2, rzadki i ładny, patyna |
500 zł | |
432 | Zygmunt III Waza 1587-1632 trzeciak 1613, Gdańsk, odmiana z owalną tarczą, rzadki i ładnie zachowany, patyna |
II- EF- |
700 zł 1 000 zł
433 | Zygmunt III Waza 1587-1632 trzeciak 1619, Kraków, patyna |
III VF |
200 zł | |
434 | Zygmunt III Waza 1587-1632 denar 1589, Wschowa, Aw: Tarcza herbowa Wschowy, powyżej litery C W F, po bokach tarczy data 15 - 89, Rw: Orzeł, H-Cz. 807 (R4), T. 20, zachowany połysk menniczy, rza.. |
2 000 zł 3 000 zł
435 | Zygmunt III Waza 1587-1632 denar 1594, Gdańsk, ładny |
300 zł | |
436 | Zygmunt III Waza 1587-1632 denar 1595, Gdańsk, ładny |
II/II+ EF/EF+ |
300 zł | |
437 | Zygmunt III Waza 1587-1632 denar 1596, Gdańsk, małe cyfry w dacie, pięknie zachowany |
I- UNC- |
500 zł | |
438 | Zygmunt III Waza 1587-1632 denar 1596, Gdańsk, duże cyfry w dacie, ładny |
II/II+ EF/EF+ |
300 zł | |
439 | Zygmunt III Waza 1587-1632 denar 1597, Gdańsk |
II+/II- |
250 zł 320 zł
440 | Władysław IV Waza 1632-1648 talar 1634, Toruń, Aw: Półpostać króla w prawo i napis wokoło, Rw: Herb Torunia i napis wokoło, srebro 28.48 g, Dav. 4374, T. 18, rzadszy rocznik, delikatna patyna |
III VF |
8 000 zł |