Aukcja nr 54
USD/PLN: 3.170 | EUR/PLN: 4.200 | data: 08-06-2013
Jesteś w:
A54
461 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1663, Gdańsk, T. 2, drobna mennicza wada blachy |
750 zł 850 zł
462 | Jan II Kazimierz 1649-1668 szóstak 1658, Elbląg, okupacja szwedzka, Aw: Popiersie Karola Gustawa, Ahlström 60, Pfau 480, moneta wybita z krawędzi blachy, duże połysku menniczego co jest rzadkoś.. |
II/II+ EF/EF+ |
2 000 zł 1 600 zł
463 | Michał Korybut Wiśniowiecki 1669-1673 szeląg 1670, Gdańsk, T. 2, patyna |
150 zł 220 zł
464 | Jan III Sobieski 1674-1696 dukat 1688, Gdańsk, Aw: Popiersie króla w prawo i napis wokoło IOAN III D G REX POL M D L R PR, Rw: Herb Gdańska i napis wokoło MON AUREA CIVITAT GEDAN, złoto 3.45 g,.. |
II+/I- EF+/UNC- |
35 000 zł 36 000 zł
465 | August II 1697-1733 dwudukat koronacyjny 1697, Lipsk?, Aw: Głowa króla w prawo i napis wokoło, Rw: Korona, powyżej napis HANC DEVS IPSE DEDIT, poniżej data 1697 z kropką, złoto 6.92 g, K.. |
III/III+ VF/VF+ |
15 000 zł 18 000 zł
466 | August II 1697-1733 dukat koronacyjny 1697, Drezno, Aw: Król na koniu, Rw: Napisy, złoto 3.46 g, Kahnt 241, Merseb. 1389, patyna |
5 000 zł | |
467 | August II 1697-1733 dukat 1702, Lipsk, Aw: Król na koniu i napis wokoło, Rw: Tarcza herbowa na tle trofeów i napis wokoło, złoto 3.40 g , Kahnt 65, patyna |
7 500 zł 7 000 zł
468 | August II 1697-1733 dukat wikariacki, 1711, Drezno, Aw: Król na koniu, Rw: Dwa stoły z insygniami, złoto 3.47 g, Kahnt 281, Fr. 2822, bardzo ładnie zachowany, patyna |
II+ EF+ |
8 000 zł 9 000 zł
469 | August II 1697-1733 dukat zaślubinowy 1719, Drezno, Aw: Napis, Rw: Dwa serca, złoto 3.50 g, Kahnt 308, Merseb. -, Fr. 2482, moneta wybita z okazji ślubu Fryderyka Augusta II z Marią Józe.. |
II+ EF+ |
10 000 zł 11 000 zł
470 | August II 1697-1733 1/4 dukata 1710, Drezno, złoto, Kahnt 86, Baumgarten 727, moneta w pudełku firmy NGC z certyfikatem MS 63 |
I UNC |
6 000 zł 9 000 zł
471 | August II 1697-1733 talar 1702, Lipsk, Aw: Popiersie króla i napis, Rw: Tarcza herbowa na tle krzyża św. Andrzeja i napis wokoło, srebro 27.54 g, Kahnt 323, Schnee 998, Dav. 1614, H-Cz. .. |
15 000 zł 26 000 zł
472 | August II 1697-1733 talar wikariacki 1711, Drezno, Aw: Król na koniu, Rw: Trzy stoły z insygniami koronacyjnymi, srebro 29.01 g, Kahnt 274, Schnee 1011, bardzo ładnie zachowany, ciemna p.. |
3 000 zł 3 800 zł
473 | August II 1697-1733 2/3 talara (gulden) 1724, Drezno, Kahnt 129, Dav. 826, patyna |
1 250 zł 3 200 zł
474 | August II 1697-1733 2/3 talara (gulden) 1728, Drezno, Kahnt 129, Dav. 826, patyna |
1 250 zł 2 400 zł
475 | August II 1697-1733 szóstak 1702, Lipsk, Kahnt 331, Merseburger 1652, patyna |
III VF |
300 zł 400 zł
476 | August II 1697-1733 dwugrosz (1/12 talara) 1704, Lipsk, Kahnt 177 wariant a -znak menniczy szczupak w lewo |
II- EF- |
125 zł 140 zł
477 | August II 1697-1733 halerz 1723, Drezno, Kahnt 224, patyna |
125 zł 100 zł
478 | August III 1733-1763 dukat 1750, Drezno, Aw: Popiersie i napis wokoło, Rw: Tarcze herbowe i napis wokoło, złoto 3.47 g, Kahnt 508, Fr. 2845, moneta z aukcji WCN 38/386, ładnie zachowany e.. |
10 000 zł 13 000 zł
479 | August III 1733-1763 dukat 1754, Lipsk, Aw: Popiersie króla i napis wokoło, Rw: Tarcza herbowa i napis wokoło, złoto 3.35 g, Kahnt 663 -wariant c (duże popiersie króla w zbroi z owalnym p.. |
II-/III+ EF-/VF+ |
15 000 zł | |
480 | August III 1733-1763 dukat 1755, Drezno, Aw: Popiersie króla i napis wokoło, Rw: Tarcze herbowe i napis wokoło, złoto 3.48 g, Kahnt 508, moneta z aukcji PDA 11/614, ładnie zachowany, patyna |
12 500 zł 12 000 zł