Aukcja nr 54

USD/PLN: 3.170 | EUR/PLN: 4.200 | data: 08-06-2013
414 Zygmunt III Waza 1587-1632
trojak 1590, Ryga, wąskie popiersie króla, Iger R.90.1.d, Gerbaszewski 22, patyna
250 zł
320 zł
415 Zygmunt III Waza 1587-1632
trojak 1591, Ryga, Iger R.91.1.c, Gerbaszewski 8, moneta wybita nieco niecentrycznie, patyna
200 zł
160 zł
416 Zygmunt III Waza 1587-1632
trojak 1592, Ryga, Iger R.92.1.e, Gerbaszewski 11, patyna
150 zł
160 zł
417 Zygmunt III Waza 1587-1632
trojak 1593, Ryga, nieco rzadsza odmiana z końcówką napisu LI na awersie, Iger R.93.1.a (R), Gerbaszewski 24, patyna
150 zł
130 zł
418 Zygmunt III Waza 1587-1632
trojak 1594, Ryga, rzadsza odmiana z końcówką napisu LIV na awersie, Iger R.94.1.j (R1), Gerbaszewski 4, drobna mennicza wada blachy, patyna
300 zł
419 Zygmunt III Waza 1587-1632
trojak 1595, Ryga, Iger R.95.1.d, Gerbaszewski 27, moneta wybita z krawędzi blachy, patyna
150 zł
120 zł
420 Zygmunt III Waza 1587-1632
trojak 1596, Ryga, Iger R.96.1.d, Gerbaszewski 17, moneta wybita uszkodzonym stemplem, delikatna patyna
150 zł
421 Zygmunt III Waza 1587-1632
trojak 1597, Ryga, Iger R.97.1.b, Gerbaszewski 5, nieco niecentrycznie wybity, patyna
150 zł
130 zł
422 Zygmunt III Waza 1587-1632
trojak 1597, Ryga, Iger R.97.1.b, Gerbaszewski 6, delikatna patyna
150 zł
280 zł
423 Zygmunt III Waza 1587-1632
trojak 1600, Ryga, Iger R.00.1.c (R1), Gerbaszewski 2, rzadszy rocznik, delikatna patyna
II-/III+
EF-/VF+
200 zł
240 zł
424 Zygmunt III Waza 1587-1632
trojak 1619, Ryga, odmiana z małą głową króla, Iger R.19.1.e (R3), Gerbaszewski podobny 1.15 (ale na awersie inna interpunkcja), T. 3, rzadki, patyna
900 zł
1 500 zł
425 Zygmunt III Waza 1587-1632
trojak anomalny 1600, zbliżony do Iger A.00.1.a, srebro wysokiej próby 1.88 g
250 zł
260 zł
426 Zygmunt III Waza 1587-1632
fałszerstwo z epoki trojaka z datą 1611, absolutnie fantazyjne napisy, srebro wysokiej próby 1.82 g
250 zł
400 zł
427 Zygmunt III Waza 1587-1632
trojak 1632, Elbląg, okupacja szwedzka z tytulaturą Gustawa Adolfa -emisja miejska, Iger E.32.1.a (R), nieco odmienny, AAJ 21, rzadki, wybity nieco uszkodzonym stempl..
250 zł
600 zł
428 Zygmunt III Waza 1587-1632
1/2 öre 1598, Sztokholm, AAH 22a, delikatna patyna
400 zł
429 Zygmunt III Waza 1587-1632
grosz 1597, Lublin, Aw: Popiersie króla bez korony i napis wokoło SIGIS 3 D G - REX M D, Rw: Trzy tarcze herbowe i napis wokoło GROSVS R 97 E POLONI, H-Cz. -, T. 25, ..
3 000 zł
430 Zygmunt III Waza 1587-1632
grosz 1626, Gdańsk, wybity lekko niecentrycznie, ale bardzo ładnie zachowany
150 zł
130 zł
431 Zygmunt III Waza 1587-1632
trzeciak 1596, Malbork, T. 2, rzadki i ładny, patyna
500 zł
432 Zygmunt III Waza 1587-1632
trzeciak 1613, Gdańsk, odmiana z owalną tarczą, rzadki i ładnie zachowany, patyna
700 zł
1 000 zł
433 Zygmunt III Waza 1587-1632
trzeciak 1619, Kraków, patyna
200 zł