Aukcja nr 54
USD/PLN: 3.170 | EUR/PLN: 4.200 | data: 08-06-2013
414 | Zygmunt III Waza 1587-1632 trojak 1590, Ryga, wąskie popiersie króla, Iger R.90.1.d, Gerbaszewski 22, patyna |
II+ EF+ |
250 zł 320 zł
415 | Zygmunt III Waza 1587-1632 trojak 1591, Ryga, Iger R.91.1.c, Gerbaszewski 8, moneta wybita nieco niecentrycznie, patyna |
II- EF- |
200 zł 160 zł
416 | Zygmunt III Waza 1587-1632 trojak 1592, Ryga, Iger R.92.1.e, Gerbaszewski 11, patyna |
II- EF- |
150 zł 160 zł
417 | Zygmunt III Waza 1587-1632 trojak 1593, Ryga, nieco rzadsza odmiana z końcówką napisu LI na awersie, Iger R.93.1.a (R), Gerbaszewski 24, patyna |
II- EF- |
150 zł 130 zł
418 | Zygmunt III Waza 1587-1632 trojak 1594, Ryga, rzadsza odmiana z końcówką napisu LIV na awersie, Iger R.94.1.j (R1), Gerbaszewski 4, drobna mennicza wada blachy, patyna |
300 zł | |
419 | Zygmunt III Waza 1587-1632 trojak 1595, Ryga, Iger R.95.1.d, Gerbaszewski 27, moneta wybita z krawędzi blachy, patyna |
II- EF- |
150 zł 120 zł
420 | Zygmunt III Waza 1587-1632 trojak 1596, Ryga, Iger R.96.1.d, Gerbaszewski 17, moneta wybita uszkodzonym stemplem, delikatna patyna |
150 zł | |
421 | Zygmunt III Waza 1587-1632 trojak 1597, Ryga, Iger R.97.1.b, Gerbaszewski 5, nieco niecentrycznie wybity, patyna |
150 zł 130 zł
422 | Zygmunt III Waza 1587-1632 trojak 1597, Ryga, Iger R.97.1.b, Gerbaszewski 6, delikatna patyna |
II- EF- |
150 zł 280 zł
423 | Zygmunt III Waza 1587-1632 trojak 1600, Ryga, Iger R.00.1.c (R1), Gerbaszewski 2, rzadszy rocznik, delikatna patyna |
II-/III+ EF-/VF+ |
200 zł 240 zł
424 | Zygmunt III Waza 1587-1632 trojak 1619, Ryga, odmiana z małą głową króla, Iger R.19.1.e (R3), Gerbaszewski podobny 1.15 (ale na awersie inna interpunkcja), T. 3, rzadki, patyna |
900 zł 1 500 zł
425 | Zygmunt III Waza 1587-1632 trojak anomalny 1600, zbliżony do Iger A.00.1.a, srebro wysokiej próby 1.88 g |
III VF |
250 zł 260 zł
426 | Zygmunt III Waza 1587-1632 fałszerstwo z epoki trojaka z datą 1611, absolutnie fantazyjne napisy, srebro wysokiej próby 1.82 g |
III VF |
250 zł 400 zł
427 | Zygmunt III Waza 1587-1632 trojak 1632, Elbląg, okupacja szwedzka z tytulaturą Gustawa Adolfa -emisja miejska, Iger E.32.1.a (R), nieco odmienny, AAJ 21, rzadki, wybity nieco uszkodzonym stempl.. |
250 zł 600 zł
428 | Zygmunt III Waza 1587-1632 1/2 öre 1598, Sztokholm, AAH 22a, delikatna patyna |
400 zł | |
429 | Zygmunt III Waza 1587-1632 grosz 1597, Lublin, Aw: Popiersie króla bez korony i napis wokoło SIGIS 3 D G - REX M D, Rw: Trzy tarcze herbowe i napis wokoło GROSVS R 97 E POLONI, H-Cz. -, T. 25, .. |
III VF |
3 000 zł | |
430 | Zygmunt III Waza 1587-1632 grosz 1626, Gdańsk, wybity lekko niecentrycznie, ale bardzo ładnie zachowany |
150 zł 130 zł
431 | Zygmunt III Waza 1587-1632 trzeciak 1596, Malbork, T. 2, rzadki i ładny, patyna |
500 zł | |
432 | Zygmunt III Waza 1587-1632 trzeciak 1613, Gdańsk, odmiana z owalną tarczą, rzadki i ładnie zachowany, patyna |
II- EF- |
700 zł 1 000 zł
433 | Zygmunt III Waza 1587-1632 trzeciak 1619, Kraków, patyna |
III VF |
200 zł |