Aukcja nr 54

USD/PLN: 3.170 | EUR/PLN: 4.200 | data: 08-06-2013
465 August II 1697-1733
dwudukat koronacyjny 1697, Lipsk?, Aw: Głowa króla w prawo i napis wokoło, Rw: Korona, powyżej napis HANC DEVS IPSE DEDIT, poniżej data 1697 z kropką, złoto 6.92 g, K..
III/III+
VF/VF+
15 000 zł
18 000 zł
466 August II 1697-1733
dukat koronacyjny 1697, Drezno, Aw: Król na koniu, Rw: Napisy, złoto 3.46 g, Kahnt 241, Merseb. 1389, patyna
5 000 zł
467 August II 1697-1733
dukat 1702, Lipsk, Aw: Król na koniu i napis wokoło, Rw: Tarcza herbowa na tle trofeów i napis wokoło, złoto 3.40 g , Kahnt 65, patyna
7 500 zł
7 000 zł
468 August II 1697-1733
dukat wikariacki, 1711, Drezno, Aw: Król na koniu, Rw: Dwa stoły z insygniami, złoto 3.47 g, Kahnt 281, Fr. 2822, bardzo ładnie zachowany, patyna
8 000 zł
9 000 zł
469 August II 1697-1733
dukat zaślubinowy 1719, Drezno, Aw: Napis, Rw: Dwa serca, złoto 3.50 g, Kahnt 308, Merseb. -, Fr. 2482, moneta wybita z okazji ślubu Fryderyka Augusta II z Marią Józe..
10 000 zł
11 000 zł
470 August II 1697-1733
1/4 dukata 1710, Drezno, złoto, Kahnt 86, Baumgarten 727, moneta w pudełku firmy NGC z certyfikatem MS 63
6 000 zł
9 000 zł
471 August II 1697-1733
talar 1702, Lipsk, Aw: Popiersie króla i napis, Rw: Tarcza herbowa na tle krzyża św. Andrzeja i napis wokoło, srebro 27.54 g, Kahnt 323, Schnee 998, Dav. 1614, H-Cz. ..
15 000 zł
26 000 zł
472 August II 1697-1733
talar wikariacki 1711, Drezno, Aw: Król na koniu, Rw: Trzy stoły z insygniami koronacyjnymi, srebro 29.01 g, Kahnt 274, Schnee 1011, bardzo ładnie zachowany, ciemna p..
3 000 zł
3 800 zł
473 August II 1697-1733
2/3 talara (gulden) 1724, Drezno, Kahnt 129, Dav. 826, patyna
1 250 zł
3 200 zł
474 August II 1697-1733
2/3 talara (gulden) 1728, Drezno, Kahnt 129, Dav. 826, patyna
1 250 zł
2 400 zł
475 August II 1697-1733
szóstak 1702, Lipsk, Kahnt 331, Merseburger 1652, patyna
300 zł
400 zł
476 August II 1697-1733
dwugrosz (1/12 talara) 1704, Lipsk, Kahnt 177 wariant a -znak menniczy szczupak w lewo
125 zł
140 zł
477 August II 1697-1733
halerz 1723, Drezno, Kahnt 224, patyna
125 zł
100 zł