Aukcja nr 53

USD/PLN: 3.120 | EUR/PLN: 4.120 | data: 23-02-2013
Jesteś w: A53  MEDALE
770 POLSKA / XIX wiek
Józef Ignacy Kraszewski, medal autorstwa J. Schwerdtnera wybity w 1879 r., Aw: Głowa pisarza w lewo i napis wokoło JÓZEF IGNACY KRASZEWSKI, Rw: W wieńcu laurowym z he..
150 zł
200 zł
771 POLSKA / XIX wiek
Kornel Ujejski i Józef Nikorowicz medal wybity z okazji napisania chorału 1893 r., Aw: Popiersia w lewo, niżej dwie gałązki oliwne, napis wokoło KORNEL UJEJSKI JÓZEF ..
300 zł
772 POLSKA / XIX wiek
Medaliki z uszkiem: 1) Matka Boska Częstochowska z Matką Boską Niepokalanego Poczęcia 1830, mosiądz 28 mm, Rew. 235, 2) Matka Boska Nieustającej Pomocy ze św. Alfonse..
II/III
EF/VF
125 zł
200 zł
773 POLSKA / XIX wiek
Medal z uszkiem na pamiątkę Jubileuszu Cudownego Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej wybity w 1882 r., Aw: Obraz podtrzymywany przez dwa anioły, wokół napis, u dołu ..
200 zł
160 zł
774 POLSKA / XIX wiek
Medal religijny z uszkiem, bez daty, niesygnowany, Aw: Postać świętej Zyty wieńczonej przez dwa anioły modlącej się przed Najświętszym Sakramentem i napis wokoło ŚW Z..
150 zł
220 zł
775 POLSKA / XIX wiek
Medalik z uszkiem sygnowany F(ranciszek) Witkowski / A M (Aleksander Magnus) Matka Boska Różańcowa i św. Dominik, mosiądz 29 x 39 mm, Rew. -, patyna
150 zł
120 zł
776 POLSKA / XIX wiek
Medalik z uszkiem niesygnowany, Aw: Matka Boska Niepokalanego Poczęcia O MARYO BEZ ZMAZY POCZĘTA MÓDL SIĘ ZA NAMI KTÓRZY SIĘ DO CIEBIE UCIEKAMY, Rw: Litera M (symbol ..
250 zł
777 POLSKA / XIX wiek
Jan Tadeusz książę Lubomirski, 1901, medal sygnowany I Ł ( Ignacy Łopieński) i J M (Jan Meissner), Aw: Popiersie w lewo i napis JAN TADEUSZ KS LUBOMIRSKI 1851-1901, R..
400 zł
420 zł
778 POLSKA / XIX wiek
Słowiańska Wystawa Fotograficzna w Wieliczce w 1903 r., medal niesygnowany, Aw: Kobieta siedząca na ziemi obok aparatu fotograficznego, wokoło napis SŁOWIAŃSKA WYSTAW..
500 zł
1 100 zł
779 POLSKA / XIX wiek
Medal Nagrodowy Akademii w Krakowie nadany Władysławowi Liskiewiczowi w 1903 r, Aw: Głowa w cesarza Franciszka Józefa w prawo, sygnatura S CZAPLICKI i napis wokoło, R..
500 zł
480 zł
780 POLSKA / XIX wiek
Andrzej Potocki, medal autorstwa Witolda Bielińskiego wybity staraniem Towarzystwa Numizmatycznego w Krakowie w 1908 r., Aw: Popiersie Potockiego w lewo i napis wokoł..
500 zł
1 700 zł
781 POLSKA / XIX wiek
Marian Sokołowski, medal autorstwa Henryka Kunzeka z okazji odejścia profesora z Katedry Historii Sztuki wybity w 1910 r., Aw: Popiersie w lewo i napis w otoku MARIAN..
500 zł
750 zł
782 POLSKA / XIX wiek
Julian Fałat, medal sygnowany K. Laszczka 1912 r, Aw: Popiersie malarza z sygnaturą na ramieniu w lewo i wklęsły napis JULIANOWI FAŁATOWI , Rw: W wieńcu wypukły napis..
600 zł
4 000 zł
783 POLSKA / XIX wiek
Poległym Na Polu Chwały, medal sygnowany LEWANDOWSKI 1915 / LEWANDOWSKI 1916, Aw: Wojownik grecki składający wianek na piersi poległego legionisty i napis wokoło. Rw:..
300 zł
360 zł
784 POLSKA / XIX wiek
Seweryn Tymieniecki, medal autorstwa St. Papławskiego 1917 r. Aw: Popiersie na wprost i napis w otoku SEWERYN TYMIENIECKI 1874+1916, Rw: Mężczyzna ze skrzydłami, powy..
300 zł
1 100 zł
785 POLSKA / XIX wiek
Tadeusz Kościuszko, medal K.Chudzińskiego wybity w 1917 r., z okazji setnej rocznicy śmierci, Aw: Chłop i szlachcic składają hołd wizerunkowi Kościuszki, napis wokoło..
300 zł
600 zł
786 POLSKA / II Rzeczpospolita Polska
Władysław Sikorski 1922, medal wykonany w zakładzie Jana Knedlera, Aw: Popiersie w lewo i napis wokoło GEN DYW WŁ SIKORSKI SZEF SZTABU GENERALNEGO 1921 1922, Rw: Napi..
500 zł
500 zł
787 POLSKA / II Rzeczpospolita Polska
Medal lany - Zjazd Wychowanków Wydziału Architektury Politechniki Lwowskiej, Tuczno 1923, Aw: Fragment panoramy Lwowa, Rw: Herb Lwowa z dewizą Semper Fidelis, poziomy..
300 zł
440 zł
788 POLSKA / II Rzeczpospolita Polska
Medal na X-lecie Odzyskania Wolności autorstwa T. Breyera 1928 r., Aw: Orzeł z cyfrą X na piersi i napis wokoło NA DZIESIĘCIOLECIE ODZYSKANIA WOLNOŚCI, Rw: Polonia z ..
300 zł
789 POLSKA / II Rzeczpospolita Polska
Powszechna Wystawa Krajowa w Poznaniu w 1929 r., sygnowany medal projektu Kazimiery Pajzderskiej, Aw: Stylizowana postać kobiety w stroju ludowym, w otoku napis POWSZ..
250 zł