Aukcja nr 49 (49-50)

USD/PLN: 3.060 | EUR/PLN: 4.140 | data: 25-02-2012
Jesteś w: A49  MEDALE
856 POLSKA
Unia w Horodle, patriotyczno-religijny medal wybity w 1861 r., Aw: Postacie Jadwigi i Jagiełły, napis wokoło i w odcinku, Rw: Anioł trzymający tarcze z herbami Polski..
150 zł
140 zł
857 POLSKA
medal z okazji 200 rocznicy Odsieczy Wiedeńskiej wybity na zlecenie Kurnatowskiego w Krakowie w 1883 r., Aw: Popiersie króla Jana III w zbroi, w zewnętrznej obwódce n..
500 zł
750 zł
858 POLSKA
medal autorstwa W. Głowackiego na 200-lecie Odsieczy Wiedeńskiej 1883 r., Aw: Głowa króla Jana III, w zewnętrznej obwódce napis PAMIĄTKA 200-LETNIEJ ROCZNICY OSWOBODZ..
500 zł
600 zł
859 POLSKA
medal sygnowany W PITTNER wbity z okazji 200-lecia Odsieczy Wiedeńskiej 1883 r., Aw: Popiersie króla w wieńcu laurowym w lewo i napis wokoło JAN SOBIESKI KRÓL POLSKI ..
250 zł
200 zł
860 POLSKA
medal -100-lecie Konstytucji 3 Maja 1891 r., Aw: Tarcza herbowa Rzeczypospolitej i napis w otoku W Stuletnią rocznicę Konstytucyi 3 Maja, Rw: Orzeł w tarczy na tle ła..
150 zł
240 zł
861 POLSKA
medal -100-lecie Konstytucji 3 Maja 1891 r., Aw: W wieńcu laurowym pod korona czteropolowa tarcza herbowa, sygn. A. Schindler, Rw: Pod korona trójpolowa tarcza herbow..
200 zł
500 zł
862 POLSKA
medal niesygnowany -100-lecie Konstytucji 3-Maja 1891 r., Aw: Herb Rzeczypospolitej pod koroną, Rw: Napis w otoku: NIECH POKOLENIA.. i poziomo 3 GO MAJA 1791 3 GO MAJ..
125 zł
300 zł
863 POLSKA
Kornel Ujejski i Józef Nikorowicz -medal wybity z okazji napisania chorału 1893 r., Aw: Popiersia w lewo, niżej dwie gałązki oliwne, napis w otoku, Rw: W wieńcu ciern..
300 zł
320 zł
864 POLSKA
medal -100-lecie bitwy pod Racławicami, 1894, Aw: Przysięga na Rynku Krakowskim, wokół napis 1794 24.MARCA 1894, Rw: Kościuszko konno na czele kosynierów, w odcinku R..
250 zł
600 zł
865 POLSKA
medal z Powszechnej Wystawy Krajowej we Lwowie 1894 r, Aw: Pawilon wystawy, powyżej napis POWSZECHNA WYSTAWA KRAJOWA, poniżej LWÓW 1894, Rw: Postacie wieśniaków w str..
150 zł
200 zł
866 POLSKA
manewry cesarskie w Jaśle 1900 r. -medal niesygnowany z uszkiem, Aw: Popiersie cesarza w prawo i napis FRANCISZEK - JÓZEF I, Rw: Orszak cesarski na tle ćwiczących żoł..
150 zł
240 zł
867 POLSKA
500 rocznica pogromu Krzyżaków pod Grunwaldem 1910 r. -medal autorstwa Karola Czaplickiego, Aw: Dwa popiersia z tarczami herbowymi i napis w otoku KROL JAGIEŁŁO - W. ..
300 zł
440 zł
868 POLSKA
500 rocznica pogromu Krzyżaków pod Grunwaldem 1910 r. -medal niesygnowany z uszkiem, Aw: Dwa popiersia z tarczami herbowymi i napis w otoku KROL JAGIEŁŁO - W. Ks. WIT..
150 zł
320 zł
869 POLSKA
Rosjanie Braciom Polakom -medal autorstwa Żakara 1914 r., Aw: Stojący Rosjanin opiera rękę na ramieniu siedzącego Polaka, napis w otoku W BRATERSKIEJ ŁĄCZNOŚCI SIŁA 1..
200 zł
500 zł
870 POLSKA
medal na wskrzeszenie wyższych uczelni polskich w Warszawie w 1915 r., Aw: Orzeł uniwersytecki i napis w otoku: UNIWERSYTET WARSZAWSKI MCMXV, Rw: Napis poziomy w wień..
125 zł
130 zł
871 POLSKA
Polonia Devastata -medal autorstwa Jana Wysockiego 1915 r., Aw: Popiersia biskupa Adama Sapiehy, Henryka Sienkiewicza i Ignacego Paderewskiego w prawo i napis w otoku..
200 zł
872 POLSKA
medal -125-lecie Konstytucji 3 Maja Warszawa 1916, Aw: Tarcza herbowa Królestwa Polskiego, w otoku napis WARSZAWA 1916 ROKU, Rw: Dwie gałązki laurowa i dębowym napis ..
150 zł
320 zł
873 POLSKA
pierwsza rocznica uchwalenia Konstytucji Marcowej 1921, medal wybity w 1922 r., Aw: Na tle miecza, laski z dłonią i rózeg liktorskich otwarta księga z napisem KONSTYT..
500 zł
800 zł
874 POLSKA
350 zł
550 zł
875 POLSKA
odsłonięcie pomnika księcia Józefa Poniatowskiego w Warszawie 1923 r, Aw: Pomnik i data w tle 3 / V 1923, napis w otoku NACZELNY WÓDZ WOJSK POLSKICH.., Rw: Popiersie ..
600 zł
950 zł