Aukcja nr 48 (47-48)
USD/PLN: 3.130 | EUR/PLN: 4.330 | data: 05-11-2011
985 | August III 1733-1763 5 talarów 1758, Berlin, Aw: Popiersie króla w prawo i napis wokoło, Rw: Tarcza herbowa i napis wokoło, złoto niskiej próby 6.62 g, Kahnt 671, Olding 469, fałszerstwo .. |
II+ EF+ |
8 000 zł | |
986 | August III 1733-1763 5 talarów 1758, Berlin, Aw: Popiersie króla w prawo i napis wokoło, Rw: Tarcza herbowa i napis wokoło, miedź złocona 6.25 g, Kahnt 671, Olding 469, fałszerstwo króla .. |
III VF |
1 000 zł 1 100 zł
987 | August III 1733-1763 dukat wikariacki 1745, Drezno, Aw: Król na koniu, Rw: Orzeł, złoto 3.50 g, Kahnt 643, Merseb. 1707, mennicza wada krążka, ale ładnie zachowany egzemplarz z dużym lus.. |
II+ EF+ |
10 000 zł 11 000 zł
988 | August III 1733-1763 ćwierćdukat 1735, Drezno, Aw: Popiersie w prawo i napis wokoło, Rw: Tarcze herbowe i napis wokoło, złoto 0.88 g, Kahnt 521, Fr. 2852, bardzo ładny |
4 000 zł 8 500 zł
989 | August III 1733-1763 talar 1736, Drezno, Aw: Popiersie w prawo i napis wokoło, Rw: Tarcze herbowe i napis wokoło, 29.18 g, Schnee 1026, Kahnt 530, bardzo ładny, patyna |
6 000 zł 9 200 zł
990 | August III 1733-1763 talar 1763, Drezno, Aw: Popiersie w prawo, Rw: Tarcze herbowe, 27.90 g, Schnee 1047, Kahnt 541, ładnie zachowany egzemplarz z delikatną patyną |
II/II+ EF/EF+ |
3 000 zł 4 800 zł
991 | August III 1733-1763 talar 1763, Drezno, Aw: Popiersie w prawo, Rw: Tarcze herbowe, 27.82 g, Schnee 1047, Kahnt 541, patyna |
III VF |
1 250 zł 1 500 zł
992 | August III 1733-1763 półtalar wikariacki 1741, Drezno, Aw: Król na koniu, Rw: Tron, Kahnt 640, Merseb. 1698, ładny, ciemna patyna |
1 500 zł 1 400 zł
993 | August III 1733-1763 półtalar zaślubinowy 1747, Drezno, Aw: Napis, Rw: Hymen (Geniusz zaślubin), Kahnt 657, Merseb. 1882, moneta wybita z okazji zaślubin królewicza Fryderyka Krystiana z .. |
2 500 zł | |
994 | August III 1733-1763 złotówka = 30 groszy (gulden) 1762, Gdańsk, Kahnt 719, drobna wada bicia, ale ładna |
II- EF- |
2 000 zł 1 600 zł
995 | August III 1733-1763 dwuzłotówka (8 groszy) 1753, Lipsk, \efraimek, odmiana z małymi literami E - C |
II- EF- |
250 zł 320 zł
996 | August III 1733-1763 ort, 1753, Lipsk, Kahnt 686 (wariant awersu d - szczupłe popiersie), delikatna patyna |
II- EF- |
250 zł 420 zł
997 | August III 1733-1763 ort 1755, Lipsk, Kahnt 688 (wariant awersu c - szerokie popiersie, owalny przekrój rękawa zbroi) |
II- EF- |
300 zł 360 zł
998 | August III 1733-1763 ort 1755, Lipsk, Kahnt 688 (wariant awersu d - masywne i szerokie popiersie i szeroka, wysoka korona), ładny |
300 zł 520 zł
999 | August III 1733-1763 ort 1755, Lipsk. Kahnt 688 (wariant awersu d - masywne i szerokie popiersie i płaska korona) |
II- EF- |
300 zł | |
1000 | August III 1733-1763 ort w złocie 1760, Gdańsk, Aw: Popiersie króla w prawo, napis wokoło D G AVGVSTVS III REX POL M D L R PR D S & EL, Rw: Herb Gdańska i napis wokoło MON ARGENT CIVITAT .. |
I-/II+ UNC-/EF+ |
100 000 zł 200 000 zł
1001 | August III 1733-1763 1/6 talara 1746, Drezno, Kahnt 560, bardzo ładny egzemplarz, patyna |
II+ EF+ |
2 000 zł 3 100 zł
1002 | August III 1733-1763 próba 1/6 talara 1763, Drezno, moneta wybita na krążku 1/4 talara 7.79 g, Kant 564, bardzo rzadka |
III VF |
2 500 zł | |
1003 | August III 1733-1763 trojak 1754, Lipsk, Iger Li.54.a (R1), Kahnt 695 (wariant awersu f - szerokie popiersie), wada blachy, patyna |
250 zł 320 zł
1004 | August III 1733-1763 1/24 talara 1754, Lipsk, Kahnt, moneta w pudełku NGC z certyfikatem MS 64 |
I UNC |
750 zł 1 500 zł