Aukcja nr 48 (47-48)
USD/PLN: 3.130 | EUR/PLN: 4.330 | data: 05-11-2011
972 | August II 1697-1633 dwudukat medalowy 1702, Drezno, Aw: Głowa króla w prawo, niżej litera O, wokoło napis AUGUSTUS II D G REX POL & EL SAX, Rw: Tarcza herbowa na tle gwiazdy i duńskiego.. |
25 000 zł 22 000 zł
973 | August II 1697-1633 dwudukat wikariacki 1711, Drezno, Aw: Król na koniu, Rw: Dwa stoły z insygniami, złoto 6.88 g, Kahnt 280, H-Cz. 6670 |
II- EF- |
17 500 zł 14 000 zł
974 | August II 1697-1633 talar 1697, Drezno, Aw: Popiersie króla w prawo, Rw: Tarcza herbowa, 28.98 g, Schnee 985, Kahnt 101, moneta przyszłego króla Polski Augusta II, patyna |
5 000 zł 4 600 zł
975 | August II 1697-1633 klipa talara strzeleckiego 1699, Drezno, Aw: Monogram królewski, Rw: Postać Herkulesa, 25.28 g, Schnee 993, Kahnt 254, na rewersie napis 1Tal zatarty |
4 000 zł 7 200 zł
976 | August II 1697-1633 talar wikariacki 1711, Drezno, Aw: Król na koniu, Rw: Dwa stoły z insygniami, 29.19 g, Schnee 1011, Kahnt 283, patyna |
II- EF- |
3 500 zł 3 600 zł
977 | August II 1697-1633 talar 1717, Drezno, Aw: Napis w 14 wierszach, Rw: Statek wypływający z portu, 28.97 g, Schnee 1017, Kahnt 298, moneta wybita z okazji śmierci Anny Zofii- matki króla,.. |
8 000 zł 9 600 zł
978 | August II 1697-1633 talar 1717, Drezno, Aw: Popiersie króla w prawo i napis, Rw: Tarcze herbowe i napis, 28.77 g, Schnee 1015, Kahnt 109, ładna, ciemna patyna |
II- EF- |
6 000 zł 6 600 zł
979 | August II 1697-1633 talar 1730, Drezno, Aw: Popiersie króla i napis wokoło, Rw: Dwie tarcze herbowe i napis wokoło, srebro 29.02 g, Schnee 1015, Kahnt 109, patyna |
II- EF- |
5 500 zł 6 200 zł
980 | August II 1697-1633 2/3 talara (gulden) 1727, Drezno, Aw: Napis, Rw: Cyprys, Kahnt 317, Dav. 828, moneta wybita z okazji śmierci żony króla Krystyny Eberhardyny |
2 000 zł 1 800 zł
981 | August II 1697-1633 półtalar wikariacki 1711, Drezno, Aw: Król na koniu, Rw: Dwa stoły z insygniami, Kahnt 284, Merseb. 1491, delikatna patyna |
2 500 zł 2 200 zł
982 | August II 1697-1633 półtalar wikariacki 1711, Drezno, Aw: Król na koniu, Rw: Dwa stoły z insygniami, Kahnt 284, Merseb. 1491, ciemna patyna |
1 500 zł 1 800 zł
983 | August II 1697-1633 szóstak 1702, Lipsk, Kahnt 331, Merseb. 1652, dość ładny |
II- EF- |
400 zł 440 zł
984 | August II 1697-1633 szóstak 1706, Grodno (Moskwa?), Kahnt 333, Ivanauskas 2A3-2, ciemna patyna, rzadki |
III VF |
1 000 zł 1 800 zł