Aukcja nr 48 (47-48)

USD/PLN: 3.130 | EUR/PLN: 4.330 | data: 05-11-2011
972 August II 1697-1633
dwudukat medalowy 1702, Drezno, Aw: Głowa króla w prawo, niżej litera O, wokoło napis AUGUSTUS II D G REX POL & EL SAX, Rw: Tarcza herbowa na tle gwiazdy i duńskiego..
25 000 zł
22 000 zł
973 August II 1697-1633
dwudukat wikariacki 1711, Drezno, Aw: Król na koniu, Rw: Dwa stoły z insygniami, złoto 6.88 g, Kahnt 280, H-Cz. 6670
17 500 zł
14 000 zł
974 August II 1697-1633
talar 1697, Drezno, Aw: Popiersie króla w prawo, Rw: Tarcza herbowa, 28.98 g, Schnee 985, Kahnt 101, moneta przyszłego króla Polski Augusta II, patyna
5 000 zł
4 600 zł
975 August II 1697-1633
klipa talara strzeleckiego 1699, Drezno, Aw: Monogram królewski, Rw: Postać Herkulesa, 25.28 g, Schnee 993, Kahnt 254, na rewersie napis 1Tal zatarty
4 000 zł
7 200 zł
976 August II 1697-1633
talar wikariacki 1711, Drezno, Aw: Król na koniu, Rw: Dwa stoły z insygniami, 29.19 g, Schnee 1011, Kahnt 283, patyna
3 500 zł
3 600 zł
977 August II 1697-1633
talar 1717, Drezno, Aw: Napis w 14 wierszach, Rw: Statek wypływający z portu, 28.97 g, Schnee 1017, Kahnt 298, moneta wybita z okazji śmierci Anny Zofii- matki króla,..
8 000 zł
9 600 zł
978 August II 1697-1633
talar 1717, Drezno, Aw: Popiersie króla w prawo i napis, Rw: Tarcze herbowe i napis, 28.77 g, Schnee 1015, Kahnt 109, ładna, ciemna patyna
6 000 zł
6 600 zł
979 August II 1697-1633
talar 1730, Drezno, Aw: Popiersie króla i napis wokoło, Rw: Dwie tarcze herbowe i napis wokoło, srebro 29.02 g, Schnee 1015, Kahnt 109, patyna
5 500 zł
6 200 zł
980 August II 1697-1633
2/3 talara (gulden) 1727, Drezno, Aw: Napis, Rw: Cyprys, Kahnt 317, Dav. 828, moneta wybita z okazji śmierci żony króla Krystyny Eberhardyny
2 000 zł
1 800 zł
981 August II 1697-1633
półtalar wikariacki 1711, Drezno, Aw: Król na koniu, Rw: Dwa stoły z insygniami, Kahnt 284, Merseb. 1491, delikatna patyna
2 500 zł
2 200 zł
982 August II 1697-1633
półtalar wikariacki 1711, Drezno, Aw: Król na koniu, Rw: Dwa stoły z insygniami, Kahnt 284, Merseb. 1491, ciemna patyna
1 500 zł
1 800 zł
983 August II 1697-1633
szóstak 1702, Lipsk, Kahnt 331, Merseb. 1652, dość ładny
400 zł
440 zł
984 August II 1697-1633
szóstak 1706, Grodno (Moskwa?), Kahnt 333, Ivanauskas 2A3-2, ciemna patyna, rzadki
1 000 zł
1 800 zł