Aukcja nr 48 (47-48)
USD/PLN: 3.130 | EUR/PLN: 4.330 | data: 05-11-2011
1105 | II Rzeczpospolita Polska 1918-1939 / Monety próbne 50 groszy 1923, Wiedeń?, Parchimowicz P-118.d, nikiel 4.91 g, stempel lustrzany, na rewersie punca HF |
I- UNC- |
4 500 zł | |
1106 | II Rzeczpospolita Polska 1918-1939 / Monety próbne 1 grosz 1925, Warszawa, pod napisem GROSZ data 21/V, brąz 1.47 g, Parchimowicz P-102, nakład 1.000 sztuk, moneta wybita z okazji poświęcenia Mennicy Państwowej, patyna |
I- UNC- |
6 000 zł 5 400 zł
1107 | Wolne Miasto Gdańsk 10 fenigów 1920, Gdańsk, odmiana z małą cyfrą 10, Parchimowicz 51, cynk, ładnie zachowane |
300 zł 400 zł
1108 | Wolne Miasto Gdańsk 25 guldenów 1923, Berlin, Posąg Neptuna, złoto 7,99 g, Parchimowicz 70.b, moneta wybita stemplem lustrzanym, bardzo rzadkie i ładnie zachowane |
I UNC |
20 000 zł 30 000 zł
1109 | Wolne Miasto Gdańsk 25 guldenów 1930, Berlin, Posąg Neptuna, złoto 7.98 g, Parchimowicz 71, moneta wybita stemplem zwykłym, w pudełku NGC z certyfikatem MS 65, bardzo ładny stan zachowania |
I UNC |
9 000 zł 8 500 zł
1110 | Wolne Miasto Gdańsk 10 guldenów 1935, Berlin, Ratusz gdański, Parchimowicz 69, rzadkie |
III+/III- |
8 500 zł 6 800 zł
1111 | Wolne Miasto Gdańsk 2 guldeny 1923, Utrecht, Koga, Parchimowicz 63.a, dużo blasku menniczego, delikatna patyna |
I- UNC- |
800 zł 980 zł
1112 | Wolne Miasto Gdańsk 1 gulden, 1923, Utrecht, Parchimowicz 61, bardzo ładnie zachowany |
I/I- UNC/UNC- |
300 zł 460 zł
1113 | Getto Łódź 10 marek 1943, Łódź, aluminium, Parchimowicz 15.a, wyśmienity stan zachowania |
I- UNC- |
300 zł 740 zł
1114 | Getto Łódź WYCOFANE / WITHDRAWN !!! (5 fenigów 1942, Łódź, magnez 1.21 g. Parchimowicz P-21, nakład nieznany, silna korozja, bardzo rzadkie.) |
IV F |
3 000 zł wycofane
1115 | PRL 1952-1989 komplet 1.000, 2000, 5.000 i 10.000 złotych 1988, Warszawa, Jan Paweł II - X Lat Pontyfikatu, złoto próby .999, łączna masa 1.85 uncji, Parchimowicz 340, 353, 356 i 3.. |
I UNC |
30 000 zł | |
1116 | PRL 1952-1989 10 000 złotych 1988, Warszawa, Jan Paweł II - X Lat Pontyfikatu, złoto próby .999, 31.1 g, Parchimowicz 366 c, nakład 1.000 sztuk, stempel zwykły |
I UNC |
12 500 zł | |
1117 | PRL 1952-1989 200 złotych 1982, Szwajcaria, Jan Paweł II, Parchimowicz 316.a, nakład 3000 sztuk, stempel zwykły |
I UNC |
2 500 zł | |
1118 | PRL 1952-1989 100 złotych 1982, Szwajcaria, Jan Paweł II, Parchimowicz 294.a, nakład 8700 sztuk, stempel zwykły |
I UNC |
2 000 zł | |
1119 | PRL 1952-1989 10 złotych 1965, Warszawa, \duża Kolumna Zygmunta III, moneta niecentrycznie wybita |
I UNC |
250 zł 200 zł
1120 | PRL 1952-1989 2 złote 1959, Warszawa, moneta w pudełku NGC z certyfikatem MS 64, rzadkie i ładnie zachowane |
I UNC |
1 000 zł 940 zł
1121 | Rzeczpospolita Polska 1989- 2 złote 1998, Warszawa, Adam Mickiewicz, odmiana z błędem, bez kreski w napisie 200 LECIE, Parchimowicz 766.b, bardzo rzadkie |
I UNC |
4 000 zł 8 200 zł
1122 | Rzeczpospolita Polska 1989- 10 groszy 2006, Warszawa, aluminium, moneta w pudełku NGC z certyfikatem MS64 |
I UNC |
250 zł 560 zł
1123 | Rzeczpospolita Polska 1989- / Monety próbne 10 000 złotych 1987, Warszawa, Jan Paweł II, próba niklowa, Parchimowicz P-522.a |
I UNC |
1 000 zł 1 250 zł
1124 | Rzeczpospolita Polska 1989- / Monety próbne 10 000 złotych 1988, Warszawa, Jan Paweł II, próba niklowa, Parchimowicz P-523 |
I UNC |
1 000 zł 1 250 zł