Aukcja 46 / 922
USD/PLN: 2.730 | EUR/PLN: 3.930 | data: 11-06-2011
Władysław IV, -medal talarowy bez daty i niesygnowany Aw: Popiersie królewicza w prawo i napis wokoło WLADIS SIGIS PRIN POLO ET SVE EL M D MOS, Rw: Obelisk z rycerzem skrzydlatym pnącym się po wieniec i palmy, na postumencie tarcza herbowa, z boków napis VEL SIC - ENITAR, srebro 28.65 g, 39 mm, H-Cz. 1732 (R8), Racz. 73, Marian Gumowski przypuszcza, że medal był wybity w latach 1623-1631 w mennicy bydgoskiej, bardzo rzadki, patyna
Numer: | 922 |
Opis: | POLSKA. Władysław IV, -medal talarowy bez daty i niesygnowany Aw: Popiersie królewicza w prawo i napis wokoło WLADIS SIGIS PRIN POLO ET SVE EL M D MOS, Rw: Obelisk z rycerzem skrzydlatym pnącym się po wieniec i palmy, na postumencie tarcza herbowa, z boków napis VEL SIC - ENITAR, srebro 28.65 g, 39 mm, H-Cz. 1732 (R8), Racz. 73, Marian Gumowski przypuszcza, że medal był wybity w latach 1623-1631 w mennicy bydgoskiej, bardzo rzadki, patyna |
Stan: | II, Extremely Fine |
Data sprzedaży: | 11-06-2011 |
Cena szacunkowa: | 20 000 zł |
Cena wywoławcza: | 16 000 zł |
Cena wylicytowana: | 85 000 zł |
Ilość odsłon: 1846