Aukcja 46 / 922

USD/PLN: 2.730 | EUR/PLN: 3.930 | data: 11-06-2011
Jesteś w: A46  MEDALE  POLSKA

Władysław IV, -medal talarowy bez daty i niesygnowany Aw: Popiersie królewicza w prawo i napis wokoło WLADIS SIGIS PRIN POLO ET SVE EL M D MOS, Rw: Obelisk z rycerzem skrzydlatym pnącym się po wieniec i palmy, na postumencie tarcza herbowa, z boków napis VEL SIC - ENITAR, srebro 28.65 g, 39 mm, H-Cz. 1732 (R8), Racz. 73, Marian Gumowski przypuszcza, że medal był wybity w latach 1623-1631 w mennicy bydgoskiej, bardzo rzadki, patyna

Numer: 922
Opis: POLSKA. Władysław IV, -medal talarowy bez daty i niesygnowany Aw: Popiersie królewicza w prawo i napis wokoło WLADIS SIGIS PRIN POLO ET SVE EL M D MOS, Rw: Obelisk z rycerzem skrzydlatym pnącym się po wieniec i palmy, na postumencie tarcza herbowa, z boków napis VEL SIC - ENITAR, srebro 28.65 g, 39 mm, H-Cz. 1732 (R8), Racz. 73, Marian Gumowski przypuszcza, że medal był wybity w latach 1623-1631 w mennicy bydgoskiej, bardzo rzadki, patyna
Stan: II, Extremely Fine
Data sprzedaży: 11-06-2011
Cena szacunkowa: 20 000 zł
Cena wywoławcza: 16 000 zł
Cena wylicytowana: 85 000 zł
Ilość odsłon: 1689