Aukcja nr 45
USD/PLN: 2.870 | EUR/PLN: 3.960 | data: 26-02-2011
443 | II Rzeczpospolita 1918-1939 1 grosz 1927, Warszawa, Parchimowicz 101.c, piękny egzemplarz |
I UNC |
300 zł | |
444 | II Rzeczpospolita 1918-1939 1 grosz 1928, Warszawa, Parchimowicz 101.d, piękny egzemplarz |
I UNC |
300 zł | |
445 | II Rzeczpospolita 1918-1939 1 grosz 1933, Warszawa, Parchimowicz 101.h piękny egzemplarz |
I UNC |
300 zł 1 200 zł
446 | II Rzeczpospolita 1918-1939 / Monety próbne 100 (marek) 1922, Józef Piłsudski, srebro 9.01 g, Parchimowicz P-166.e, nakład 50 sztuk, piękna i efektowna moneta z ładną patyną, bardzo rzadkie |
I UNC |
35 000 zł 55 000 zł
447 | II Rzeczpospolita 1918-1939 / Monety próbne 100 (marek) 1922, Józef Piłsudski, mosiądz 6.33 g, Parchimowicz P-166.c, nakład 10 sztuk, pięknie zachowane, ładna patyna, bardzo rzadkie |
I UNC |
25 000 zł 20 000 zł
448 | II Rzeczpospolita 1918-1939 / Monety próbne 100 (marek) 1922, Józef Piłsudski, miedź 9.14 g, Parchimowicz P-166.a, nakład 60 sztuk, pięknie zachowane, ładna patyna, bardzo rzadkie |
I UNC |
25 000 zł 32 000 zł
449 | II Rzeczpospolita 1918-1939 / Monety próbne 50 (marek) 1923, Głowa Dziewczyny, brąz 5.32 g, Parchimowicz P-117 a, wybito 120 sztuk, piękny egzemplarz, ładna patyna, bardzo rzadkie |
I UNC |
25 000 zł 28 000 zł
450 | II Rzeczpospolita 1918-1939 / Monety próbne 100 złotych 1925, Mikołaj Kopernik, brąz 3.51 g, Parchimowicz P-168.b, wybito 100 sztuk, wyśmienity stan zachowania, bardzo rzadkie |
I UNC |
17 500 zł 32 000 zł
451 | II Rzeczpospolita 1918-1939 / Monety próbne 20 złotych 1925, Głowa Kobiety, brąz 4.74 g, Parchimowicz P-164.a, wybito 100 sztuk, piękny egzemplarz, patyna |
I UNC |
20 000 zł 20 000 zł
452 | II Rzeczpospolita 1918-1939 / Monety próbne 10 złotych 1925, Dwie Głowy, brąz złocisty 3.39 g, Parchimowicz P-150.a, wybito 100 sztuk, bardzo ładne, bardzo rzadkie |
I- UNC- |
12 500 zł 22 000 zł
453 | II Rzeczpospolita 1918-1939 / Monety próbne 10 złotych 1933, Jan III Sobieski, srebro 22.16 g, Parchimowicz P-153.b, wybito 100 sztuk, moneta wybita stemplem lustrzanym, ładny egzemplarz |
I UNC |
8 000 zł 13 000 zł
454 | II Rzeczpospolita 1918-1939 / Monety próbne 10 złotych 1934 Józef Piłsudski - Orzeł strzelecki, klipa, srebro 41.42 g Parchimowicz P.-159, wybito około 300 sztuk, moneta w oryginalnym pudełku Mennicy Państwowej.. |
I/I- UNC/UNC- |
17 500 zł 22 000 zł
455 | II Rzeczpospolita 1918-1939 / Monety próbne 5 złotych 1925, Konstytucja, odmiana z 81 perełkami, bez znaku menniczego po dacie oraz bez napisu na rancie, srebro 24.93 g, Parchimowicz P-139.k, ale wybite stemple.. |
I UNC |
25 000 zł 46 000 zł
456 | II Rzeczpospolita 1918-1939 / Monety próbne 5 złotych 1925, Konstytucja, odmiana ze 100 perełkami i z monogramami; SW (prezydenta Stanisława Wojciechowskiego) i WG (premiera Władysława Grabskiego) srebro 25.08 .. |
I- UNC- |
35 000 zł 28 000 zł
457 | II Rzeczpospolita 1918-1939 / Monety próbne 5 złotych 1925, Konstytucja, odmiana ze 100 perełkami, znak menniczy po dacie, srebro 25.16 g, Parchimowicz 113.a, wybito 1.000 sztuk |
II+ EF+ |
10 000 zł 16 000 zł
458 | II Rzeczpospolita 1918-1939 / Monety próbne 5 złotych 1925, Konstytucja, odmiana z 81 perełkami, znak menniczy po dacie, srebro 24.99 g, Parchimowicz 140.b, wybito 1.000 sztuk, ładny egzemplarz, delikatna patyna |
I/I- UNC/UNC- |
15 000 zł 16 000 zł
459 | II Rzeczpospolita 1918-1939 / Monety próbne 5 złotych 1925, Konstytucja, odmiana z 81 perełkami, znak menniczy po dacie, tombak 21,28 g, Parchimowicz 139.a, wybito 100 sztuk, piękny egzemplarz, patyna |
I- UNC- |
20 000 zł 32 000 zł
460 | II Rzeczpospolita 1918-1939 / Monety próbne 5 złotych 1927, Nike, na rewersie wypukły napis PRÓBA, srebro 18.36 g, Parchimowicz P-141.a, wybito 81 sztuk, bardzo rzadkie, delikatna patyna |
II+ EF+ |
25 000 zł 30 000 zł
461 | II Rzeczpospolita 1918-1939 / Monety próbne 5 złotych 1934, Orzeł Strzelecki - Józef Piłsudski, na rewersie wypukły napis PRÓBA, srebro 11.03 g, Parchimowicz P-147.a, nakład nieznany, wybite stemplem lustrzanym.. |
I/I- UNC/UNC- |
8 000 zł 14 000 zł
462 | II Rzeczpospolita 1918-1939 / Monety próbne 5 złotych 1936, Żaglowiec, klipa, srebro 20,33 g, Parchimowicz P-149.a, wybito 200 sztuk, stempel lustrzany, bardzo efektowna i niezmiernie rzadka moneta w wyśmienity.. |
I UNC |
30 000 zł 42 000 zł