Aukcja nr 45

USD/PLN: 2.870 | EUR/PLN: 3.960 | data: 26-02-2011
Jesteś w: A45  ŚREDNIOWIECZE
33 ARMENIA / Levon I 1198-1219
tram z dwoma lwami, Aw: Król siedzący na tronie na wprost, trzymający krzyż i jabłko królewskie, Rw: Długi krzyż pomiędzy dwoma stojącymi lwami, srebro 2.95, Nercessi..
250 zł
200 zł
34 BUŁGARIA / Iwan Aleksander 1331-1371
grosz srebrny, Aw: Chrystus stojący na wprost, wznoszący ręce w geście oranta, Rw: Iwan Aleksander i Michał Asen stojący z berłami na wprost, między nimi długi krzyż ..
150 zł
120 zł
35 Saksonia / biskupi Sascy
denar krzyżowy X-XI w., Aw: Kapliczka, Rw: Krzyż kawalerski, srebro 1.13 g, Stronczyński 13, patyna
400 zł
380 zł
36 Saksonia / biskupi Sascy
denar krzyżowy X-XI w., Aw: Krzyż prosty i kółka, Rw: Krzyż kawalerski, srebro 1.01 g, Stronczyński 23, CNP typ VI
150 zł
220 zł
37 Saksonia / biskupi Sascy
denar krzyżowy X-XI w., Aw: Krzyż prosty i kółka, Rw: Krzyż kawalerski, srebro 1.16 g, Stronczyński 23, CNP typ VI, piękny
250 zł
38 Saksonia / biskupi Sascy
denar krzyżowy X-XI w., Aw: Krzyż prosty i kółka, Rw: Krzyż kawalerski, srebro 1.02 g, Stronczyński 23, CNP typ VI
150 zł
140 zł
39 Saksonia / biskupi Sascy
denar krzyżowy X-XI w., Aw: Krzyż patriarchalny i kulki, Rw: Krzyż kawalerski, srebro 1.16 g, Stronczyński 24, CNP typ V, patyna, piękny
I-/II+
UNC-/EF+
250 zł
40 Saksonia / biskupi Sascy
denar krzyżowy X-XI w., Aw: Krzyż patriarchalny i kulki, Rw: Krzyż kawalerski, srebro 1.16 g, Stronczyński 24, CNP typ V, ciekawsza odmiana z dwoma kółkami i trzema k..
150 zł
200 zł
41 Saksonia / biskupi Sascy
naśladownictwo z epoki denara krzyżowego XI w., Aw: Krzyż prosty i kółka, Rw: Krzyż kawalerski, srebro 0.98 g, Stronczyński jak 23, CNP jak typ VI
1 000 zł
1 100 zł
42 POLSKA / Bolesław Śmiały 1058-1080
denar królewski, Aw: Popiersie w koronie z mieczem w dłoni w lewo, z prawej Z, Rw: Brama z trzema wieżami o kulistych kopułach, srebro 1.01 g, Stronczyński 32, Such. ..
2 000 zł
3 000 zł
43 POLSKA / Bolesław Śmiały 1058-1080
denar książęcy, Aw: Głowa w lewo w obwódce, Rw: Książę na koniu w lewo, z prawej И, srebro 0.82 g, Stronczyński 33, Such. IX/1
2 000 zł
4 400 zł
44 POLSKA / Władysław Herman 1081-1102
denar, Aw: Głowa w lewo, Rw: Budowla z trzema wieżami zakończonymi krzyżami, srebro 0.83 g, Stronczyński 35, Such. XI/1
450 zł
440 zł
45 POLSKA / Bolesław Krzywousty 1107-1138
denar, Aw: Rycerz przebijający włócznią smoka, Rw: Krzyż patriarchalny, srebro 0.54 g, Stronczyński 39, Such. XIV, pięknie zachowany
800 zł
2 000 zł
46 POLSKA / Bolesław Krzywousty 1107-1138
denar, Aw: Rycerz przebijający włócznią smoka, Rw: Krzyż patriarchalny, srebro 0.36 g, Stronczyński 39, Such. XIV
500 zł
1 100 zł
47 POLSKA / Bolesław Wysoki 1163-1201
denar, Aw: Krzyż dwunitkowy i napis BOLI, Rw: Dwie postacie z chorągwią, srebro 0.31 g, Stronczyński 174c, Such. 3c, ładnie widoczny awers, patyna
300 zł
600 zł
48 POLSKA / Leszek Biały 1202-1227 lub następcy
brakteat, Półpostać biskupa w infule i z pastorałem w prawo, DVX i wstecznie AZIMIR, srebro 0.12 g, HP 1, bardzo dobrze zachowany jak na ten typ monety, rzadki, patyna
4 500 zł
3 600 zł
49 POLSKA / Bolesław Wstydliwy 1243-1279
brakteat, Książę stojący w lewo z chorągwią, z lewej łuk ze strzałą skierowaną do góry, z prawej *o*o, srebro 0.21 g, Stronczyński 185, rzadki, patyna
2 000 zł
3 400 zł
50 POLSKA / Kujawy, Konrad Mazowiecki 1202-1247
denar, Aw: Rycerz w kiecy ze wzniesionym mieczem w prawej i okrągłą tarczą w lewej ręce walczy ze wspiętym lwem, Rw: Na koniu galopującym w prawo rycerz z tarczą norm..
1 000 zł
2 600 zł
51 Mazowsze, Bolesław I 1238-1248 / atrybucja tymczasowa
denar, Aw: Kędzierzawa głowa w lewo, podwójna obwódka, w otoku zniekształcony napis ELBOZALVAS, Rw: Niewyraźny rysunek w podwójnej obwódce z imitacją napisu otokowego..
3 000 zł
3 000 zł
52 POLSKA / Kazimierz Wielki 1333-1370
kwartnik ruski, Aw: Ukoronowana litera K wpisana w rozetę, napis w otoku, Rw: Lew kroczący w lewo, napis w otoku, srebro 1.31 g, Gum.-Handbuch 367, bardzo rzadki, pat..
2 000 zł
2 400 zł