Aukcja nr 44
USD/PLN: 2.860 | EUR/PLN: 3.920 | data: 13-11-2010
138 | POMORZE ZACHODNIE / Bogusław II 1187-1220 i Kazimierz II 1187-1219 denar, Szczecin, Aw: Krzyż w ozdobnej rozecie, wokoło BVCECELLVLF, Rw: Trójwieżowy budynek, wokoło CET...NEST, 0.57 g, Dbg. 7, rzadki |
2 500 zł 2 600 zł
139 | POMORZE ZACHODNIE / Bogusław I 1136-1187 i Kazimierz I 1134-1180 denar 1170-1180, Dymin, Aw: Popiersie księcia w koronie, z berłem i mieczem w lewo, napis ...EMAR BVGVZLAVS, Rw: Trójwieżowa brama, napis CASE...LAVS, 0.76 g, Dbg. 17.. |
III VF |
3 000 zł | |
140 | POMORZE ZACHODNIE / Barnim I 1220-1278 denar, Szczecin, Aw: Książę z dwiema halabardami, Rw: Krzyż, w polach litery B-A-R-M, 0.36 g, Dbg. 62 |
III- VF- |
400 zł 320 zł
141 | POMORZE ZACHODNIE / Barnim I 1220-1278 denar, Szczecin, Aw: Gryf w lewo, Rw: Dwunitkowy krzyż w rozecie, 0.36 g, Dbg. 71 |
250 zł 220 zł
142 | POMORZE ZACHODNIE / Barnim I 1220-1278 denar, Aw: Krzyż w rozecie, Rw: Krzyż utworzony z kulek wewnątrz szerokiego krzyża, 0.42 g, Dbg. 74 |
III VF |
200 zł 420 zł
143 | POMORZE ZACHODNIE / Tąglim /Anklam/- miasto brakteat ok. 1280-1350, Gotyckie litery A i T w ligaturze, powyżej gwiazda, 0.34 g, Dbg. 94 |
200 zł 430 zł
144 | POMORZE ZACHODNIE / Tąglim /Anklam/- miasto brakteat XIII/XIV w., Litera T, 0.24 g, Dbg. 96, ślady zielonej patyny |
350 zł 280 zł
145 | POMORZE ZACHODNIE / Tąglim /Anklam/- miasto brakteat ok. 1280-1350, Gotycka litera A, 0.35 g, Dbg. 99, ciemna patyna |
II- EF- |
250 zł 420 zł
146 | POMORZE ZACHODNIE / Dymin /Demmin/- miasto brakteat XIII/XIV w., Lilia trójpłatkowa z przewiązką, 0.36 g, Dbg. 105? |
III VF |
400 zł 340 zł
147 | POMORZE ZACHODNIE / Dymin /Demmin/- miasto brakteat XIII/XIV w., Lilia czteropłatkowa z przewiązką, 0.29 g, Dbg. 110a, niewielkie wykruszenie, patyna |
III VF |
400 zł | |
148 | POMORZE ZACHODNIE / Dymin /Demmin/- miasto brakteat XIII/XIV w., Lilia czteropłatkowa z przewiązką ?, 0.28 g, Dbg. 110a ? |
200 zł 410 zł
149 | POMORZE ZACHODNIE / Rugia, Gardziec /Garz/- miasto ? brakteat XIII w., Krzyż powstały z czterech liści, 0.29 g, Dbg. 111 ?, bardzo rzadki |
300 zł 420 zł
150 | POMORZE ZACHODNIE / Stargard- miasto brakteat XIII/XIV w., Sześcioramienna gwiazda, 0.21 g, Dbg. 129 |
III VF |
300 zł 240 zł
151 | POMORZE ZACHODNIE / Szczecin- miasto brakteat XIII/XIV w., Głowa gryfa w lewo w tarczy, promienista obwódka, 0.14 g, Dbg. 140a |
III VF |
150 zł 260 zł
152 | POMORZE ZACHODNIE / Kołobrzeg /Colberg/- miasto brakteat XIII/XIV w., Dwa skrzyżowane pastorały, 0.16 g, Dbg. 101a ? |
III VF |
200 zł | |
153 | POMORZE ZACHODNIE / Księstwo Rugijskie, Wisław II 1260-1302 brakteat, Strzałów /Stralsund/, Strzała, obwódka promienista, 0.42 g, Dbg. 143 |
400 zł 320 zł
154 | POMORZE ZACHODNIE / Księstwo Rugijskie, Wisław II 1260-1302 brakteat, Strzałów /Stralsund/, Chorągiew w lewo, poniżej kulka, 0.33 g, Dbg. 152a |
III VF |
150 zł 210 zł
155 | POMORZE ZACHODNIE / Wołogoszcz /Wolgast/- miasto brakteat ok. 1280-1350, Klucz, promienista obwódka, 0.42 g, Dbg. 158, patyna |
300 zł 270 zł
156 | POMORZE ZACHODNIE / Biskupstwo Kamieńskie, Kołobrzeg brakteat XIII w., Pastorał, po bokach dwie kulki, 0.54 g, Dbg. 166 |
III VF |
300 zł 240 zł
157 | POMORZE ZACHODNIE / Biskupstwo Kamieńskie, Kołobrzeg brakteat XIII w., Pastorał, po bokach kropki, 0.30 g, Dbg.166 (odmiana) |
400 zł 320 zł