Aukcja nr 44

USD/PLN: 2.860 | EUR/PLN: 3.920 | data: 13-11-2010
644 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
2 grosze srebrne (półzłotek) jednostronny - wada wybicia (na rewersie odbity negatyw z awersu drugiej monety), 2.49 g, ciekawostka numizmatyczna, patyna
150 zł
700 zł
645 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
grosz próbny 1771, Warszawa, 0.63 g, (stare bicie), Plage 465, H-Cz. 3137 (R4), rzadki, lekko gięty, patyna
2 500 zł
2 300 zł
646 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
szóstak 1765, Gdańsk, litery REOE szeroko rozstawione, Plage 504, rzadki, patyna
1 000 zł
647 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
szóstak 1765, Toruń, odmiana napisu STANISL AVGV, Plage 521 (R4), bardzo rzadka moneta (30 złotych w cenniku Berezowskiego), wyśmienity stan zachowania, patyna
7 500 zł
18 000 zł
648 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
6 groszy 1794, Warszawa, mniejsze cyfry daty, Plage 210, piękne, patyna
400 zł
920 zł
649 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
6 groszy 1794, Warszawa, mniejsze cyfry daty, Plage 210, patyna
150 zł
310 zł
650 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
6 groszy 1794, Warszawa, większe cyfry daty, Plage 207, patyna
125 zł
400 zł
651 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
trojak 1765, Gdańsk, Iger G.65.a (R2), Plage 497, patyna
450 zł
640 zł
652 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
trojak 1766, Warszawa, Iger WA.66.1.a, Plage 217, drobna wada krążka, ciemna patyna
125 zł
100 zł
653 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
trojak 1767, Warszawa, Iger WA.67.1.a, Plage 224
150 zł
120 zł
654 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
trojak 1771, Warszawa, Iger Wa.71.1.a (R2), Plage 235, nieco rzadszy rocznik, drobna wada krążka, patyna
300 zł
240 zł
655 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
trojak z miedzi krajowej 1792, Warszawa, litery M V, Iger Wa.92.3.a (R2), Plage 286, rzadki, ciemna patyna
250 zł
780 zł
656 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
trojak 1793, Warszawa, Iger Wa.93.1.a, Plage 289, na awersie wada blachy, nierównomierna patyna
150 zł
190 zł
657 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
grosz 1768, Kraków, Plage 117, patyna
125 zł
170 zł
658 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
grosz 1791, Warszawa, litery E B, Plage 179, patyna
125 zł
210 zł
659 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
grosz 1792, Warszawa, litery MV, Plage 185, ciemna patyna
100 zł
80 zł
660 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
szeląg 1765, Gdańsk, Plage 486, ładne lustro mennicze
250 zł
400 zł