Aukcja nr 44

USD/PLN: 2.860 | EUR/PLN: 3.920 | data: 13-11-2010
Jesteś w: A44  POLSKA  August II 1697-1733
571 August II 1697-1733
dukat koronacyjny 1697, Drezno, Aw: Napis pod koroną i gałązkami palmowymi, Rw: Ręka z szablą i napis PRO REGNO, złoto 3.44 g, Kahnt 247, Fr. 2830
8 000 zł
572 August II 1697-1733
dukat (żeton) bez daty (tzw. Coseldukat 1706), Drezno, Aw: Dwa gołębie i napisy, Rw: Kogut na kurce i napisy, złoto 3.44 g, Merseb. 1588 (srebro), Fr. 2776, rzadki
6 000 zł
573 August II 1697-1733
dukat wikariacki 1711, Drezno, Aw: Król na koniu, Rw: Dwa stoły z insygniami, złoto 3.48 g, Kahnt 281, Fr. 2822, ładnie zachowany
7 500 zł
7 100 zł
574 August II 1697-1733
dukat wikariacki 1711, Lipsk?, Aw: Król na koniu, Rw: Skrzyżowane miecz i berło, złoto 3.39 g, Kahnt 293, Fr. 2823, lekko gięty
6 500 zł
5 200 zł
575 August II 1697-1733
talar 1697 Drezno, 28.96 g, Schnee 985, Kahnt 101, Dav. 7652, talar przyszłego króla polskiego Augusta II, delikatna patyna
5 000 zł
576 August II 1697-1733
klipa talara strzeleckiego 1699, Drezno, Aw: Monogram królewski, Rw: Postać Herkulesa, 25.72, Schnee 993, Kahnt 254, Dav. 7657, patyna
5 000 zł
4 000 zł
577 August II 1697-1733
talar 1702, Lipsk, Aw: Krzyż duńskiego Orderu Słonia i inicjały Augusta II, Rw: Tarcza herbowa, 27.40 g, Schnee 1.000, Kahnt 325, Dav. 1613, drobna wada blachy, ale ł..
12 000 zł
9 600 zł
578 August II 1697-1733
talar wikariacki 1711, Drezno, Aw: Król na koniu, Rw: Dwa stoły z insygniami, 28.89 g, Schnee 1011, Kahnt 283, delikatna patyna
3 000 zł
3 000 zł
579 August II 1697-1733
talar wikariacki 1711, Drezno, Aw: Król na koniu, Rw: Dwa stoły z insygniami, 28.90 g, Schnee 1011, Kahnt 283, ciemna patyna
2 800 zł
2 240 zł
580 August II 1697-1733
talar 1717, Drezno, 28.77 g, Schnee 1015, Kahnt 109, Dav. 2653, ładna, ciemna patyna
7 000 zł
581 August II 1697-1733
talar pamiątkowy 1717, Drezno, Aw: Napis pod koroną, Rw: Statek wypływający z portu, 28.98 g, Schnee 1017, Kahnt 298, Dav. 2658, moneta wybita na okoliczność śmierci ..
8 000 zł
582 August II 1697-1733
talar zaślubinowy 1719, Drezno, Aw: Napis okolicznościowy, Rw: Dwa serca, srebro 29.05 g, Schnee 1020, Kahnt 309, Dav. 2660, moneta wybita z okazji zaślubin królewicz..
8 000 zł
6 400 zł
583 August II 1697-1733
2/3 talara (gulden) 1700, Drezno, litery IL - H, Kahnt 119, Dav. 819, ładnie zachowany, patyna
2 000 zł
1 600 zł
584 August II 1697-1733
2/3 talara (gulden) 1702, Drezno, litery IL - H, Kahnt 119, Dav. 819, ładne
2 000 zł
1 600 zł
585 August II 1697-1733
2/3 talara (coselgulden) 1707, Drezno, Kahnt 123, Dav. 821
2 500 zł
2 000 zł
586 August II 1697-1733
2/3 talara (gulden) 1717, Drezno, Kahnt 129, Dav. 826, minimalna mennicza wada krążka, ale ładnie zachowany
2 500 zł
587 August II 1697-1733
półtalar wikariacki 1711, Drezno, Aw: Król na koniu, Rw: Daw stoły i insygnia, Kahnt 284, Merseb. 1491, delikatna patyna
2 500 zł
588 August II 1697-1733
szóstak 1702, Lipsk, Kahnt 330, bardzo ładny stan zachowania, patyna
350 zł
720 zł
589 August II 1697-1733
szóstak 1706, Grodno, Ivanauskas 2A7-6, bardzo rzadki, patyna
1 250 zł
2 200 zł