Aukcja nr 4
USD/PLN: 1.680 | EUR/PLN: 2.020 | data: 22-05-1993
159 | Zygmunt III Waza 1587-1632 trojak 1600, Kraków, Aw: j.w., Rw: j.w., odmiana- głowa w lewo, Kop.LII.1b -R-, H-Cz. 1158 R |
40 zł 64 zł
160 | Zygmunt III Waza 1587-1632 trojak 1603, Wilno, Aw: j.w., Rw: j.w., Kop.III.11 -RRR-, H-Cz.10213 R6 |
II+ EF+ |
180 zł 350 zł
161 | Zygmunt III Waza 1587-1632 trojak , Kraków, Aw: j.w., Rw: j.w., typ trojaka z lat 1618-1619 z wybitą tylko jedną cyfrą daty, -RRR- |
60 zł 64 zł
162 | Zygmunt III Waza 1587-1632 trojak b.d., Wschowa, Aw: j.w., Rw: j.w., Kop.XIII.4b -RR-, H-Cz. 1669 Rl, Wal.XIV.4 R4 |
100 zł 115 zł
163 | Zygmunt III Waza 1587-1632 trzykrucierzówka 1616, Kraków (?), Aw: Popiersie i napis, Rw: Tarcza herbowa i napis, Kop.I.2a -R-, H-Cz. 1343 R |
II- EF- |
30 zł 38 zł
164 | Zygmunt III Waza 1587-1632 półtorak 1619, Wilno, Aw: Tarcza herbowa i napis, Rw: Jabłko i napis, Kop.I.1a -RR-, H-Cz.7485 R4, T.15 |
II+ EF+ |
60 zł 48 zł
165 | Zygmunt III Waza 1587-1632 półtorak 1620, Ryga, Aw; Jabłko i napis, Rw: Tarcza herbowa i napis, Kop.IIb -R-, H-Cz.1408 R1, T.2 |
II- EF- |
18 zł 26 zł
166 | Zygmunt III Waza 1587-1632 grosz 1593, Olkusz, Aw: Popiersie i napis, Rw: Tarcze herbowe i napis, Kop.I.lc -RR-, H-Cz.890 R2, T.12 |
II- EF- |
100 zł 120 zł
167 | Zygmunt III Waza 1587-1632 grosz 1597, Poznań, Aw: Popiersie i napis, Rw: Herby, data i napis, Kop.Vb -RRR-, H-Cz. 1053 R4, (moneta ze zbioru Potockich, z wybitą puncą z herbem Pilawa) |
III VF |
100 zł 80 zł
168 | Zygmunt III Waza 1587-1632 grosz 1597, Poznań, Aw: Popiersie i napis, Rw: Tarcze herbowe i napis, Kop.II.l -RR-, H-Cz. 1052 R3, T.15 |
II- EF- |
100 zł 160 zł
169 | Zygmunt III Waza 1587-1632 grosz 1601, Wilno, Aw: Orzeł i napis, Rw: Pogoń i napis, Kop.III.2c -RR-, H-Cz.5773 R2, T.10 (omyłkowa data, niezmiernie rzadka moneta) |
60 zł 72 zł
170 | Zygmunt III Waza 1587-1632 grosz 1008, Wilno, Aw: j.w., Rw: j.w., Kop.-, H-Cz.-, (omyłkowa data, dotychczas nieznana) -RRR- |
II- EF- |
100 zł 80 zł
171 | Zygmunt III Waza 1587-1632 grosz 1009, Wilno, Aw: j.w., Rw: j.w., Kop. - , H-Cz.- , (omyłkowa data, dotychczas nieznana -RRR- |
100 zł 80 zł
172 | Zygmunt III Waza 1587-1632 grosz 1607, Wilno, Aw: Popiersie i napis, Rw: Pogoń i napis, Kop.I.1d -RRR-, H-Cz.- , T.30 |
III VF |
80 zł 220 zł
173 | Zygmunt III Waza 1587-1632 grosz 1609, Wilno, Aw: Orzeł i napis, Rw: Pogoń i napis, Kop.-, H-Cz.-, (w napisie nad Pogonią herb Gozdawa nie spotykany na monetach Zygmunta III. Herb Gozdawa Mikoł.. |
II- EF- |
50 zł | |
174 | Zygmunt III Waza 1587-1632 grosz 1610, Wilno, Aw: j.w., Rw: j.w., Kop.III.2a -R-, H-Cz.- |
20 zł 19 zł
175 | Zygmunt III Waza 1587-1632 grosz 1612, Wilno, Aw: Orzeł i napis, Rw: Pogoń i napis, Kop.III.4 -R-, H-Cz.pod 1287 |
II+ EF+ |
25 zł 20 zł
176 | Zygmunt III Waza 1587-1632 grosz 1614, Wilno, Aw: j.w., Rw: j.w., odmiana z poziomo ułożoną w dacie cyfrą 4, Kop.III.6b -R-, H-Cz. - |
25 zł 52 zł
177 | Zygmunt III Waza 1587-1632 grosz 1614, Wilno, Aw: j.w., Rw: j.w., Kop.III.6a -RR-, H-Cz.5782 R4, T.10 |
III VF |
35 zł 42 zł
178 | Zygmunt III Waza 1587-1632 grosz 1614, Wilno, Aw: j.w., Rw: j.w., Kop.III.6b -R-, H-Cz.- |
II+ EF+ |
25 zł 56 zł