Aukcja nr 4
USD/PLN: 1.680 | EUR/PLN: 2.020 | data: 22-05-1993
400 | Polska medal zaślubinowy z dorobioną później datą 1618 - Jan Höhn Starszy (1607-1664), Aw: Amor na grzbiecie lwa z łukiem i strzałą w ręce; napis AMOR VINCIT OMNIA, Rw: Para.. |
1 000 zł | |
401 | Polska Gustaw II Adolf 1594-1632- król szwedzki 1641, Ryga, Aw: Gustaw Adolf na koniu, w otoku napis, Rw: Panorama Rygi z wojskami szwedzkimi na pierwszym planie, u góry her.. |
II+ EF+ |
1 500 zł 1 200 zł
402 | Polska medal gdański Jana Höhna Starszego z okazji wizyty króla Jana Kazimierza 1653,Aw: Widok Gdańska, u góry napis hebrajski, w otoku napis NUMINIS ATQUE AQUILAE GEDANUM M.. |
800 zł 940 zł
403 | Polska medal Aegidiusa Straucha (1632-1682), Aw: Popiersie w prawo i wokół napis AEGIDIUS STRAUCH S S THE DOCT, Rw: W wieńcu tarcza herbowa i niżej napis Nat.9.1632 - medal .. |
600 zł 580 zł
404 | Polska medal koronacyjny Jana III Sobieskiego autorstwa Jana Höhna Młodszego, Aw: Popiersia króla i królowej w prawo, pod ramieniem inicjały I.H., Rw: Ukoronowana palma na t.. |
II+ EF+ |
1 000 zł | |
405 | Polska medal autorstwa Vestnera, z okazji śmierci króla Augusta II, 1733r, Aw: Popiersie króla w zbroi w prawo i napis D G AUGUSTUS II REX POLON ELECT SAXON, pod popiersiem .. |
600 zł 640 zł
406 | Polska medal Adama Stanisława Grabowskiego z okazji objęcia biskupstwa warmińskiego autorstwa Vestnera 1742 r, Aw: Popiersie biskupa i napis ADAM STANISL D G EPISC VARMIENS .. |
II+ EF+ |
100 zł 125 zł
407 | Polska medal na 300-lecie przyłączenia Prus Królewskich do Polski 1754, nieznany medalier, Aw: Dwa orły trzymające w szponach krzyż równoramienny, w tle widok Gdańska, powyż.. |
II+ EF+ |
3 000 zł 4 100 zł
408 | Polska medal z okazji święta Orderu Orła Białego 1754, autorstwa Wermutha, Aw: Popiersie króla w prawo i napis AUGUSTUS III D G REX POLONIARUM, pod popiersiem sygn. WERMUTH .. |
II- EF- |
600 zł 620 zł
409 | Polska medal z okazji nieudanego porwania króla Stanisława Augusta 1771, medalier I.L. Oexlein, Aw: Alegoryczna scena porwania króla, w otoku napis NOLITE TANGERE CHRISTOS M.. |
I- UNC- |
400 zł 540 zł
410 | Polska medal Karola Wyrwicza (1716-1793, jezuita, rektor Collegium Nobilium w Warszawie) 1772, autorstwa J.F. Holzhaeussera, Aw: Popiersie w prawo i napis CAROL WYRWICZ RECT.. |
I UNC |
80 zł 125 zł
411 | Polska medal ze świty królewskiej - Władysław Łokietek - autorstwa Holzhaeussera,Aw: Popiersie króla w zbroi w lewo, poniżej sygnatura I.P.H.F., Rw: Napis poziomyw 11 wiersz.. |
I- UNC- |
800 zł 640 zł
412 | Polska medal ze świty królewskiej- Jan Olbracht, autorstwa Holzhaeussera, Aw: Popiersie króla w prawo i napis IOANNES ALBERTUS, pod ramieniem I.P.H., Rw: Poziomy napis w 12 .. |
I UNC |
800 zł 1 050 zł
413 | Polska medal na pamiątkę utworzenia Księstwa Warszawskiego 1807, autorstwa Andrieu i Breneta, Aw: Głowa Napoleona w wieńcu laurowym w prawo i napis NEAPOLIO IMPERATOR REX, p.. |
I UNC |
80 zł 64 zł
414 | Polska medal Mikołaja Kopernika 1818, Aw: Popiersie Kopernika w lewo i napis NICOLAUSCOPERNICUS, u dołu sygn. PETIT F., Rw: Napis poziomy w 9 rzędach NATUSTORUNII IN PRUSSIA.. |
I UNC |
60 zł 185 zł
415 | Polska medal z okazji śmierci Aleksandra I 1826, Aw: Głowa w wieńcu laurowym w prawo; wokół napis ALEXANDER I WSKRZESICIEL KRÓLES POLSK 1815, Rw: W wieńcu laurowym napis DOB.. |
I- UNC- |
30 zł 24 zł
416 | Polska medal z okazji śmierci Aleksandra I 1826, Aw: j.w., Rw: j.w., H-Cz.3598, srebro 40,8 mm, 31,0 g. |
II- EF- |
120 zł 140 zł
417 | Polska medal wydany przez Komitet Brukselski 1831, autorstwa Barre’a, Aw: Dwie stojące postacie kobiece symbolizujące Belgię i Polskę, niżej data MDCCCXXXI i sygn. BARRE Fec.. |
I UNC |
60 zł | |
418 | Polska medal wybity przez Belgów w trzecią rocznicę wybuchu Powstania Listopadowego 1833, Aw: Dwie ręce trzymające kotwicę, Rw: Napis LES BELGES AUX POLONAIS XXIX NOVEMBRE M.. |
I- UNC- |
50 zł | |
419 | Polska medal na 50 lat służby oficerskiej Iwana Paskiewicza 1850, autorstwa J. Minheymera, Aw: Głowa w lewo, poniżej sygn. J. Minheymer i wokół napis JOHANNES PRINCEPS VARSA.. |
600 zł 720 zł