Aukcja nr 4

USD/PLN: 1.680 | EUR/PLN: 2.020 | data: 22-05-1993
Jesteś w: A4  MEDALE
400 Polska
medal zaślubinowy z dorobioną później datą 1618 - Jan Höhn Starszy (1607-1664), Aw: Amor na grzbiecie lwa z łukiem i strzałą w ręce; napis AMOR VINCIT OMNIA, Rw: Para..
1 000 zł
401 Polska
Gustaw II Adolf 1594-1632- król szwedzki 1641, Ryga, Aw: Gustaw Adolf na koniu, w otoku napis, Rw: Panorama Rygi z wojskami szwedzkimi na pierwszym planie, u góry her..
1 500 zł
1 200 zł
402 Polska
medal gdański Jana Höhna Starszego z okazji wizyty króla Jana Kazimierza 1653,Aw: Widok Gdańska, u góry napis hebrajski, w otoku napis NUMINIS ATQUE AQUILAE GEDANUM M..
800 zł
940 zł
403 Polska
medal Aegidiusa Straucha (1632-1682), Aw: Popiersie w prawo i wokół napis AEGIDIUS STRAUCH S S THE DOCT, Rw: W wieńcu tarcza herbowa i niżej napis Nat.9.1632 - medal ..
600 zł
580 zł
404 Polska
medal koronacyjny Jana III Sobieskiego autorstwa Jana Höhna Młodszego, Aw: Popiersia króla i królowej w prawo, pod ramieniem inicjały I.H., Rw: Ukoronowana palma na t..
1 000 zł
405 Polska
medal autorstwa Vestnera, z okazji śmierci króla Augusta II, 1733r, Aw: Popiersie króla w zbroi w prawo i napis D G AUGUSTUS II REX POLON ELECT SAXON, pod popiersiem ..
600 zł
640 zł
406 Polska
medal Adama Stanisława Grabowskiego z okazji objęcia biskupstwa warmińskiego autorstwa Vestnera 1742 r, Aw: Popiersie biskupa i napis ADAM STANISL D G EPISC VARMIENS ..
100 zł
125 zł
407 Polska
medal na 300-lecie przyłączenia Prus Królewskich do Polski 1754, nieznany medalier, Aw: Dwa orły trzymające w szponach krzyż równoramienny, w tle widok Gdańska, powyż..
3 000 zł
4 100 zł
408 Polska
medal z okazji święta Orderu Orła Białego 1754, autorstwa Wermutha, Aw: Popiersie króla w prawo i napis AUGUSTUS III D G REX POLONIARUM, pod popiersiem sygn. WERMUTH ..
600 zł
620 zł
409 Polska
medal z okazji nieudanego porwania króla Stanisława Augusta 1771, medalier I.L. Oexlein, Aw: Alegoryczna scena porwania króla, w otoku napis NOLITE TANGERE CHRISTOS M..
400 zł
540 zł
410 Polska
medal Karola Wyrwicza (1716-1793, jezuita, rektor Collegium Nobilium w Warszawie) 1772, autorstwa J.F. Holzhaeussera, Aw: Popiersie w prawo i napis CAROL WYRWICZ RECT..
80 zł
125 zł
411 Polska
medal ze świty królewskiej - Władysław Łokietek - autorstwa Holzhaeussera,Aw: Popiersie króla w zbroi w lewo, poniżej sygnatura I.P.H.F., Rw: Napis poziomyw 11 wiersz..
800 zł
640 zł
412 Polska
medal ze świty królewskiej- Jan Olbracht, autorstwa Holzhaeussera, Aw: Popiersie króla w prawo i napis IOANNES ALBERTUS, pod ramieniem I.P.H., Rw: Poziomy napis w 12 ..
800 zł
1 050 zł
413 Polska
medal na pamiątkę utworzenia Księstwa Warszawskiego 1807, autorstwa Andrieu i Breneta, Aw: Głowa Napoleona w wieńcu laurowym w prawo i napis NEAPOLIO IMPERATOR REX, p..
80 zł
64 zł
414 Polska
medal Mikołaja Kopernika 1818, Aw: Popiersie Kopernika w lewo i napis NICOLAUSCOPERNICUS, u dołu sygn. PETIT F., Rw: Napis poziomy w 9 rzędach NATUSTORUNII IN PRUSSIA..
60 zł
185 zł
415 Polska
medal z okazji śmierci Aleksandra I 1826, Aw: Głowa w wieńcu laurowym w prawo; wokół napis ALEXANDER I WSKRZESICIEL KRÓLES POLSK 1815, Rw: W wieńcu laurowym napis DOB..
30 zł
24 zł
416 Polska
medal z okazji śmierci Aleksandra I 1826, Aw: j.w., Rw: j.w., H-Cz.3598, srebro 40,8 mm, 31,0 g.
120 zł
140 zł
417 Polska
medal wydany przez Komitet Brukselski 1831, autorstwa Barre’a, Aw: Dwie stojące postacie kobiece symbolizujące Belgię i Polskę, niżej data MDCCCXXXI i sygn. BARRE Fec..
60 zł
418 Polska
medal wybity przez Belgów w trzecią rocznicę wybuchu Powstania Listopadowego 1833, Aw: Dwie ręce trzymające kotwicę, Rw: Napis LES BELGES AUX POLONAIS XXIX NOVEMBRE M..
50 zł
419 Polska
medal na 50 lat służby oficerskiej Iwana Paskiewicza 1850, autorstwa J. Minheymera, Aw: Głowa w lewo, poniżej sygn. J. Minheymer i wokół napis JOHANNES PRINCEPS VARSA..
600 zł
720 zł