Aukcja nr 37

USD/PLN: 2.460 | EUR/PLN: 3.600 | data: 01-12-2007
Jesteś w: A37  MEDALE  POLSKA
902 POLSKA
medal owalny bez daty poświęcony Piotrowi Myszkowskiemu podskarbiemu (zmarł w 1591 r), Aw: Popiersie w lewo i napis w otoku PET MYSZKOWSKI DE MIR DG EPIS CRAC DVX SEV..
7 500 zł
10 000 zł
903 POLSKA
medal sygnowany A K (A. Karsteen), bez daty, wybity z okazji utraty tronu szwedzkiego przez Zygmunta III, Aw: Popiersie króla i napis SIGISMVND D G REX SVECIAE, Rw: O..
7 500 zł
8 800 zł
904 POLSKA
medalik koronacyjny Marii Kazimiery 1676 r., Aw: Popiersie królowej w lewo i napis MARIA CASIMIRA CORON IN REGIN POL M D L 2 Feb 1676, Rw: Półnaga Diana w powozie cią..
500 zł
560 zł
905 POLSKA
medal z okazji utworzenia przez Polskę, Austrię, Rosję oraz Wenecję koalicji antytureckiej w 1684 roku, Aw: Popiersie króla w zbroi antycznej w prawo i napis w pięciu..
5 000 zł
6 800 zł
906 POLSKA
medal zaślubinowy królewicza Fryderyka Augusta z Marią Józefą, 1719, Aw: Napis w dziewięciu wierszach FELIX FRID AVGVSTI..., w odcinku napis VIENNAE 1719 D.20.Aug., R..
500 zł
640 zł
907 POLSKA
medal sygnowany Wermuth, wybity w 1750 r., z okazji święta Orderu Orła Białego, Aw: Popiersie Augusta III i napis w otoku, Rw: Na stole Insygnia Orderu i napis DE REG..
2 000 zł
2 500 zł
908 POLSKA
medal poświęcony wielkiemu marszałkowi koronnemu Stanisławowi Lubomirskiemu, autorstwa J.F.Holzhaeussera, ok.1771 r., Aw: Półpostać z laską marszałkowską w lewo i nap..
5 000 zł
4 000 zł
909 POLSKA
medal z serii królewskiej Holzhaeussera - Jan Olbracht, Aw: Popiersie w prawo i napis w półkolu powyżej, Rw: Napis w dwunastu wierszach, XIX-wieczny odlew w żeliwie w..
150 zł
120 zł
910 POLSKA
Zerboni di Sposetti - prezes Rejencji Pruskiej w Wielkim Księstwie Poznańskim, meal autorstwa Iachtmanna, 1825 r., Aw: Popiersie w lewo, poniżej sygn. IACHTMANN.F., R..
200 zł
300 zł
911 POLSKA
medal patriotyczny autorstwa Barre’a 1832 r., Aw: Nagi muskularny mężczyzna zrywa okowy i napis NUC OLIM ..., Rw: Orzeł polski siedzący na sztandarach z herbami ziem ..
500 zł
800 zł
912 POLSKA
medal autorstwa Barre’a wybity w 1847 r. na zlecenie Polskiego Towarzystwa Historycznego w Paryżu dla uczczenia jego założyciela księcia Adama Czartoryskiego, Aw: Gło..
500 zł
600 zł
913 POLSKA
medal autostwa Minheymera wybity w 1857 r. z okazji otwarcia Akademii Medyczno-Chirurgicznej w Warszawie, Aw: Popiersie Aleksandra II w lewo i J.MINHEYMER, w otoku na..
1 500 zł
2 200 zł
914 POLSKA
Dudley Stuart - medal autorstwa A.Bovy’ego, wybity staraniem Komitetu Emigracyjnego dla uczczenia pamięci sir Dudleya C. Stuarta wiernego przyjaciela Polski 1859 r., ..
1 000 zł
3 500 zł
915 POLSKA
medal wybity dla upamiętnienia Rusinów pomordowanych przez carat w 1874 r., Aw: Tarcza herbowa polskolitewsko- wołyńska na tle krzyża z koroną cierniową i napis w oto..
1 000 zł
2 100 zł
916 POLSKA
800 zł
1 300 zł
917 POLSKA
50. Rocznica Powstania Listopadowego 1880 r., medal autorstwa W.A.Malinowskiego, Aw: Stojąca postać na wprost w kolczudze i koronie ze sztandarem, u góry napis USQUE ..
350 zł
420 zł
918 POLSKA
medal z Wystawy Powszechnej w Paryżu, 1889 r., Aw: Alegorie Sztuki i Przemysłu, w polu data, powyżej EXPOSITION UNIVERSELLE, poniżej sygn.Lovis Bottee, Rw: Na tle dęb..
300 zł
240 zł
919 POLSKA
medal na 100-lecie bitwy pod Racławicami, 1894, Aw: Przysięga na Rynku Krakowskim, wokół 1794 24.MARCA 1894, Rw: Kościuszko konno na czele kosynierów, w odcinku RACłA..
100 zł
540 zł
920 POLSKA
medal - Wystawa Higieniczna w Warszawie, 1896 r., Aw: Widok terenów wystawowych i napis u góry, u dołu napis PAMIĄTKA WYSTAWY HIGIENICZNEJ WARSZAWA 1896, Rw: Herb War..
200 zł
190 zł
921 POLSKA
medalik - Ogłoszenie Niepodległości Polski, 1916r., Aw: Orzeł obok legionista ze sztandarem, Rw: Na medalionach popiersia: T.Kościuszki, J.H.Dąbrowskiego i J.Poniatow..
150 zł
320 zł