Aukcja nr 37
USD/PLN: 2.460 | EUR/PLN: 3.600 | data: 01-12-2007
941 | ROSJA Piotr I 1699-1725, medal z okazji zajęcia Wyborga 14.01.1701 r., Aw: Popiersie Piotra I w prawo, na ramieniu sygn. T.I.(T.Iwanow), w otoku napis, Rw: Plan oblężonego .. |
II+ EF+ |
6 000 zł 5 500 zł
942 | ROSJA Piotr I 1699-1725, medal - bitwa nad Pełkiną 6.10.1713, Aw: Popiersie w prawo, na ramieniu sygn. T.I., w otoku napis, Rw: Plan bitwy, powyżej napis SUB CECIDERE TRIVM.. |
II+ EF+ |
6 000 zł 10 000 zł
943 | ROSJA pieczęć wygrawerowana na XVIII wiecznej monecie: Dwugłowy orzeł rosyjski, w otoku napis cyrlicą IMPIERATORSKA GOBIELI......, miedź 25 mm, 5.74 g |
200 zł 300 zł
944 | ROSJA Aleksander I 1801-1825, medal nagrodowy Moskiewskiego Towarzystwa Gospodarstwa Wiejskiego, Aw: Popiersie Aleksandra I w lewo, wokół wieniec z liści oliwnych i dębowyc.. |
I UNC |
500 zł 520 zł
945 | ROSJA Mikołaj I 1825-1855, medal koronacyjny 1826 r., Aw: Popiersie w prawo, sygn.W.Aleksiejew, w otoku napis, Rw: Na kolumnie korona, powyżej oko opatrzności, poniżej w od.. |
I- UNC- |
1 000 zł 800 zł
946 | ROSJA Aleksander II 1855-1881, medal na wzniesienie pomnika Mikołaja I, 1859 r., Aw: Popiersie cara w mundurze gwardii konnej i napis w otoku, na ramieniu sygn: P. Brusnicy.. |
II- EF- |
1 400 zł 1 350 zł
947 | ROSJA Aleksander II 1855-1881, medal na otwarcie pomnika w Nowogrodzie, 1862r., Aw: Medaliony z portretami Ruryka-założyciela państwa rosyjskiego i Aleksandra II, powyżej g.. |
II+ EF+ |
200 zł | |
948 | ROSJA Aleksander II 1855-1881, medal Cesarskiej Akademii Medycznej dla prof. Bujalskiego, 1864, Aw: Popiersie w mundurze z orderami w prawo, na ramiemiu sygn. P Brusnicyn, .. |
I-/II+ UNC-/EF+ |
1 250 zł | |
949 | ROSJA Aleksander III 1881-1894, owalny medalik religijny z 1883, Aw: Matka Boska, Rw: Sobór, data 1883 i napis w otoku, biały metal 34x26 mm |
I UNC |
200 zł 160 zł
950 | ROSJA Mikołaj II 1894-1917, medalik z uszkiem z popiersiem prezydenta Francji, 1897 r., Aw: Popiersie prezydenta F.Faure, Rw: Kobieta w stroju rosyjskim witająca chlebem i .. |
II+ EF+ |
200 zł 200 zł
951 | ROSJA Mikołaj II 1894-1917, medal nagrodowy Ministerstwa Rolnictwa, Aw: Popiersia Aleksandra III i Mikołaja II w lewo, w otoku napis, Rw: W wieńcu z owoców i płodów rolnych.. |
I- UNC- |
600 zł 480 zł
952 | ROSJA Mikołaj II 1894-1917, medal nagrodowy, Aw: Popiersia Mikołaja II i Aleksandra III, Rw: Napis w wieńcu z owoców i płodów rolnych, Diakov 1160.1, brąz 65 mm, 137.57, ba.. |
I UNC |
600 zł 500 zł
953 | ROSJA Mikołaj II 1894-1917, medal nagrodowy, Aw: Popiersia Aleksandra III i Mikołaja II, Rw: W wieńcu z owoców i płodów rolnych napis, Diakov 1160.1, brąz 65.5 mm, 126.54 g |
400 zł | |
954 | ROSJA Mikołaj II 1894-1917, medal na Stulecie Ministerstwa Wojny 1902 r., Aw: Głowy Aleksandra I i Mikołaja II w lewo, Rw: Siedząca Atena Pallas z kopią w lewej i tarczą w .. |
II+ EF+ |
500 zł |