Aukcja nr 25
USD/PLN: 4.080 | EUR/PLN: 3.750 | data: 27-10-2001
224 | Zygmunt III Waza 1587-1632 5 dukatów (donatywa) 1614, Gdańsk, Aw: Popiersie króla w ozdobnej zbroi i w płaszczu, wokoło napis SIGISMVNDVS III D G REX POLONIAE MAG DVX LIT RVS PRVSSIAE, Rw: Herb.. |
II- EF- |
18 000 zł 14 400 zł
225 | Zygmunt III Waza 1587-1632 talar 1627, Bydgoszcz, Kurp. 1596 R1, Dav. 4315 |
II- EF- |
2 000 zł 2 100 zł
226 | Zygmunt III Waza 1587-1632 talar 1627, Bydgoszcz, Kurp. 1596 R1, Dav. 4315 |
2 000 zł 2 450 zł
227 | Zygmunt III Waza 1587-1632 talar 1627, Bydgoszcz, Kurp. 1593 R, Dav. 4315 |
2 000 zł 1 750 zł
228 | Zygmunt III Waza 1587-1632 talar 1628, Bydgoszcz, Kurp. 1611 R, Dav. 4315, ładnie zachowany egzemplarz |
2 500 zł 2 600 zł
229 | Zygmunt III Waza 1587-1632 talar 1628, Bydgoszcz, Kurp. 1606 R, Dav. 4315, wada blachy, patyna |
750 zł | |
230 | Zygmunt III Waza 1587-1632 talar 1629, Bydgoszcz, nieopisana w katalogu Kurpiewskiego odmiana napisu na rewersie SAM LIV NEC NO SVE - GO VAD Q HRI REX, Dav. 4315, ciemna patyna |
2 000 zł 1 600 zł
231 | Zygmunt III Waza 1587-1632 talar 1629, Bydgoszcz, Kurp. 1618 R, Dav. 4315 |
III VF |
1 300 zł 1 250 zł
232 | Zygmunt III Waza 1587-1632 talar 1630, Bydgoszcz, Kurp. 1654 R, Dav. 4316 |
III- VF- |
1 000 zł | |
233 | Zygmunt III Waza 1587-1632 talar 1631, Bydgoszcz, Kurp. 1665 R1, Dav. 4316, patyna |
1 750 zł 2 100 zł
234 | Zygmunt III Waza 1587-1632 talar 1632, Bydgoszcz, Kurp. 1669 R1, Dav. 4316, patyna |
1 800 zł 2 100 zł
235 | Zygmunt III Waza 1587-1632 ort 1612, Gdańsk, odmiana z kropką nad łapą niedźwiedzia, Kurp. 2236 R2, Gum. 1382, gabinetowy stan zachowania, złocista patyna |
I UNC |
1 000 zł 1 800 zł
236 | Zygmunt III Waza 1587-1632 ort 1613, Gdańsk, odmiana z kropką nad łapą niedźwiedzia, Kurp. 2238 R2, Gum. 1382, złocista patyna |
I UNC |
900 zł 1 550 zł
237 | Zygmunt III Waza 1587-1632 ort 1614, Gdańsk, odmiana z kropką nad łapą niedźwiedzia, Kurp. 2239 R2, Gum. 1382, moneta z końca blachy, złocista patyna, pięknie zachowany egzemplarz |
I UNC |
900 zł 720 zł
238 | Zygmunt III Waza 1587-1632 ort 1615, Gdańsk, odmiana z długą i wysoką kryzą, herb Gdańska w owalnej tarczy, dwukropek i gwiazdka kończą napis na awersie, Kurp. 2241 R2, Gum. 1383, złocista paty.. |
I UNC |
1 000 zł 1 600 zł
239 | Zygmunt III Waza 1587-1632 ort 1615, Gdańsk, odmiana z długą kryzą i kropką nad łapą niedźwiedzia, herb Gdańska w podłużnej tarczy, Kurp. 2240 R2, Gum. 1382, złocista patyna, okazowy egzemplarz |
I UNC |
1 000 zł 1 300 zł
240 | Zygmunt III Waza 1587-1632 ort 1615, Gdańsk, odmiana z długą i wysoką kryzą, herb Gdańska w owalnej tarczy, dwukropek i krzyżyk kończą napis na awersie, Kurp. 2241 R2, Gum. 1383, wada blachy, ł.. |
I- UNC- |
500 zł 450 zł
241 | Zygmunt III Waza 1587-1632 ort 1615, Gdańsk, odmiana z długą kryzą i kropką za łapą niedźwiedzia, herb Gdańska w podłużnej tarczy, Kurp. 2240 R2, Gum. 1382, złocista patyna |
I UNC |
900 zł 820 zł
242 | Zygmunt III Waza 1587-1632 ort 1615, Gdańsk, odmiana z długą kryzą i kropką nad łapą niedźwiedzia, Kurp. 2240 R2, Gum. 1382 |
450 zł | |
243 | Zygmunt III Waza 1587-1632 ort 1616, Gdańsk, odmiana z długą i wysoką kryzą, Kurp. 2242 R2, Gum. 1384 |
I- UNC- |
600 zł 800 zł