Aukcja nr 25
USD/PLN: 4.080 | EUR/PLN: 3.750 | data: 27-10-2001
244 | Zygmunt III Waza 1587-1632 ort 1616, Gdańsk, odmiana z krótką kryzą, dwukropek i krzyżyk kończą napis na awersie, Kurp. 2243 R1, Gum. 1384, złocista patyna, okazowy egzemplarz |
I UNC |
600 zł 860 zł
245 | Zygmunt III Waza 1587-1632 ort 1616, Gdańsk, odmiana z krótką kryzą, dwukropek i krzyżyk kończą napis na awersie, Kurp. 2243 R1, Gum. 1384, wada blachy, złocista patyna |
I UNC |
400 zł 320 zł
246 | Zygmunt III Waza 1587-1632 ort 1616, Gdańsk, odmiana z krótką kryzą, dwukropek i krzyżyk kończy napis na awersie, Kurp. 2243 R1, Gum. 1384 |
III VF |
150 zł | |
247 | Zygmunt III Waza 1587-1632 ort 1617, Gdańsk, odmiana- dwukropek i krzyżyk kończą napis na awersie, Kurp. 2244 R1, Gum. 1385, złocista patyna, okazowy egzemplarz |
I UNC |
600 zł 1 000 zł
248 | Zygmunt III Waza 1587-1632 ort 1617, Gdańsk, Kurp. 2244 R1, Gum. 1385, drugi egzemplarz |
I- UNC- |
400 zł 420 zł
249 | Zygmunt III Waza 1587-1632 ort 1621, Bydgoszcz, odmiana z 16 pod popiersiem króla, Kurp. 1493 R2, Gum. 1175, T. 3, rzadki |
200 zł 250 zł
250 | Zygmunt III Waza 1587-1632 ort 1622, Bydgoszcz, Kurp. 1505 R, Gum. 1176, ładnie zachowany |
II+ EF+ |
125 zł 380 zł
251 | Zygmunt III Waza 1587-1632 ort 1623, Gdańsk, odmiana bez 1-6 przy popiersiu króla i z pełną datą w napisie oraz literami S-B na rewersie, Kurp. 2254 R8, H-Cz. 6722 R7, T. 25 ?, najrzadszy ort g.. |
III VF |
2 500 zł 2 900 zł
252 | Zygmunt III Waza 1587-1632 ort 1624, Gdańsk, Kurp. 1521, Gum. 1393, niecentrycznie wybity |
250 zł | |
253 | Zygmunt III Waza 1587-1632 szóstak 1596, Malbork, Kurp. 1430 R1, Gum. 1151 |
100 zł 80 zł
254 | Zygmunt III Waza 1587-1632 szóstak 1623, Kraków, odmiana z datą po bokach VI, Kurp. 1447 R1, Gum. 1163, rzadki |
III VF |
150 zł 190 zł
255 | Zygmunt III Waza 1587-1632 trojak 1589, Wilno, odmiana z herbem Leliwa przedzielającym napis u dołu, Kurp. 2119 R5, Gum. 1329, T. 20, bardzo rzadki |
III VF |
350 zł 660 zł
256 | Zygmunt III Waza 1587-1632 trojak 1590, Wilno, odmiana z herbem Chalecki pod popiersiem króla, Kurp. 2123 R2, Gum. 1330 |
125 zł 240 zł
257 | Zygmunt III Waza 1587-1632 trojak 1590, Ryga, bardzo rzadka odmiana z dużą głową króla, Kurp. 2500 R3, Gum. 1450, na twarzy króla nieznana punca -litera C we wklęsłym kwadracie |
III VF |
500 zł | |
258 | Zygmunt III Waza 1587-1632 trojak 1592, Poznań, odmiana z końcówką daty z lewej strony, Wal. IV 2, Kurp. 637 R, patyna |
75 zł 60 zł
259 | Zygmunt III Waza 1587-1632 trojak 1592, Wilno, Kurp. 2127 R1, Gum. 1333, piękna stara patyna |
II+ EF+ |
150 zł 260 zł
260 | Zygmunt III Waza 1587-1632 trojak 1593, Wilno, rzadka odmiana z datą nad napisem i z kropkami i rozetkami po bokach herbu Chalecki, Kurp. 2130 R1, Gum. 1334, patyna |
150 zł | |
261 | Zygmunt III Waza 1587-1632 trojak 1593, Wilno, odmiana z datą na dole, Kurp. 2132 R2, Gum. 1334 |
100 zł | |
262 | Zygmunt III Waza 1587-1632 trojak 1594, Wilno, odmiana z kropkami po bokach III, Kurp. 2133 R1, Gum. 1335 |
II- EF- |
125 zł | |
263 | Zygmunt III Waza 1587-1632 trojak 1594, Wilno, odmiana z kropkami po bokach III, Kurp. 2133 R1, Gum. 1335 |
II- EF- |
125 zł |