Aukcja nr 20

USD/PLN: 4.100 | EUR/PLN: 4.079 | data: 12-02-2000
Jesteś w: A20  MEDALE
931 POLSKA
Katedra na Wawelu- plakieta autorstwa S. R, Kożbielewskiego 1926 r.; Widok katedry i napis u dołu KRAKÓW- KATEDRA NA WAWELU, Strzałk-Plakiety 18, brąz 61 x 91 mm
250 zł
290 zł
932 POLSKA
Stefan Żeromski- plakieta autorstwa J. Aumillera 1926 r.; Popiersie w prawo i napis u dołu STEFAN ŻEROMSKI, sygn. na ramieniu J. AUMILLER, Strzałk-Plakiety 10, brąz 6..
300 zł
390 zł
933 POLSKA
przyjęcie Polski do Ligi Narodów w 1926 r., medal autorstwa J. Aumillera, Aw: Kobieta z tarczą z Orłem i napis w odcinku: SEPTEMBER MCMXXVI, Rw: Napis poziomy: POLONI..
500 zł
934 POLSKA
Władysław Warneńczyk- plakieta autorstwa J. Aumillera 1927 r.; Półpostać w lewo w stroju królewskim z mieczem w dłoni i napis u góry WŁADYSŁAW WARNEŃCZYK 1434- 1444, ..
I/II
UNC/EF
200 zł
820 zł
935 POLSKA
300-lecie Bitwy pod Oliwą- medal autorstwa Stefana Ślezaka 1927 r., Aw: W otoku napis: LIGA MORSKA I RZECZNA, poziomo KU PAMIĘCI ZWYCIĘZKIEJ BITWY POD OLIWĄ 28.XI.162..
500 zł
560 zł
936 POLSKA
arcybiskup Józef Teodorowicz 1927 r., Aw: Popiersie w piusce w lewo i napis w otoku: JÓZEF TEODOROWICZ ARCYBISKUP OBRZ. ORM., Rw: Katedra ormiańska we Lwowie i napis ..
I/II
UNC/EF
100 zł
937 POLSKA
Ratusz w Poznaniu- plakieta autorstwa S. R. Koźbielewskiego 1928 r.; Widok ratusza i napis w dołu: RATUSZ W POZNANIU, Strzałk-Plakiety 25, brąz 61 x 91 mm
250 zł
410 zł
938 POLSKA
otwarcie Gabinetu Numizmatycznego w Mennicy w Warszawie 1928 r.- medal projektu W. Terleckiego i wykonany przez S.R. Koźbielewskiego, Aw: Orzeł państwowy w wieńcu i n..
100 zł
240 zł
939 POLSKA
Zjazd Gwiaździsty do Poznania 1929 r.- plakieta jednostronna niesygn.; Widok ratusza w Poznaniu, z lewej znak Powszechnej Wystawy Krajowej, z prawej znaczek Automobil..
1 000 zł
800 zł
940 POLSKA
Gustaw Soubise-Bisier- medal autorstwa J. Aumillera 1929 r., Aw: Popiersie na wprost i napis w otoku, Rw: Pod stylizowaną palmą daty 1849- 1929 i napis poziomy: NESTO..
200 zł
270 zł
941 POLSKA
medal na 100-lecie Powstania Litopadowego 1930 r., Aw: Popiersie en face i napis PIOTR WYSOCKI, Rw: Grupa podchorążych na tle Belwederu, u dołu stylizowany orzeł i na..
I/II
UNC/EF
500 zł
400 zł
942 POLSKA
Zjazd Lekarzy i Przyrodników w Poznaniu 1933 r.- medal niesygnowany, Aw: Napis poziomy XIV ZJAZD LEKARZY I PRZYRODNIKÓW POLSKICH W POZNANIU 12-15.IX.1933, Rw: Korona ..
100 zł
943 POLSKA
propagandowa plakieta pięciokątna wybita z okazji zajęcia Zaolzia w 1939 r.; Na tle mostu granicznego na Olzie żołnierze w hełmach i jadące samochody, srebro 75 x 66 mm
700 zł
944 POLSKA
Ignacy Mościcki- plakieta autorstwa J. Aumillera 1939 r.; Popiersie trzy czwarte w lewo, u dołu napis w dwóch rzędach: IGNACY MOŚCICKI PREZYDENT RZPLITEJ POLSKIEJ, St..
200 zł
310 zł
945 POLSKA
800-lecie śmierci św. Stanisława- medal wykonany w zakładzie medalierskim Henryka Kissinga w Menden w Niemczech, niedatowany (po 1924 r.); Aw: Święty Stanisław wskrze..
600 zł
946 POLSKA
Tadeusz Kościuszko- medal autorstwa Franciszka Kalfasa 1946 r., Aw: Popiersie w prawo i napis w otoku: TADEUSZ KOŚCIUSZKO 1746- 1946, Rw: Kościuszko i kosynierzy na t..
500 zł
400 zł
947 POLSKA
plakieta z okazji 200-lecia Konstytucji 3- Maja wydana przez Zespół Szkół Administracyjno-Ekonomicz- nych i PTAiN w Łodzi 1991 r., Aw: Monogram SAR pod koroną i data ..
150 zł
948 POLSKA
medal z okazji wizyty papieża Jana Pawła II w Sejmie i Senacie w 1999 r., Aw: Popiersie papieża na wprost, Rw: Widok Sejmu i napisy (wyrazy REI PUBLICAE pisane łączni..
300 zł
949 POLSKA
medal z okazji wizyty papieża Jana Pawła II w Sejmie i Senacie w 1999 r., Aw: Popiersie papieża na wprost, Rw: Widok Sejmu i napisy (wyrazy REI PUBLICAE pisane rozdzi..
100 zł
950 AUSTRIA
żeton Ferdynanda I na koronację w Pradze 1836 r., Aw: Głowa w wieńcu w prawo i napis: FERDINANDVS I D G AVSTRIAE IMPERATOR, Rw: Korona i napis u góry: RECTA TVERI i p..
100 zł