Aukcja nr 20

USD/PLN: 4.100 | EUR/PLN: 4.079 | data: 12-02-2000
Jesteś w: A20  LITERATURA NUMIZMATYCZNA
1094 Bank Polski 1828- 1928 dla upamiętnienia stuletniego jubileuszu otwarcia, 203 str., 61 tablic, format folio, wspaniałe wydanie z doskonałymi reprodukcjami monet i ban..
500 zł
720 zł
1095 A. E. Cahn- Frankfurt, Katalog 73- Sammlung schlesischer Münzen und Medaillen des Herrn Fritz Löffler in Breslau, 103 str., 12 tablic, Frankfurt 1932 r.; G. Hirsch- M..
150 zł
340 zł
1096 Chełmiński- Otto Helbing München; Auctions-Catalog Sammlung des Herrn Sigismund von Chelminski- Szarawka, Münzen und Medaillen von Polen,136 str., 17 tablic (fotokopi..
500 zł
440 zł
1097 Chełmiński- Auctions-Catalog jak wyżej, 136 str., brak tablic, twarda oprawa, rzadki
300 zł
280 zł
1098 Ch. Denis- Catalogue des monnaies emises sur le territoires de la Russie 1914- 1925, avec indication de leur valeur actuelle, 121 str., kilka ilustracji w tekście, Pa..
200 zł
1099 M. Gumowski- Mennica wileńska w XVI i XVII wieku, 200 str., 18 tablic, Warszawa 1921, twarda oprawa, piękny stan zachowania
250 zł
410 zł
1100 M. Gumowski- Mennica wileńska w XVI i XVII wieku, 200 str., 18 tablic, Warszawa 1921, twarda oprawa w nie- bieskie płótno ze śladami grzyba
200 zł
300 zł
1101 M. Gumowski- Monety polskie, 176 str., 32 tablice, Warszawa 1924, twarda oprawa
80 zł
130 zł
1102 M. Gumowski- Medale polskie, 231 str., 34 tablice, Warszawa 1925, twarda oprawa
80 zł
60 zł
1103 M. Gumowski- Handbuch der polnischen Numismatik, 11 + 227 str., 56 tablic, Graz 1960, twarda oprawa
200 zł
220 zł
1104 M. Gumowski- Dzieje mennicy toruńskiej, 186 str., 20 tablic, Toruń 1961, półskórek ze złoceniami
180 zł
280 zł
1105 M. Gumowski- Monety hebrajskie za Piastów- Wykopaliska monet; odbitka z Biuletynu Żydowskiego Instytutu Historycznego Nr 41/62, 17 str, Warszawa 1962
50 zł
40 zł
1106 M. Gumowski- Monety hebrajskie za Piastów- Opis monet; odbitka z Biuletynu Żydowskiego Instytutu Historycznego Nr 2/62, 41 str, Warszawa 1962
50 zł
110 zł
1107 W. Haupt- Kleine sächsische Münzkunde, 184 str., 142 tablice, Berlin 1968, oprawa kartonowa
80 zł
1108 A. Hess- Frankfurt- Auctions-Catalog von Münzen und Medaillen der Neuzeit- Doubletten der kgl. Münzcabinets zu Berlin, 261 str., 6 tablic, lista cenowa, Frankfurt 190..
100 zł
1109 S. Kubiak- Monety pierwszych Jagiellonów 1386-1444, 265 str., 17 + 11 tablic, Ossolineum 1970, oprawa kartonowa
80 zł
80 zł
1110 J. Lelewel- O monecie polskiej 53 str., 2 tablice, Poznań 1862, twarda ozdobna oprawa
150 zł
900 zł
1111 R. Mękicki- Pieniądz polski dawniej i dziś, 52 str., 4 tablice, Lwów 1934, oprawa kartonowa
100 zł
250 zł
1112 Mikocki- Verzeichnis einer grossen und sehr gewählten polnische Münz- und Medaillen-Sammlung... Wien 1.April 1850, 188 str., 4 tablice, Wiedeń 1850, oprawiony w półsk..
800 zł
1 300 zł
1113 E. Mrowiński- Monety Rygi, 246 str., 36 tablic w tekście, Warszawa 1986, oprawiony w półskórek ze złoceniami
180 zł
220 zł