Aukcja nr 20

USD/PLN: 4.100 | EUR/PLN: 4.079 | data: 12-02-2000
Jesteś w: A20  MEDALE
911 POLSKA
Fryderyk Chopin- medal 1899 r., Aw: Głowa w lewo i napis w otoku: F. F. CHOPIN 22.II.1810- 17.X.1849, Rw: Lira na tle nut i galązka z boku, napis: 50 JUBIL., mała dat..
200 zł
230 zł
912 POLSKA
medal autorstwa W. Trojanowskiego wybity w 1900 r. z okazji jubileuszu Uniwersytetu Jagiellońskiego, Aw: Herby Krakowa, Uniwersytetu i Akademii Jagiellońskiej i daty ..
500 zł
913 POLSKA
medal autorstwa Tadeusz Błotnickiego wybity z okazji 250-lecia Uniwersytetu Jana Kazimierza we Lwo- wie 1911 r., Aw: Popiersie Jana Kazimierza w prawo i napis w otoku..
500 zł
914 POLSKA
medal autorstwa G. Schapiry z okazji 70 rocznicy urodzin Samuela Horowitza 1911 r., Aw: Popiersie trzy czwarte w prawo i napis w otoku: SAMUEL HOROWITZ 1841- 1911, Rw..
200 zł
460 zł
915 POLSKA
plakietka w setną rocznicę śmierci księcia Józefa Poniatowskiego 1913 r., Aw: Półpostać księcia lekko w prawo i napis w otoku: BÓG MI POWIERZYŁ HONOR POLAKÓW BOGU GO ..
150 zł
120 zł
916 POLSKA
medalik o tematyce patriotyczno-religijnej wydany przez antykwariat Wilhelma Bernsteina w Warszawie 1914 r., Aw: Na tle znicza wieniec cierniowy i napis w otoku: BOŻE..
II/III
EF/VF
150 zł
917 POLSKA
medal z okazji zniszczenia mostu Poniatowskiego w Warszawie 1915 r., Aw: Syrenka z mieczem i tarczą w lewo i napis w otoku: MOST KS. JÓZEFA PONIATOWSKIEGO ZNISZCZONY ..
80 zł
85 zł
918 POLSKA
medal na wskrzeszenie wyższych uczelni polskich w Warszawie w 1915 r., Aw: Orzeł z godła Politechniki i napis w otoku: POLITECHNIKA WARSZAWSKA MCMXV, Rw: Napis poziom..
I/II
UNC/EF
60 zł
72 zł
919 POLSKA
medal na wskrzeszenie wyższych uczelni polskich w Warszawie w 1915 r., jak wyżej lecz UNIWERSYTET WARSZAWSKI MCMXV, Strzałk.314, brąz 28 mm
I/II
UNC/EF
60 zł
920 POLSKA
medal z okazji Bitwy o Olszynkę Grochowską 1916 r., Aw: Orzeł w koronie i napis poziomy: PAMIĘĆ BO- HATERÓW POLEGŁYCH W GROCHOWIE 25 LUTEGO 1831 R., UCZCILI RODACY 13..
200 zł
320 zł
921 POLSKA
medal niesygnowany wykonany w zakładzie J. Knedlera nakładem Ligi Kobiet Pogotowia Wojennego 1916 r. Aw: Krzyż z sercem i wieńcem cierniowym i napis WARSZAWA 5.VIII.1..
150 zł
120 zł
922 POLSKA
medal autorstwa W. Wiśniewskiego wybity w 85 rocznicę Powstania Listopadowego 1916 r., Aw: Sztandar z orłem, u dołu szabla i karabin i napis: CZEŚĆ BOHATEROM 1831-191..
I/II
UNC/EF
150 zł
120 zł
923 POLSKA
medal jak wyżej ale z pawidłową datą, Strzałk.357
I/II
UNC/EF
60 zł
300 zł
924 POLSKA
medal z okazji rocznicy Konstytucji 3 Maja 1916 r., Aw: Tarcza czteropolowa i napis; WARSZAWA 1916 ROKU, Rw: W otoku z gałązek napis: NA PAMIĄTKĘ WIEKOPOMNEJ UCHWAŁY ..
I/II
UNC/EF
60 zł
48 zł
925 POLSKA
Tadeusz Kościuszko- medal autorstwa B. Poskoczyma i wykonany w zakładzie Knedlera 1917 r., Aw: Popiersie trzy czwarte w prawo i napis w otoku: TADEUSZ KOŚCIUSZKO 1746..
80 zł
130 zł
926 POLSKA
medal Tadeusza Kościuszki, Aw: Popiersie w lewo i napis w otoku, Rw: Klęcząca kobieta ze zniczem zapalanym od płonącej urny z napisem RACŁAWICE, w odcinku MDMXVII, St..
60 zł
80 zł
927 POLSKA
Józef Haller- medal autorstwa A. Madeyskiego 1919 r., Aw: Popiersie Hallera w prawo i napis w otoku, na ramieniu sygn. ANT. MADEYSKI PARYŻ 1919, Rw: Żołnierze maszeru..
400 zł
320 zł
928 POLSKA
Karol Marcinkowski- medal autorstwa J. Wysockiego 1920 r., Aw: Popiersie w prawo i napis, syg. J. WYSOCKI, Rw: Eskulap siedzący na tle budynków Uniwersytetu w Poznani..
500 zł
540 zł
929 POLSKA
Gabriel Narutowicz- plakieta autorstwa J. Aumillera 1926 r.; Popiersie w lewo i napis u dołu w dwóch rzędach: GABRIEL NARUTOWICZ PREZYDENT RZPLITEJ POLSKIEJ, Strzałk-..
200 zł
760 zł
930 POLSKA
Kolumna Zygmunta III w Warszawie- plakieta autorstwa S.R. Koźbielewskiego 1926 r..; Widok kolum- na tle Starego Miasta w Warszawie i napis poniżej WARSZAWA- KOLUMNA Z..
I/II
UNC/EF
250 zł
330 zł