Aukcja nr 20
USD/PLN: 4.100 | EUR/PLN: 4.079 | data: 12-02-2000
951 | FRANCJA medal nagrodowy autorstwa Chaplaina, Aw: Personifikacje muzyki i tragedii, u dołu sygn. J. C. CHAPLAIN, Rw: Napis w środkowej tarczy: HALKA DUCRAINE PRIX DE TRAGEDIE .. |
I/II UNC/EF |
300 zł 420 zł
952 | HOLANDIA medal autorstwa Harta z okazji wzniesienia pomnika Rembrandta 1852 r., Aw: Postać malarza i napis: ONTHULD IN TEGENWOORDIGHEID VAN Z. M. DEN KONING WILLEM III OP DEN .. |
I/II UNC/EF |
200 zł 160 zł
953 | NIEMCY Prusy- medal z okazji wizyty posła tureckiego w Berlinie 1791 r., Aw: Popiersie w lewo i napis: ASMI ACHMET EFFENDI, Rw: Napis poziomy: ZUM ANDENKEN BEY SEINER ANWES.. |
I- UNC- |
100 zł 300 zł
954 | NIEMCY 600-lecie praw miejskich Tczewa, medal niesygnowany 1860 r., Aw: Stojący z włócznią i tarczą książe pomorski Sambor i napis w otoku: SAMBOR HERZOG VON POMMERN VERLIEN.. |
I UNC |
200 zł 210 zł
955 | NIEMCY medal sygn. W. M. wybity dla uczczenia profesora Roberta Kocha, Aw: Popiersie trzy czwarte w prawo i napis w otoku: PROFESSOR Dr ROBERT KOCH, Rw: Symbole wiedzy medyc.. |
I UNC |
100 zł 150 zł
956 | NIEMCY medal pamiątkowy z okazji objęcia władzy w Niemczech przez Hitlera 1933 r., Aw: Popiersie Adolfa Hitlera w lewo i napis w otoku, Rw: Orzeł zrywający okowy, na piersi .. |
II- EF- |
250 zł | |
957 | NIEMCY nagrodowy medal gdański za zasługi 1934 r., Aw: Herb Gdańska trzymany przez dwa lwy i napis: FÜR HERVORRAGENDE VERDIENSTE DIE HANSESTADT DANZIG, Rw: Koga na tle kwiat.. |
I UNC |
1 500 zł 1 550 zł
958 | ROSJA medal na budowę pomnika Piotra I w Petersburgu 1782 r., Aw: Popiersie Katarzyny II w lewo, Rw: Pom- nik Piotra I i w odcinku 1782 AB..., srebro 24 mm, 6.69 g. |
III- VF- |
250 zł | |
959 | ROSJA medalik wybity z okazji zawarcia w Verelae (Finlandia) pokoju między Rosją a Szwecją 1790 r., Aw: Na- pis , Rw: Gałązka oliwna w wieńcu i napis w otoku: , srebro 22 m.. |
III VF |
150 zł 160 zł
960 | ROSJA medal nagrodowy autorstwa M. Sizorskiego- połowa XIX wieku, Aw: Orzeł carski i sygn., Rw: Stojąca postać kobieca z kagankiem i wieńcem laurowym i napisy u góry: , 33 .. |
2 000 zł 1 600 zł
961 | ROSJA medal nagrodowy Wileńskiego Towarzystwa Rolniczego autorstwa Grindicha syna, Aw: Siedząca kobieta z atrybutami rolniczymi i napis w otoku: , Rw: Herb Gubernii Wileńsk.. |
II+ EF+ |
500 zł 400 zł
962 | ŚLĄSK Księstwo Legnicko-Brzeskie, Jan Krystian 1591- 1639 - medal złoty autorstwa Mathesa Carla (?) 1608 r., Aw: Półpostać księcia w ceremonialnym stroju w prawo i napis w .. |
III VF |
12 000 zł | |
963 | ŚLĄSK medal kabalistyczny, XVII lub XVIII wiek, Aw: Drzewko oliwne i napis hebrajski: MONETA DLA ZMARŁYCH, Rw: Płonący kielich i napis: SZEKOL ISRAEL, Zapiski Numizmatyczne.. |
III VF |
300 zł 330 zł