Aukcja nr 19
USD/PLN: 4.250 | EUR/PLN: 4.420 | data: 06-11-1999
114 | Zygmunt I Stary 1506- 1548 grosz 1527, Kraków, Kurp. 40 R1, Gum. 482, patyna. |
100 zł 80 zł
115 | Zygmunt I Stary 1506- 1548 grosz 1527, Kraków, drugi egzemplarz, drobne różnice w kształcie korony. |
III VF |
100 zł 80 zł
116 | Zygmunt I Stary 1506- 1548 grosz 1528, Kraków, Kurp. 47 R, Gum. 483, |
100 zł 125 zł
117 | Zygmunt I Stary 1506- 1548 grosz 1529, Kraków, Kurp. 48 R, Gum. 484, patyna. |
100 zł 105 zł
118 | Zygmunt I Stary 1506- 1548 grosz 1531, Toruń, Kurp. 299 R, Gum. 527, na rewersie punca inicjały znanego warszawskiego bankiera i kolekcjonera Xawerego Segno, duża ciekawostka numizmatyczna. |
III VF |
150 zł 360 zł
119 | Zygmunt I Stary 1506- 1548 grosz 1532, Toruń, Kurp. 304 R, Gum. 528. |
125 zł 190 zł
120 | Zygmunt I Stary 1506- 1548 grosz 1535, Toruń, Kurp. 342 R, Gum. 531. |
100 zł 110 zł
121 | Zygmunt I Stary 1506- 1548 grosz 1535, Elbląg, Kurp. 598 R, Bahr. 9243, ładny egzemplarz. |
150 zł 260 zł
122 | Zygmunt I Stary 1506- 1548 grosz 1536, Wilno, Kurp. - nieopisana odmiana napisu SIGISMV P REX PO M D LITVAN, Gum. 517, T. 7. |
III- VF- |
200 zł 260 zł
123 | Zygmunt I Stary 1506- 1548 grosz 1540, Elbląg, Kurp. 611 R, Bahr. 9255. |
III VF |
150 zł 185 zł
124 | Zygmunt I Stary 1506- 1548 grosz 1546, Kraków, Kurp. 57 R1, Gum. 488, na awersie punca Czapskiego, patyna. |
100 zł 250 zł
125 | Zygmunt I Stary 1506- 1548 grosz 1547, Kraków, Kurp. 64 R, Gum. 491, bardzo ładny egzemplarz ze starą patyną. |
I- UNC- |
300 zł 440 zł
126 | Zygmunt I Stary 1506- 1548 grosz 1547, Kraków, drugi egzemplarz, patyna. |
II- EF- |
125 zł 160 zł
127 | Zygmunt I Stary 1506- 1548 grosz 1547, Kraków, cyfra 7 w dacie przebita na stemplu z 6 i położona, Kurp.-, rzadki. |
III VF |
100 zł 160 zł
128 | Zygmunt I Stary 1506- 1548 półgrosz bez daty, Kraków, Kurp. 34 R1, Gum. 479. |
II/III EF/VF |
60 zł 60 zł
129 | Zygmunt I Stary 1506- 1548 półgrosz 1509, Wilno, Kurp. 97 R, Gum. 507, patyna. |
III VF |
75 zł 60 zł
130 | Zygmunt I Stary 1506- 1548 półgrosz 1511, Wilno, Kurp. 102 R, Gum. 507, stara patyna. |
100 zł 100 zł
131 | Zygmunt I Stary 1506- 1548 półgrosz 1513, Wilno, Aw: Pogoń i fragment Orła i napis +MONE : DVCIS : LITVNDI : 13 :, Rw: Orzeł i fragment Pogoni i napis +MAGNIDV : 13 : +MONENIE :, moneta dwukrot.. |
100 zł 110 zł
132 | Zygmunt I Stary 1506- 1548 półgrosz 1514, Wilno, Kurp. 110 R, Gum. 507. |
III VF |
75 zł 60 zł
133 | Zygmunt I Stary 1506- 1548 półgrosz 1522, Wilno, Kurp. 150 R, Gum. 512, stara patyna. |
III VF |
100 zł 210 zł